Tiktok Takipçi Satın Al

Pazarlama Alanında Video İçeriğinden Etkili Şekilde Yararlanmanın 7 Yolu

Etkili bir şekilde kullanılabilecek yüksek kaliteli video içeriği kolayca tüm pazarlama stratejinizin merkezinde yer alabilir. Video içeriği, izleyicilere yalnızca eğlenceli materyal sağlamakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir izleyici kitlesine iletmeye çalıştığınız önemli bilgiler ve mesajlar da sağlayabilir.

Hemen hemen tüm şirketlerde olduğu gibi, yüksek kaliteli video içeriği oluşturmanın amacı, hedef kitlenizle etkileşimi artırmak ve sonuçta daha yüksek dönüşüm oranları elde etmektir. Pazarlama çabalarınızda daha fazla video içeriğinden etkili bir şekilde yararlanmak istiyorsanız, bunu başarmanın 7 yolu aşağıda yer alıyor:

1. Güven oluşturun


Video içeriği, hedef kitlenize ulaşmanın ve onlara şirketiniz ve içindeki bireyler hakkında her şeyi anlatmanın harika bir yoludur. İnsan güvenini geliştirmek çok önemlidir, çünkü müşteriler diğer insanlara çok daha kolay tepki verir. Daha geniş bir kitleyle güvenin kurulabilmesi için referans sunabilecek gerçek müşterileri kullanmayı düşünün.

2. İyi içeriğe odaklanın

Pazarlama Alanında Video İçeriğinden Etkili Şekilde Yararlanmanın 7 Yolu

Kaliteyi akılda tutmak her zaman önemlidir, ancak bir numaralı önceliğiniz her zaman izleyicilere harika içerik sağlamak olmalıdır. İçerikler mümkün olduğunca bilgilendirici olmalıdır, çünkü kullanıcıların ilk etapta izlemelerinin nedeni bilgilenmektir. Mesajınızı etkili bir şekilde iletebilirseniz ve bunu yapımınızın kalitesiyle izleyicileri etkileyeceğiniz bir şekilde yaparsanız, şirketiniz için son derece olumlu bir izlenim bırakabilir.

3. Bilgilendirici olun

Kısa, bilgilendirici videolar oluşturmak, hedef kitlenize ulaşmanın en etkili yolu olabilir. Çoğu insan uzun süredir devam eden videoları izlemek istemiyor, bu yüzden amacınızı hızlı bir şekilde belirtin ve ardından tamamlayın. Anlatacak çok şeyiniz varsa, bir takip videosu veya iletmeye çalıştığınız mesajı destekleyecek başka bir içerik parçası oluşturmayı düşünün.

4. Influencerları kullanın

Pazarlama Alanında Video İçeriğinden Etkili Şekilde Yararlanmanın 7 Yolu

Influencerları videolarınıza dahil etmek çok iyi bir strateji olabilir, çünkü bu kişilerin kendi yerleşik takipçileri vardır. Bir influencerdan alınan onay, şirketiniz için güven oluşturmanın ve takipçileri şirketinizle etkileşime geçmeye ve belki de bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye teşvik etmenin başka bir yoludur.

5. Potansiyel müşteri yakalama formu ekleyin

İstatistikler, bir videoya, özellikle ilk yüzde 10-20’lik dilimde bir potansiyel müşteri yakalama formu eklemenin, yüzde 35 ila 45 arasında herhangi bir yerde artan bir dönüşüm oranına yol açabileceğini gösteriyor. İzleyicilerinizin kim olduğunu öğrendikten ve e-posta adreslerine sahip olduğunuzda, artık pazarlama dönüşüm çarkınızın bir parçası olabilirler. Basit bir potansiyel müşteri yakalama formu aracılığıyla, onlara beğenilerine ve ihtiyaçlarına uyan daha özel içerik gönderebilecek ve onları, oluşturmak için çok çalıştığınız alıcı yolculuğuna getirebileceksiniz.

6. Videoyu metne dönüştürün

İçeriğin düzenli olarak kullandığınız diğer pazarlama ve reklam kanallarında kullanılabilmesi için videonuzda yer alan diyaloğu tamamen kopyalamak iyi bir fikirdir. Ayrıca, web sitenize eklediğiniz daha uzun bir makalenin veya muhtemelen hedef kitlenize gönderilebilecek bir e-postanın temeli olarak hizmet edebilir.

7. Video sonrası kitlenizle etkileşime geçmeye devam edin

Pazarlama Alanında Video İçeriğinden Etkili Şekilde Yararlanmanın 7 Yolu

Hiç elinizden bırakamayacağınız bir kitap okudunuz mu? Bu tam olarak videolarınızla geliştirmeye çalışmanız gereken türden bir izlenimdir, böylece izleyicileriniz kelimenin tam anlamıyla serideki bir sonraki videoyu bekleyemez. En son güncellemeleri almak için YouTube kanalınıza abone olma fırsatı sunun veya e-posta ile abone olabilirler ve yeni bir video olduğunda onları e-posta veya RSS yoluyla bilgilendirebilirsiniz.

5 veya 15 saniye olması fark etmez; video reklamları, YouTube’da hikayenizi anlatmanıza yardımcı olur. Videoyu izlemeden önce, izlerken veya izledikten sonra, InVideo, izleyicilerinizin dikkatini ve ilgisini çekmede son derece etkili olan video reklamlar oluşturmanıza yardımcı olacak çevrimiçi bir video düzenleme programıdır.

Atlanabilir video reklamlar, atlanamayan video reklamlar, yayın ortası video reklamları ve yayın öncesi video reklamlarından istediğinizi oluşturabilirsiniz.

6 saniyelik tampon reklamlar atlanabilirdir, ancak yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre can sıkıcı olarak görülmemektedir. Pazarlama cephaneliğinize mükemmel bir katkı sağlayacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu