iPhone Pil Yüzdesi Gösterme (iPhone 11 ve Diğerleri) - TeknoDiot.com
Trend

iPhone’da Pil Yüzdesini Nasıl Gösterirsiniz?

iPhone pil yüzdesi gösterme adımlarına bu rehberimizden ulaşabilirsiniz.

iPhone pil yüzdesi gösterme adımlarına bu rehberden erişebilirsiniz. Ayrıca iPhone pil yüzdesi gösterme iPhone 11 ve iPhone 12 için önemli.

iPhone durum çubuğunuzdaki pil yüzdesini nasıl göstereceğinizi bilmek ister misiniz? Yalnızca iPhone’unuzun bir Ana Sayfa düğmesi varsa mümkündür. iPhone pil yüzdesi gösterme adımları sizlerle!

Touch ID’li iPhone’ların avantajlarından biri, çentik olmamasıdır, böylece pil yüzdesini durum çubuğunda kolayca gösterebilirsiniz.

Bu, Kontrol Merkezini açmanıza gerek kalmadan iPhone’unuzdaki pil suyunu hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Pil yüzdesini iPhone’unuzda nasıl göstereceğinizden emin değilseniz, aşağıdaki kılavuzumuzu izleyin.

iPhone'da Pil Yüzdesini Nasıl Gösterirsiniz?

iPhone’da Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir?

iPhone SE (2020), Apple’ın şu anki serisinde Touch ID özellikli bir Ana Sayfa düğmesine sahip olan ve çentik içermeyen tek cihazdır.

Ancak, Apple’dan düzenli iOS güncellemeleri alan Touch ID’ye sahip birkaç eski iPhone da var. Apple artık iPhone’unuzu desteklemiyor olsa bile, aşağıdaki adımlarla durum çubuğunda pil yüzdesini göstermeye devam edebilirsiniz:

  • iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Pil menüsüne gidin
  • Pil Yüzdesi geçişini etkinleştirin
  • Kalan pil yüzdesi artık iPhone’unuzun durum çubuğunda pil simgesinin hemen yanında gösterilecektir

iPhone'da Pil Yüzdesini Nasıl Gösterirsiniz?

iPhone 11 ve iPhone 12 Pil Yüzdesi Gösterme (Çentikli iPhone Modelleri)

iPhone’unuzun Ana Ekranına Pil Widget’ı Nasıl Eklenir? Yine de, iPhone’unuzun pil yüzdesini görmenin tek yolu bu değil. Ayrıca iPhone’unuzun ve ona bağlı diğer cihazların pil yüzdesini hızlı bir şekilde kontrol etmek için Ana Ekranınıza bir pil widget’ı ekleyebilirsiniz.

Pil widget’ını aşağıdaki adımlarla iPhone’unuzun Ana Ekranına ekleyin:

  • iPhone’unuzun Ana Ekranının boş bir alanına uzun basın
  • Sol üst köşedeki artı (+) simgesine dokunun
  • Açılan widget panelinden Pil widget’ını bulun ve dokunun
  • Widget üç farklı boyutta mevcuttur: küçük, orta ve büyük. Tercihinize göre birini seçin ve Widget ekle seçeneğine dokunun
Göz atın:   ASUS ROG Phone 2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

iPhone'da Pil Yüzdesini Nasıl Gösterirsiniz?

Bu, iPhone’unuzun pil yüzdesini Ana Ekranınızdaki bir widget’ta gösterecektir.Pil kapasitesi azaltılmış eski bir cihazınız varsa, iPhone’unuzun durum çubuğunda veya Ana Ekranında pil yüzdesini göstermek yardımcı olabilir. Ancak durum böyle değilse, pil yüzdesini kapatmanızı öneririm, aksi takdirde iPhone’unuzun ne kadar süreceği konusunda sizi gereksiz yere strese sokar. Evet çentiksiz ve çentikli iPhone batarya yüzdesi gösterme adımları bu şekildeydi.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu