Ücretsiz QR Kod Oluşturma Aracı

QR Oluşturucu

Metin alanı boş bırakılmamalıdır...

Ücretsiz QR kod oluşturma isteyen kullanıcılar, kolaylıkla QR kod oluşturucu araç sayesinde saniyeler içinde kodu oluşturuyor olacak. Aşağıdaki araç sayesinde ücretsiz qr kod oluşturma işlemlerinizi hızlı ve kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Artık internet üzerinde kullanıcılar tarafından QR kod sık sık kullanılmakta. Peki siz işleriniz, kişisel vb. için QR kodu ücretsiz oluşturmak ister misiniz?


QR kodları, okunması kolay ve hızlı bir şekilde veri saklamak için kullanılan 2 boyutlu barkodlarıdır. QR kodları, mobil cihazların kamera fonksiyonları ile okunabilir ve içeriği doğrudan tarayıcıya yönlendirir. Bu nedenle, QR kodları, reklamlar, etiketler, business card’lar, vb. İçin oldukça popülerdir.

QR kodlarını oluşturmak için birçok çeşit yazılım ve araç bulunmaktadır. Bunlar arasında en popüler olanlar online QR kod oluşturucular, QR kod oluşturma uygulamaları ve QR kodlarını programatik olarak oluşturmak için kullanılan kod dilleridir.

teknodiot.com içerisinde yer alan araç sayesinde oluşturulan QR kodlar akıllı telefonların kamerasıyla ile de çalışmakta. Ayrıca üçüncü parti QR kod okuyucu uygulamalar sayesinde bu işlemleri artık çok kolay yapabiliyorsunuz. Son zamanlarda oldukça fazla kullanılan QR kodun nasıl oluşturulduğunu her zaman merak eden kişiler mevcuttur. Bizlerde sizler için QR kod oluşturma aracımızı aktif hale getirdik.

QR kodları, akıllı telefonunuza uzun URL’ler yazmanıza gerek kalmadan çevrimiçi bağlantıları paylaşmanın harika bir yoludur. QR kodlarının oluşturulmasını olabildiğince basit hale getirmek için bu kullanışlı qu kod oluşturucuyu oluşturduk. Ve yalnızca anket bağlantılarıyla çalışmaz, herhangi bir URL veya metin için kullanabilirsiniz.

QR Kod Oluşturma

Karekodlar genellikle geometrik ( kare, dikdörtgen ) şekillerde oluşturulan barkodlara verilen addır. Bilgisayar üzerinde oluşturulan karekodlar verilerin gönderilmesi veya alınmasında önemli bir rol oynar. İşte bu yüzden karekod sistemi oldukça önemli bir bilgi güvenlik türüdür.

Karekodların temel amacı; iletişim aracı olan perakende mağazalarında, kişiye ait alışveriş örneklerini tanımlayarak, yapılan mal ve hizmetlere ulaştırarak satıcılara hizmet vermektir. Bu makalemizin amacı sizlere Karekodun ne olduğunu anlatmak ve qr kod oluşturma nasıl yapılır göstermektir.

Karekodların Kullanım alanları arasında; alışveriş merkezleri, mağazalar, yemekhaneler, plajlar gibi yerlerde bulunmaktadır. Karekodu okuyabilmek ve okutabilmek için uygun bir karekod okuyucusu veya karekodu okutmaya yarayan uygulamaları kullanmanız gerekmektedir.

Ücretsiz QR Kod Oluşturma Aracı

QR Kod Nedir?

QR açılımı quick response (hızlı cevap) anlamındadır, QR kodlar kullandığınız alana göre farklı yerlerde farklı bilgileri tek bir noktadan iletişim ağları aracılığıyla iletmeyi sağlayan matematiksel simgeleme işaretleridir. Bu simgeleme işaretleri bilginin ulaşması amacıyla çeşitli platformlarda kullanılmaktadır. QR Kodlarınız sayesinde; resimlerinizi, müzik dosyalarınızı ve kitap tanıtma bilgilerinizi anında arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Gerekli araçlar içerisinde karekod oluştur yaparak arkadaşlarınızla paylaşmanız yeterli olacaktır.

QR kod teknolojisinin amacı, ürünleri ve servisleri tanıtan çok az sayıda kodla büyük sayılarda bilgi aktarmaktır. QR Kod sayesinde veriler arasında iletişim kurmak oldukça kolaydır. Böylelikle QR Kod, kullanıcılar ile bilgisayar arasındaki iletişimi hızlandırmak amacıyla tasarlanmış bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz QR Kod Nasıl Oluşturulur?

QR- kod oluştururken istemediğiniz binlerce adımı yapmaya son! Sizler için QR Kod Oluşturucu aracımız yayında! Bu aracımızı kullanarak oluşturduğunuz kodları isterseniz iş yerinizin panosuna, telefon kılıfınızın arkasına, kartvizitlerinizin ön veya arka yüzüne bastırarak yayınlayabilirsiniz. Bütün bunları kolayca yapabilmeniz için gerekli adımlar şunlardır:

 • Yukarıdan ‘’karekod oluşturma’’ aracına gidin.
 • İnsanların görmesini istediğiniz metni veya linki ‘’ buraya paylaşılacak metni giriniz ‘’ alanına yazın veya yapıştırın.
 • Ardından ‘’oluştur’’ seçeneğine tıklayın. Eğer herhangi bir adımı yanlış yaptıysanız ‘’temizle’’ butonuna basabilirsiniz.
 • Oluşturmak istediğiniz metni yazdıktan sonra sayfanın yukarında bir karekod sayfanın yukarısında belirecektir.

Bu kodun ekran görüntüsünü alarak istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

QR Kod İndirme Adımları

Oluşturulan QR kodu görselini mouse sağ tık > resmi farklı kaydet şeklinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Eğer her hangi bir akıllı telefonunuzdan karekod oluşturduysanız, kod resminin üzerine basılı tutun “resmi indir” seçeneğini seçerek telefonunuza oluşturduğunuz karekodu indirebilirsiniz.

QR Kodları oluşturmak için bu ücretsiz aracı kullanın. Karekoda kodlanacak verileri girin ve oluştur’a basın. QR kod oluşturma aracı URL’ye sahip bir QR görüntüsünü hızlı bir şekilde oluşturacaktır; URL’yi (bir QR Kodu oluşturduktan sonra gösterilir) tarayıcınıza kopyalamanız veya arkadaşlarınızla, ailenizle ve iş arkadaşlarınızla paylaşmanız yeterlidir.

Şekilli HarflerNFC Açmaİnternet Hız TestiKlavye Hız TestiŞekilli Nick YazmaFont Bulma

QR Kod Oluşturucu

Namı diğer QR dode generator, hızla bir QR kodu oluşturmanıza yardımcı olur. İçeriğinizi veya URL’nizi girin ve ardından oluşturucu alanına istediğinizi girmeniz yeterlidir. Yeni nesil Android veya iOS cihazların kamera uygulaması QR kodlarını tarayabilir.

Ücretsiz QR Kod Oluşturma Aracı

Karedkod Nerelerde Kullanılır?

QR kodu, dijital bir cihaz tarafından kolayca okunabilen ve kare şeklindeki bir ızgarada bir dizi piksel olarak bilgileri depolayan bir barkod türüdür.

 • Restorant menüleri
 • Web site paylaşımları
 • Eğitim; Sınav ve not sistemleri
 • Koronavirüs takibi (Örnek: HES Kodu)
 • Endüstride
 • Posta ve kargo hizmetleri
 • Ürün ambalajları
 • Reklamcılık
 • Ödeme sistemleri
 • Apple App Store veya Google Play’de bir uygulamayı indirmek için doğrudan bağlantı kurun.
 • Çevrimiçi hesapların kimliğini doğrulayın ve oturum açma ayrıntılarını doğrulayın.
 • SSID, parola ve şifreleme türü gibi şifreleme ayrıntılarını depolayarak Wi-Fi’ye erişin.
 • Ödeme bilgilerini gönderin ve alın.
Ücretsiz QR Kod Oluşturma : ✅ Çalışıyor
Karekod Oluşturma : ✅ Çalışıyor
QR Kod Oluşturma : ✅ Çalışıyor
QR Kod Oluşturucu : ✅ Çalışıyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
3
+1
1
+1
1
+1
1
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu