Instagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram hikayesine müzik nasıl eklenir? Uzun zamandır beklenen o güncelleme Instagram tarafından yapıldı.

Birçok ciddi yenilikle karşımıza çıkan Facebook ve Instagram bu kez de hepimizin bildiği ancak Türkiye’de kullanıma açılmayan özelliğini açtı.

Birçok kullanıcının beğenisini toplayan ve büyük bir kitleye sahip olan bu sosyal medya platformları, bir süredir üstünde çalıştıkları özelliği şimdide Türkiye’deki kullanıcılara kullanabilmeleri için fırsat verdiler.

Artık bu kullanıcılar büyük şarkı kütüphanesinden seçtikleri müzikleri kullanabilecekler. Facebook ve Instagram’ın 39 milyon kadar şarkı bulunduran bir kütüphanesi bulunmakta.Tüm bunlara ek olarak şarkılara ait detaylar da hikayelere eklenebilecek.

Yurt dışında bu özellik uzun süredir kullanılıyordu. Ülkemizdeki kullanıcılar içinde yayınlandı geçen haftalarda. Yayınlandıktan hemen sonra yeni özellik ülkemizdeki kullanıcılar tarafından popüler bir şekilde aktif olarak kullanılmaya başlandı. Yani popüler Instagram özellikleri arasında yerini almayı başardı. ” Bu arada Android için Instagram indirme işlemini APK olarak cebimeindir’den veya sitedeki Google Play bağlantısı ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Instagram Hikayeler’e Nasıl Müzik Eklenir?

Hikayesine müzik eklemenin nasıl yapılacağı makalemizde… Son güncelleme ile birlikte artık Instagram hikayelerine şarkı eklenebilecek. Şarkı eklemek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

İlk olarak Instagram’ın hikaye kısmına giriş yapıyoruz. Daha sonrasında hikaye olarak paylaşmak istediğimiz görüntüyü ekliyoruz ve ekranı yukarı kaydırıyoruz. Ekranı yukarı kaydırdığımızda aşağıda gördüğünüz kısım açılıyor.

Instagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?

Bu kısımdan müzik seçeneğini seçiyoruz. Açılan ekranda arama kısmından istediğimizi şarkıyı bulup ekliyoruz.

Instagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?

Müzik eklerken şarkı sözlerini gösterme ve diğer ayarlar

Müzik ekleme işlemini yaptıktan sonra isterseniz müzik sözlerini gösterebilir veya albüm resmini ekrana ekleyebilirsiniz. Bunlar için aşağıdaki resimde göreceğiniz 1,2,3.. gibi kısımların ne işe yaradığını sizlere anlatacağız.

1- Müzik yazılarını aktif ettiğinizde görünen müzik kelimelerinin rengini değiştirebilirsiniz.
2- Müzik eklemeyi yaptıktan sonra kayıt edip hikayeye ekleme kısmı
3- Eklenecek müziğin yazı çeşitleri ve albüm resmi gibi görünümlerini değiştirebileceğiniz kısım.
4- Müziğin kaç saniye olarak çalacağını gösteren kısım.

Instagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?  Kaynak: https://www.cebimeindir.com

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu