Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone 12 Fiyatı ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

iPhone 12 fiyatı, teknik özellikleri 13 Ekim tarihindeki lansmanından önce yeni sızıntıyla ortaya çıktı.

Apple, 13 Ekim etkinliğinde en az dört yeni iPhone modelini piyasaya sürecek. Bunlar iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olacak.  Apple’ın bu hafta piyasaya süreceği bir HomePod mini de olabilir.

iPhone 12, 13 Ekim’de Apple’ın “Hi, Speed” etkinliğinde piyasaya sürülecek. iPhone 12 serisi hakkında zaten bir bilgi birikimine sahibiz, ancak sızıntılar lansmana kadar asla bitmeyecek. Şimdi yeni bir sızıntı, iPhone 12 serisinin neye mal olacağı, hangi özelliklerin bekleyebileceğiniz ve bu hafta piyasaya sürülen modellerin sayısı hakkında ipucu verdi.

iPhone 12 özellikleri


Bir Weibo sızıntısı, seride dört model olacağını yineledi. Bunlar iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olarak adlandırılacak ve hepsi OLED ekranlara sahip olacak. Tüm bu modellerde 5G bekleyebilirsiniz, bu şimdiye kadar çokça söylentilerle doludur.

Apple, yeni iPhone modellerinin 4G ile 5G arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan bir Akıllı Veri Modu sağlayacak. ABD’de, serinin en üst modeli mmWave 5G bandına sahipken, ABD’deki ve dışındaki modellerin geri kalanı 5G ağları için 6GHz altı bandına sahip olacak. İPhone 12’nin ayrıca Deep Fusion ve gelişmiş Gece Modu özellikleriyle geleceği bildiriliyor.

Sızıntı, iPhone’un MagSafe adı altında 15W kablosuz şarj desteği ile geleceğini öne sürdü. Apple, şu anda Mac bilgisayarlarda bulunan MagSafe teknolojisini yaygınlaştırmak için, MagSafe Şarj Cihazı ve MagSafe Duo Şarj Cihazı adı verilen yeni iPhone modelleri için manyetik kılıflar çıkaracak.

Kamera açısından, iPhone 12 serisi önemli ölçüde farklı olacak. Sızıntıya göre 5,4 inç ekrana sahip iPhone 12 mini, geniş açılı bir kameraya ve çift kurulumda ultra geniş açılı bir kameraya sahip olacak. İPhone 12 de bu kameralara 6.1 inç ekran modelinde sahip olacak. İPhone 12 ayrıca 6.1 inçlik bir ekrana sahip olacak, ancak LiDAR özelliklerine sahip ekstra üçüncü bir sensör olacak. Son olarak, iPhone 12 Pro Max, donanımın tamamını çıkaracak ve 6,7 inçlik bir ekrana sahip olacak ve iPhone 12 Pro’da beklenenden daha iyi bir ultra geniş açılı kamera ve yüzde 47 daha büyük bir sensör taşıyacak.

iPhone 12 Fiyatı ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

iPhone 12 Fiyatı

iPhone 12 fiyatlarında son gidiş Apple’ın olacak olsa da, Weibo sızıntısı bize yeni modeller için ne kadar ödemeniz gerekebileceği konusunda bir fikir verdi.

İPhone 12 mini’nin 699 dolardan başlayacağı ve iPhone 12’nin ABD’de 799 dolara mal olabileceği bildiriliyor. Bunlar Siyah, Beyaz, Kırmızı, Mavi ve Yeşil renk gruplarında olacaktır. Öte yandan iPhone 12 Pro, temel varyant için 999 dolardan daha pahalı olacak. Üst sınıf iPhone 12 Pro Max, ABD’de 1.099 dolardan satışa sunulacak. Bu ikisinin renk modelleri Altın, Gümüş, Grafit ve Mavi olacaktır.

Bulunabilirlik hakkında, sızıntı iPhone 12 mini ve iPhone 12 için bir Ekim zaman çizelgesi öneriyor. İPhone 12 mini ve iPhone 12’nin 16 veya 17 Ekim’de ön siparişlere gideceğini, ancak sevkiyatın yalnızca 23 Ekim civarında başlayacağını söylüyor. Premium iPhone modelleri, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, 13 veya 14 Kasım’da ön sipariş için hazır olacak. Sızıntıya göre, sevkiyatlarının 20 veya 21 Kasım’da başlayacağını öne sürdü.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu