Resimden Font Bulma Nasıl Yapılır? - TeknoDiot.com

Bir Resimdeki Yazı Fontu Nasıl Bulunur?

Abone Ol 

Bir resimdeki yazı fontunu bulma işlemi özellikle tasarım işleriyle ilgilenen grafikerlerin yoğun olarak ihtiyaç duydukları bir unsurdur. İşte resimden yazı font bulma işlemi;

Bunun yanında hemen herkes bir resimde ya da fotoğrafta yer alan bir yazıyı beğenebilir ve devamında bu yazının hangi font olduğunu da öğrenmek isteyebilir. İşte resimdeki fontu bulma nasıl yapılır? Sorusunun cevabı;

İşte bu noktada devreye ise fotoğraf üzerinde yer alan herhangi bir yazının ya da yazıların hangi font ailesine dâhil olduklarını belirleme işlemi girer. Bu işlem sanıldığı gibi öyle zorlu ve yorucu bir süreç değil, aksine son derece kolay ve pratik birkaç adımdır.

Öncelikle elbette farklı yöntemler ile de font bulma yapılabilir ama burada ki temel amaç kişilerin hızlı, ücretsiz ve pratik olarak işlemlerini yapabilmeleridir. Bir resimdeki yazı font bulma işlemi nasıl yapılır?

Fotoğrafta yer Alan Yazının Fontunu Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Sosyal medyada ya da farklı bir web sitesi üzerinde görülen bir resim ya da fotoğraf içinde yer alan farklı yazıların fontları hızlıca bulunabilir. Bunun için kullanılabilecek en basit, hızlı ve direk sonuca götüren yöntem ise online web sitelerini kullanmaktır.

Çok sayıda web sitesi sadece bu amaca yönelik hizmetler vermektedir, üstelik bu web sitelerinin kullanımları da ücretsiz yani bedavadır. Bir resimdeki yazı fontunu bulma eylemi için kullanılabilecek bazı internet siteleri ise şunlardır;

 • myfonts.com
 • fontsquirrel.com
 • fontspring.com
 • fonts.com
 • identifont.com

Bir Resimdeki Yazı Fontu Nasıl Bulunur?

Resimden Font Bulma İşlemi

Biz fontsquirrel.com sitesini kullanarak sizleri adımları anlatacağız. Hadi başlayalım;

 1. İlk olarak fontsquirrel.com sitesine giriş yapın.
 2. Ardından mor renkli [Upload Image] isimli düğmeye tıklayalın ve ilgili fotoğrafı yükleyin.
 3. Fotoğrafı analiz ederek resim içerisinde yer alan harfleri ve yazıları otomatik olarak tespit ediyor.
 4. Sonrasında da görsel üzerindeki bulmak istediğin fontu işaretlemenizi istemektedir.
 5. Seçimleme işlemini yaptıktan sonra sol en alt köşede bulunan mor renkli [Matcherate It] düğmesine tıklıyoruz ve işlem başlıyor.
 6. Yapılan  arama sonuçların bir sonraki kısımda “Fonts that match your image:” isimli alanda listelenecektir.
 7. İşte bu kadar!
Göz atın:   Spotify Premium İptal Etme Nasıl Yapılır?

Bu web siteleri aracılığıyla istenilen her resimde yer alan yazının fontu hızlı ve son derece net olarak öğrenilebilir. Bu rehberimizde sizlere resimdeki fontu bulma işleminin nasıl yapılacağından bahsettik.

Bir Resimdeki Yazı Fontu Nasıl Bulunur?

Bir Resimdeki Yazı Fontu Nasıl Bulunur?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu