Yurt Dışından Telefon Getirme Süresi Değişti! - TeknoDiot.com

Yurt Dışından Telefon Getirme Süresi Değişti!

Abone Ol 

Yurt dışından telefon getirme süresi 2 yıldan 3 yıla çıkarıldı. Yurt dışından getirilen cep telefonlarının Türkiye’de kullanımına ilişkin düzenlemede değişikliğe gidildi.

Yurt dışından telefon getirmek geçmiş yıllarda ülkemizden daha uygun fiyata sahip oluyorduk. 2 yılda bir tane olan cep telefonu getirebilme imkanı, 3 yılda bir olarak değiştirildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın ‘4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yurt Dışından Telefon Getirme Süresi Değişti!

Yurt dışından telefon getirme süresi  3 yıla çıktı

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Yurt dışından getirilen akıllı telefonlarının Türkiye’de kullanımına ilişkin düzenlemede değişikliğe gidildi. 2 yılda bir tane olan cep telefonu getirebilme imkanı, 3 yılda bir olarak değiştirildi.

Yurt dışından getirilen cep telefonlarının kayda girmesi için 2019 itibariyle 618.60 TL harç ücretinin yatırılması gerekiyor. Aynı kanunda yapılan değişiklikle kıymetin 1500 euro’yu geçmemek şartıyla, posta ve hızlı kargo taşımacılığı ile gelen eşyanı için Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda yüzde 18, diğer ülkelerden gelmesi durumunda yüzde 20 olacak vergi uygulanacak.

Göz atın:   Önemli Açığı Kapatan iOS 12.4.1 Güncellemesi Yayınlandı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu