Tiktok Takipçi Satın Al

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Web sitesi kurulumunda en çok dikkat edilen durumların başında sitenin SEO uyumlu olması gelir. Blog, satış sitesi, ya da tanınırlık üzerine kurulmuş tüm sitelerde belirli bir ziyaretçi sayısına ulaşmak ve yeterli görünürlük seviyesi için SEO uyumlu web sitesi oldukça önemlidir.

Kurulan web sitesinin arama motorlarında ön sıraya çıkması, popüler yanıtlar arasında yer alması ve fazladan ziyaretçi çekmesi için SEO uyumlu içeriklere ve başlıklara sahip olması önemlidir. Arama motorlarının genel özellikleri arasında kullanıcı odaklı olmaları yatar.


Web sitenizin arama sonucu listelerinde ilk sıralarda çıkması ve yüksek organik trafiğe sahip olması SEO uyumlu bir yapıya sahip olmasına bağlıdır. CRM Medya gibi alanında profesyonel hizmet sunan şirketler aracılığıyla web sitenizde arama motoru optimizasyonu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olur?

Arama motorlarında ziyaretçiler için öncelikli olmak isteyen site sahipleri, SEO nitelikleri gelişmiş platformlar oluşturmalıdır. Türkçe çevirisi “arama motoru optimizasyonu” olan bu kavram, güncel olarak sıkça kullanılan arama motorlarının botlarında daha iyi bir yere sahip olmak, ilgi alanı olan işin otoritesi konumunda görünmek amacı ile web sitesinin belirli stiller çerçevesine oturtulmasını ifade eder.

Çeşitli arama motorlarında başarılı sıralamaya sahip olmak isteyen web sayfası sahiplerinin, sitenin açılış hızı ve responsive web sitesi konularında SEO değerine yönelik çalışmalar yürütmesi gerekir. CRM Medya hizmetleri ile web sitenizi SEO uyumlu hale getirerek, organik trafiğinizi artırabilirsiniz.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

SEO Uyumlu Web Sitesi Özellikleri

SEO uyumlu şekilde hazırlanan web sitelerinin bazı özellikleri şu şekildedir:

 • Sitede flash animasyonlar yerine   Html 5, Css 3 ve Jquery’den oluşan kod yapıları kullanılır.
 • Farklı platformlara uyum sağlayabilen yapıda tasarlanır. (Tablet, mobil cihaz, bilgisayar.)
 • Ziyaretçilere kullanım kolaylığı sağlaması için site içi yönlendirmeler ve harita yer alır.
 • Akıcı, özgün, okunaklı ve içeriklere sahiptir.
 • Başlık uyumlamaları sisteme dahildir.
 • Css sprtite tekniği kullanılır ve  bu çalışmalar javascript (jquery) kodlarını kapsar.
 • Siteye farklı sitelerden iframe benzeri kodlarla içerik dahil edilmez.
 • Profesyonel tasarım ve pratik kullanım sunar.
 • Sitenin alan adı kalıcı ve dikkat çekici şekilde tasarlanır.
 • Kullanıcılarla aktif iletişim gerçekleştirilir ve çok yönlü bir bağlantı sağlanır.
 • Sitede w3 html ve w3 css hataları olmaması için ekstra düzenlemeler yapılır.
 • Site içerikleri güncel tutulur, içerikler özgün ve niteliklidir.

Responsive Site Nasıl Olur?

Responsive web sitelerinin, site içi yerleşimleri cihaza uygun şekilde ölçümlenir. Duyarlı olarak da adlandırılan bu web site türleri arama motorları tarafından büyük ölçüde desteklenir ve SEO uyumlu web sitesi kapsamında ele alınır. Responsive web sitesi HTML ve CSS kullanılarak oluşturulur. Bu nedenle duyarlı web sitesi tasarımı için herhangi özel bir yazılım programına gereksinim duyulmaz. Duyarlı web sitesi tasarımlarının özelliklerini ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Responsive web sitesi tasarımları hem masaüstü hem de mobil versiyonlarda kullanım için uygundur.
 • Duyarlı web sitesi tasarımı özellikle telefon, tablet gibi mobil ortamda özelliklerin en iyi şekilde çalışmasına olanak sağlar. Bu sayede özellikle siteye mobil ziyaretlerin daha uzun sürmesi mümkün hale gelir.
 • Reponsive web sitesi her türlü ekran boyutunda web sitesinin en iyi şekilde görüntülenebilmesini mümkün kılar.

SEO uyumlu web sitesi özellikle e-ticaret ve medya alanında firmalara büyük oranda kolaylık sağlar. Site görüntülenmelerinin artmasını ve organik trafiğin yükselmesini sağlayan SEO uyumlu web tasarım elemanları ile dijital ortamda içeriklerinizi en etkili biçimde kullanıcılara ulaştırma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Reponsive web tasarımı, SEO uyumlu web sitesi, Google arama optimizasyonu gibi pek çok hizmete CRM Medya aracılığı ile en profesyonel yollardan ulaşmanız mümkündür. CRM Medya’nın uzman çalışmaları ile dijital pazarlama çalışmalarınızı hızlandırabilir, web sitenizi rakiplerinizin bir adım önüne çıkarabilirsiniz. Web siteniz ile ilgili her konuda en etkili hizmeti vermeyi hedefleyen CRM Medya uzmanlarına ulaşarak çalışmalarınıza kısa sürede başlayabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu