Discord Nitro Nedir? Nasıl Kullanılır? - TeknoDiot.com

Discord Nitro Nedir? Nasıl Kullanılır?

Abone Ol 

Discord Nitro, sesli bir iletişim uygulaması olan ve yaygın olarak kullanılan Discord’un ücretli versiyonudur ve kullanıcılarına çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Discord Nitro nedir ve nasıl kullanılır? Discord uygulaması içinde ekstra özellikleri olan ve kullanıcılarına avantajlar sunan bu hizmet, kişilerin profil resimlerini GIF formatında yapabilmesini sağlamaktadır.

Discord, video oyunu oynayan oyuncular için geliştirilen sesli-yazılı iletişim programıdır. 21 Temmuz 2019 itibarıyla 250 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Discord Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve Web tarayıcısı üzerinde çalışabilmektedir.

Bununla birlikte bu ücretli hizmet sayesinde hareketli resimlerden yararlanılabilmektedir. Bu da diğer kullanıcılardan farklılaşmayı ve özelleşmeyi, dikkat çekici olmayı beraberinde getirmektedir.

Discord Nitro sayesinde kullanıcılar Discord etiketlerini de özelleştirebilme imkanına sahip olmaktadır. Uygulama tarafından rastgele olarak verilen bir etiket daha sonra kullanıcılar tarafından dilendiğince özelleştirilebilmekte; değiştirilebilmektedir. Tüm bunlar ile birlikte yalnızca Discord Nitro kullanıcılarına, yalnız onların kullanımına açık olan emojiler de verilmektedir.

Discord Nitro Nasıl Kullanılır?

Discord Nitro Nedir? Nasıl Kullanılır?

Uygulama içerisinde ücretli olarak ek hizmetlerin sağlandığı Discord Nitro kullanımının yapılabilmesi için öncelikle Discord uygulamasına giriş yapılmalıdır. Sol alt kısımda bulunan ve isim yanında yer alan Kullanıcı Ayarları bölümüne tıklanmalıdır.

Daha sonra da ekrana gelen sayfadaki Discord Nitro’ya tıklanmalıdır. Bu tıklama ile Discord Nitro satın alınmaktadır ve kullanıma başlanmaktadır.

Genel olarak kullanıcılar Discord Nitro ile Discord Nitro Klasik’i birbiri ile karıştırmaktadır. Kullanıcılarına ek avantajlar sunan uygulama içi hizmet klasik verisyonda değil; Discord Nitro’da olmaktadır.

Bu nedenle satın alma işlemini yaparken buna dikkat edilmelidir. Bu hizmet satın alındığında aynı zamanda kullanıcılar ücretsiz oyunlara da erişim sağlayabilmektedir. Buradan ise ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Bu rehberimiz de Discord Nitro nedir ve nasıl kullanılır anlattık.

Göz atın:   Reddit, Kullanıcılarını Hesap İhlallerine Karşı Uyardı

Discord Nitro Nedir? Nasıl Kullanılır?

Discord Nitro Nedir? Nasıl Kullanılır?

Discord Nitro Nedir? Nasıl Kullanılır? Discord Nitro Nedir? Nasıl Kullanılır?

Discord Nitro Nedir? Nasıl Kullanılır?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu