PlayStation 5’te İnternet Tarayıcısı Nasıl Açılır?

ps5 internet tarayıcısı açmaPS5'inizde Gizli Web Tarayıcısına Nasıl Erişilir?

PS5‘in işlevsel bir web tarayıcısı var, ancak gizli. PlayStation 5‘inizde web’e nasıl göz atacağınız aşağıda açıklanmıştır. PS5 tarayıcı

PS5’inizi keşfettikten sonra, PlayStation 5’in yerleşik bir web tarayıcısı olmadığını görünce şaşırabilirsiniz. PlayStation 4 başlangıçtan itibaren bir web tarayıcısı içerdiğinden, bu bir sürüm düşürme gibi görünüyor.

Görünüşe göre, PS5’te kıvrımlı bir yöntemle erişebileceğiniz gizli bir web tarayıcısı var. Gerçekten ihtiyacınız olursa, PS5’inizde web’e nasıl göz atacağınızı göstereceğiz.

PS5 Web Tarayıcısına Nasıl Erişilir?

PS5’te web tarayıcısını kullanmak için önce ana menüden Ayarlar sayfasına gidin. Burada, Kullanıcılar ve Hesaplar bölümünü ve ardından Diğer Hizmetlerle Bağlantı Kur öğesini seçin.

Seç  Twitter için bir oturum açma sayfasını açın. Geçmişte Twitter hesabınızı bağladıysanız, bu yöntemi kullanmak için önce bağlantısını kaldırmanız gerekir.

PlayStation 5’te gizli bulunan bir tarayıcıdan bahsediyoruz bu konuda. Anlattıklarımızı yaptığınız zaman tarayıcıya kolaylıkla erişebilirsiniz.

PlayStation 5'te İnternet Tarayıcısı Nasıl Açılır?

Aslında burada oturum açmayın. Bunun yerine, imleci sayfanın üst kısmındaki Twitter kuş logosunun üzerine getirmek için sol çubuğu kullanın, ardından X düğmesiyle tıklayın.

PlayStation 5'te İnternet Tarayıcısı Nasıl Açılır?

Bunu yaptığınızda, herhangi bir masaüstü tarayıcısında yaptığınız gibi Twitter giriş sayfasına gideceksiniz. Yine de devam etmek için Twitter’da oturum açmanıza gerek yok. Bunun yerine, Şifrenizi mi unuttunuz? bağlantı.

PlayStation 5'te İnternet Tarayıcısı Nasıl Açılır?

Ortaya çıkan Twitter hesabınızı bulun sayfasında, Twitter’ın ana sayfasını yüklemek için sayfanın üst kısmındaki Twitter kuş logosuna tekrar tıklayın. Bunun altında birçok bağlantı görünür. Sağ altta Dizin’i bulun ve tıklayın.

PlayStation 5'te İnternet Tarayıcısı Nasıl Açılır?

Bu, en üstünde Twitter arama çubuğu olan bir sayfayı açar. Twitter’da arama yapmak için bunun içine tıklayın, ardından PS5’inizde web’de gezinmeye başlamak için sitedeki bağlantılara özgürce tıklayabilirsiniz.

Tarayıcı adres çubuğu yok, bu yüzden çevrimiçi olarak ziyaret etmek istediğiniz şeyi Twitter’da aramanız ve buradan bağlantıları tıklamanız gerekir. Örneğin, sitenin Twitter profilini bulmak için “teknodiot” araması yapabilir ve siteyi yüklemek için biyografimizdeki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

PlayStation 5'te İnternet Tarayıcısı Nasıl Açılır?

Web’de arama yapmak için, Bing veya DuckDuckGo için Twitter sayfasına bakmanızı öneririz. Google’ın Twitter biyografisi, web sitesine bir bağlantı içermez, ancak Google’a (veya aradığınız başka ne varsa) ulaşmak için diğerlerinden birini kolayca arayabilirsiniz.

PlayStation 5'te İnternet Tarayıcısı Nasıl Açılır?

PS5 Web Tarayıcısı Kullanılmaya Değer Mi?

Sony’nin tarayıcıyı nasıl sakladığını düşündüğünüz gibi, PS5 web tarayıcısı harika bir şey değil. Yalnızca metin ve resim içeren temel siteler iyi yüklenir, ancak multimedya gerektiren hiçbir şey güvenilir değildir.

Muhtemelen içeriği bu şekilde izlemekten zevk almak için özel bir PS5 uygulaması olmayan bir video sitesi açabilirsiniz, ancak karmaşık web uygulamalarını kullanmayı veya oyun oynamayı beklemeyin. Yazılım klavyesini kullanmak bir acıdır (fiziksel bir klavye bağlamadığınız sürece). Ayrıca, Twitter geçici çözümü her seferinde verimsizdir ve Twitter’ı PSN hesabınızla kullanmanızı engeller.

https://twitter.com/Nibellion/status/1326160275142275073?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1326161254004699137%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.makeuseof.com%2Faccess-web-browser-on-ps5%2F

İşin garibi, PS5’in çerezleri ve benzerlerini silmek için ayarlara sahip Web Tarayıcısı adlı bir Ayarlar sayfası var . Tarayıcı genel kullanım amaçlı olmadığında bunun neden var olduğu açık değildir.

Artık PS5’in sınırlı web tarayıcısına nasıl ulaşacağınızı biliyorsunuz. Umarım buna asla ihtiyacın olmaz ama arkadaşlara gösteriş yapmak için eğlenceli bir numara olabilir. Aksi takdirde, bir PS5 Paskalya yumurtasından fazlası değildir.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu