Tiktok Takipçi Satın Al

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Doğru eğitim uygulamasını seçin ve öğrenme hedeflerinize ulaşın. İşte okul yılınız için bazı temel Windows uygulamaları.

Bazı Windows uygulamaları öğrenciler için her şeydir. Teknoloji, öğrencilerin eğitimlerine yaklaşım şeklini ve öğretmenlerin sınıfta nasıl yer aldığını değiştirdi.


Bugün herhangi bir öğrenci, cihazlarında çok sayıda uygulamaya erişebilir. Ancak öğrenciler, hangi uygulamaların eğitimleri için yararlı olduğunu ve hangilerinin zaman kaybı olduğunu bilmelidir.

Doğru türden uygulamaları seçmek, öğrencilerin ev ödevlerini tamamlamalarına, bilgi edinmelerine ve öğrenim sonuçlarını artırmalarına yardımcı olabilir. Akademik yıl boyunca kullanışlı olacağından emin olabileceğiniz bazı temel Windows uygulamalarını size göstereceğiz.

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

İlgili Makaleler

En İyi Windows Uygulamaları

1- OneNote: Zengin Özelliklerle Not Alma Uygulaması

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Derslerden not almak ya da okumak olsun, not almanın öğrencilerin öğrenmesini ve sonuçlarını iyileştirdiği gösterilmiştir. Microsoft OneNote, kolay bilgi toplama ve notları yönetme için çok çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Fikirleri yapılandırmak ve diğer düşüncelerle verimli bir şekilde bağlantı kurmak için metni, multimedya içeriğini ve her türlü veriyi tek bir bölümde toplayabilirsiniz.

Sezgisel gezinme çubuğu ile notları istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve not defterleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Tabloları, grafikleri, ekran kırpmalarını, el yazısı metinleri, denklemleri ve daha fazlasını gömebilirsiniz. Diğer Office uygulamalarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Word belgesine veya PowerPoint sunumuna bir referans atayabilir, Excel elektronik tablosu ekleyebilir ve görevleri Outlook’a aktarabilirsiniz.

OneNote Sınıf Not Defterleri , OneNote 2016 için ücretsiz bir eklentidir ve Windows 10 için OneNote’ta yerleşiktir. Her öğrenci için kişisel bir çalışma alanıdır. Sınıf Not Defteri ile öğretmenler, dinleyici notları için zengin bir içerik kitaplığı, gerçek zamanlı geri bildirim için dersler için işbirliği alanı ve yaratıcı etkinlikler oluşturabilir.

OneNote İndir


2- Google Drive: Bulut Depolamalı Ofis Paketi

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Cihazdan bağımsız öğrenme ve çalışma ortamları her yerde. Öğrencilerin birçok cihazda dosyalarına ve kreasyonlarına erişmeleri zorunludur. Google Drive, teknolojiyle işbirliği ve öğrenme için bulutta çalışmanıza olanak tanır . Bir ofis uygulamaları paketiyle birlikte gelir: Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Formlar.

Dokümanlar, saf alıntılarla denemeler yazmanıza yardımcı olur. E-Tablolar, matematik ve istatistik çalışmak için veya kurumsal elektronik tabloya ihtiyaç duyduğunuzda harikadır ve Slaytlar, sunum yapmak ve ders notlarını incelemek için mükemmeldir. Google Drive’ı indirdiğinizde, dokümanları sınıf arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle kolayca senkronize edebilir ve paylaşabilirsiniz.

Ancak okulunuz Eğitim için Office 365’e kaydolduysa, Office uygulamalarını ve daha birçok sınıf aracını ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Başlamak için tek ihtiyacınız olan geçerli bir okul e-posta adresidir. Office 365 aboneliğiyle, uygulama paketini PC’nize, telefonunuza ve tabletinize yükleyebilirsiniz.

Google Drive İndir


3- Anki Flashcards: Eski Usul Öğrenme Tekniği

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Diğer Windows uygulamaları arasında yer alan uygulama, herhangi bir konuyu çalışmak çok sayıda okuma, not alma ve ezberlemeyi gerektirir. Ancak bu kadar çok konuda bir şeyleri çabucak unutabilirsiniz. Anki, hatırlamayı kolaylaştırmak için mükemmel bir uygulamadır. Uygulamayı açarken desteler ve not kartları oluşturarak başlayın. Bazı sözcükler tıkanmış (cloze) öğeler, isteğe bağlı ters çevrilmiş kartlarla temel bilgiler ve daha fazlasını içerebilirler.

Ayrıca kartınızı oluşturabilir ve ayarlarını özelleştirebilirsiniz. Yerleşik kart tarayıcısı, incelenen veya yakın zamanda eklenen herhangi bir notu bulmanıza, görüntülemenize ve düzenlemenize olanak tanır. Unuttuğunuz yeni kartları veya yeniden öğrenme kartlarını öğrenirken, Anki size bunları ezberlemenize yardımcı olmak için periyodik olarak kartlar gösterecektir. Konuyu öğrenip inceledikçe, uygulama ilerlemenizi ilgili mobil uygulama ile senkronize edecektir.

Anki flashcard’ın inceleme sistemi, öğrendiğiniz her şeyin uzun vadeli belleğinize girmesini sağlamak için hem aktif hatırlamayı hem de aralıklı tekrarlama tekniğini destekler. İncelemenizde geride kalırsanız, Anki uzun süredir atladığınız kartlara öncelik verecektir.

Anki Flashcards İndir


4- MyHomework: Kullanışlı Öğrenci Planlayıcısı

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Bir öğrenci planlayıcı uygulaması, ev ödevlerinizi düzenlemenize ve tüm etkinlikleri takip etmenize yardımcı olabilir. MyHomework ile derslerinizi, programınızı veya ödevlerinizi asla kaybetmezsiniz. Uygulama, size ders programınızın net bir görünümünü, ne kadar süre geçmesi gerektiğini gösteren bir takvim ve tüm ödevleriniz için bir ev ödevi bölümü sunar.

Ana sayfada, katılmanız gereken derslerin bir özetini göreceksiniz ve ödevlerinizi görüntüleyeceksiniz. Takvim görünümü, tarihe göre düzenlenmiş sınıflara hızlı bir genel bakış sağlar. Ev ödevi seçeneği, üç liste içeren Kanban tarzı bir düzene sahiptir: Tamamlandı, Geç ve Yaklaşan. Her kartın içinde, hatırlatıcılar ve tekrar eden görevler, sınıfları renklerle kodlama ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

MyHomework’un ücretsiz sürümü, ödevleri, projeleri, sınıfları, son tarih hatırlatıcılarını ve sınırsız senkronizasyonu izlemenize olanak tanır. Ucuz premium abonelik size daha fazla tema, dosya eki, harici takvim erişimi ve daha fazlasını sağlar.

MyHomework İndir


5- Wolfram Alpha: Gelişmiş Arama

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Google, size mümkün olan en iyi bilgiyi vermek için Web’i tarar, ancak öğrencilerin yeni bir şeyler öğrenmesi için yeterli değildir. Wolfram Alpha, hesaplamalı bir arama motorudur. Çığır açan algoritmayı, bilgi tabanını ve yapay zekayı kullanarak uzman düzeyinde yanıtları hesaplar. Hangi konu üzerinde çalışıyor olursanız olun, Wolfram Alpha araştırmanızı çok daha kolay hale getirir.

Herhangi bir belirli bilgiyi aramak için bu aracı kullanabilirsiniz. İstatistik, veri analizi, birimler, fen bilgisi, matematik hakkında bilgi almak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, bu araç size birkaç saniye içinde ayrıntılı gerçekleri ve rakamları verir. Herhangi bir sorgu aradığınızda, size daha fazla ayrıntı göstermek için düğmeler içerir. Sağ altta kaynaklar için bağlantılar, ilgili bağlantılar bulacak veya web’de arama yapacaksınız.

Wolfram Alpha İndir


6- Polar Bookshelf: Web ve PDF Dosyaları Yöneticisi

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Bir diğer Windows uygulamaları arasında Polar Bookshelf, web içeriği, makaleler ve kitaplar için bir belge yöneticisidir. Tüm okuma materyallerini tek bir yerde tutmanıza olanak tanır ve aralıklı tekrarlı öğrenme tekniği için etiketleri, ek açıklamaları ve bilgi kartlarını destekler.

Bir belgeyi açtığınızda, açıklamanın kenar çubuğunda gösterilecek paragrafı vurgulamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bir yorum, bilgi kartı ekleyebilir ve ana belgedeki herhangi bir ek açıklamaya atlayabilirsiniz. Uygulama, Pagemarks adlı artımlı okumadan esinlenen yeni izleme konseptini destekler. Sayfa işaretleri, okuduklarınızı ve her belgenin ilerlemesini izler.

Ayrıca belgeleri yeniden açtığınızda Sayfa İşaretlerini de geri yükler. Onun sayesinde Chrome uzantısı , HTML içeriğini kaydetmek ve hatta açıklama iliştirebilirsiniz. Uygulama nispeten yeni olduğu için bazı sorunlar ve hatalar fark edebilirsiniz. Ancak bu tür özellikler ve yerleşik senkronizasyon işlevi ile bu uygulamayı denemelisiniz.

Polar Bookshelf İndir


7- Zotero: Kişisel Araştırma Asistanınız

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Bir diğer en iyi Windows uygulamaları arasında yer alan Zotero, her öğrenci kitap, araştırma makalesi, ders notu ve daha fazlasını okumak zorundadır. Bu nedenle bir referans yöneticisi kullanmak mantıklı. Zotero, referansları toplamak, düzenlemek ve alıntı yapmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir alıntı yönetim aracıdır. Her referans bir maddeyi oluşturur. Öğe, belge türüne bağlı olarak farklı meta veriler içerir.

Uygulamayı başlattığınızda üç bölme göreceksiniz: sol bölme Kitaplığım altındaki tüm öğeleri içerir . Öğeler orta bölmede ve meta verileri sağ bölmede görünür. Chrome, Firefox veya Safari için Zotero Connector uzantısını yükleyin . İlginç bir araştırma ödevi bulduğunuzda, makaleleri otomatik olarak kırpmak ve uygun türde bir öğe oluşturmak için düğmeyi tıklayın.

Zotero, makaleyi tüm ilgili meta verilerle doldurur, bir bağlantı ekler ve varsa tam metin bir PDF ekler. Ayrıca, öğeye etiket veya not ekleyebilirsiniz. Bir ödev üzerinde çalışırken, kelime işlemci eklentileriyle doğrudan alıntılar olarak referanslar ekleyebilirsiniz . Zotero, Chicago, MLA, APA ve dergiye özgü stiller dahil olmak üzere tüm ana stilleri destekler.

Zotero İndir


8- Grammarly: Yazım ve Dilbilgisi Hatalarını Kontrol Edin

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Ödevinizin ilk taslağını yazdığınızda, sadece fikirlerinizi bir araya getiriyorsunuz. Yazım hataları, kötü yazılmış cümleler, noktalama işaretlerinin yanlış kullanımı erken taslaklarda yaygındır. Revize etmek ve iyileştirmek önemlidir. Makalelerinizi düzeltmek için Grammarly’yi kullanabilirsiniz. Bu aracın ücretsiz sürümü, kritik grameri, yazım hatalarını kontrol eder ve bağlam içinde eşanlamlılar önerir.

Noktalama kullanımı, cümle yapısı, yanlış kullanılan kelimeler, intihal ve daha fazlası için Grammarly premium kontrolleri. Grammarly web sitesini, tüm cihazlar için uygulamaları ve Microsoft Office eklentilerini kullanarak makalelerinizi yeniden okuyabilirsiniz. Grammarly for Education , bu araca ve çok çeşitli yazma destek hizmetlerine sınırsız erişim sağlayabilir. Daha fazla ayrıntı için öğretmeninize veya okulunuza danışın.

Grammarly İndir


9- Writefull: Ödevlerinizi Güvenle Yazın

Öğrenciler İçin 9 Temel Windows Uygulaması

Öğrenciler genellikle ödevlerinde doğru kelimeleri veya cümleleri bulmakta zorlanırlar. Writefull, metninizi Google Dil veritabanları ile karşılaştırarak yazınız hakkında size geri bildirim sağlar. Veritabanı, sonuçlarını Books, Google Scholar, News ve Web’den alır. Bu uygulamayı kullanmak için herhangi bir uygulamada metni seçip Ctrl + Boşluk tuşlarına basmanız yeterlidir . Writefull, seçilen veritabanında bir ifadenin ne sıklıkla göründüğünü söyler.

İki benzer kelime öbeği kullandıysanız, hangisinin daha sık kullanıldığını kontrol edebilirsiniz. Ve yazarken takılıp kaldığınızda ve hangi sıfatın veya edatın bir bağlama uygun olduğunu bilmek istediğinizde, size doğru kelimeleri ve bunları nasıl kullanacağınızı önerecektir. Uygulama, kelimeleri tanımlamak, telaffuz etmek ve hatta eşanlamlıları bağlam içinde aramanıza izin veren yerleşik bir sözlüğe sahiptir.

Writefull İndir

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu