Google, Android Q’yü İsimlendirmede Zorlanıyor

Google, her Android sürümünde tatlı isimlerini kullanıyordu. Ancak son duyurulan Android Q için işler zor gibi. Google Android Q‘yü adlandırmakta zorlanıyor.

Google her zaman tatlılardan sonra yeni Android sürümünü seçti. On yıl önce Android 1.5 kod adı “Cupcake” ile başladı ve şimdi Android Q ismini alacak şekilde devam etti. Google I / O 2019 konferansında Android Q üçüncü beta sürümünü duyurmuştu. Artık, hem Pixel hem de üçüncü taraf akıllı telefonlar dahil olmak üzere 21 cihaz için kullanılabilir olacak.


İLGİLİ HABER: Android Q Beta Sürümü Hangi Telefon Modellerine Gelecek?

İLGİLİ HABER: Android Q Güncellemesi Alacak Huawei Modelleri

Bu kez, Google, Android Q’ya resmi bir ad vermeyi zor buluyor. Google’ın Android ve Play ürün yönetimi başkan yardımcısı Sameer Samat , “Tatlılar konusunda çok heyecanlıyız”dedi. “Aynı zamanda, Q zor bir başlangıç ancak halen isim bulmak için çalışıyoruz.” dedi.

Google, Android Q'yü İsimlendirmede Zorlanıyor

İLGİLİ HABER: Android Q Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri

Google her zaman şirketin imajına uygun olan bir ismi seçer. Google, Android 4.4 KitKat ve Android 8.0 Oreo’yu isimlendirmek için popüler markalarla bile ortaklık yapmıştı. Google’ın aksine, Microsoft ve Apple yazılım yinelemelerini adlandırırken samimi bir yaklaşım izliyor.

Tabii Android daha samimi isimler bulmaya gayret ediyor. Tatlı isimleriyle başlayan ve devam eden Android işletim sistemi isimlerine Android Q için biraz işler zorlaştı gibi. Bakalım Android Q için Google nasıl bir isimlendirme yapacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu