Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır?

iPhone pil yüzdesi gösterme adımlarına bu rehberimizden ulaşabilirsiniz.

iPhone’larda pil yüzdesi nasıl açılır gibi sorular birçok kullanıcının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Özellikle yeni nesil modellerle birlikte iPhone pil yüzdesi gösterme iPhone 11, iPhone 12 ve iPhone 13 kullanıcıları için önemli bir rol oynamaktadır.

iPhone durum çubuğunuzdaki pil yüzdesini nasıl göstereceğinizi bilmek ister misiniz? Yalnızca iPhone’unuzun bir Ana Sayfa düğmesi varsa mümkündür. En çok satan modellerin başında gelen iPhone 11 pil yüzdesi gösterme kullanıcıların çokça kullandığı durumlardan bir tanesi.


Touch ID özellikli iPhone’ların avantajlarından biri, çentik olmamasıdır, böylece pil yüzdesini durum çubuğunda kolayca gösterebilirsiniz.

Bu, Kontrol Merkezini açmanıza gerek kalmadan iPhone’unuzdaki pil durumunu hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Pil yüzdesini iPhone’unuzda nasıl göstereceğinizden emin değilseniz, aşağıdaki kılavuzumuzu izleyin.

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır?

iPhone’da Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir?

iPhone SE modeli Apple’ın şu anki serisinde Touch ID özellikli bir Ana Sayfa düğmesine sahip olan ve çentik içermeyen tek cihazdır.

Ancak, Apple’dan düzenli iOS güncellemeleri alan Touch ID’ye sahip birkaç eski iPhone da var. Apple artık iPhone’unuzu desteklemiyor olsa bile, aşağıdaki adımlarla durum çubuğunda pil yüzdesini göstermeye devam edebilirsiniz:

  • iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Pil menüsüne gidin
  • Pil Yüzdesi geçişini etkinleştirin
  • Kalan pil yüzdesi artık iPhone’unuzun durum çubuğunda pil simgesinin hemen yanında gösterilecektir

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır?

iPhone 11 Pil Yüzdesi Gösterme (Diğer Çentikli iPhone Modelleri)

iPhone’unuzun ana ekranınıza ekleyeceğiniz pil yüzdesi gösterme widget aracı sayesinde çentikli iPhone’larda batarya yüzdesini görebileceksiniz.

Yine de, iPhone’larda pil yüzdesini göstermenin tek yolu bu değil. Ayrıca iPhone’unuzun ve ona bağlı diğer cihazların pil yüzdesini hızlı bir şekilde kontrol etmek için Ana Ekranınıza bir pil widget ekleyebilirsiniz. Pil widget’ını aşağıdaki adımlarla iPhone’unuzun Ana Ekranına ekleyin:

  • iPhone’unuzun ana ekranının boş bir alanına uzun basın.
  • Sol üst köşedeki artı (+) simgesine dokunun.
  • Açılan widget panelinden Pil widget’ını bulun ve dokunun.
  • Widget üç farklı boyutta mevcuttur: küçük, orta ve büyük. Tercihinize göre birini seçin ve Widget ekle seçeneğine dokunun.

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır?

iPhone pil yüzdesi detayını ana ekranınızdaki bir widget’ta gösterecektir. Pil kapasitesi azaltılmış eski bir cihazınız varsa, iPhone’larda durum çubuğunda veya ana ekranında pil yüzdesini göstermek yardımcı olabilir. Evet son olarak çentiksiz ve çentikli iPhone batarya yüzdesi gösterme adımları bu şekildeydi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu