Klavyede Olmayan Semboller ve Simgeler (Dev Arşiv)

Bugün sizlere klavyede olmayan semboller ve simgeleri detaylı olarak anlatıyor ve ne işe yaradıklarını gösteriyoruz. Detaylar makalemizde...

Klavyede olmayan semboller ve harfler ile alakalı ne tarz işlemler yapılması gerektiğini ve onlara nasıl ulaşacağınızı anlattığımız bu yazımızda sizleri her konuda bilgilendireceğiz.

Bu makalemizde sizlere klavyede olmayan simgeleri paylaşıyoruz. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Detaylar makalemizde… Peki Klavyede olmayan semboller nelerdir?

Klavyelerde pek çok simgeyi yapmak mümkünken bazı simgelerin yapılması pek kolay değildir. Günlük hayatta kullanılan simgeler klavyenin belli tuş kombinasyonları sayesinde yapılabilmektedir. Ancak bazı simgeler için yardım almak gerekebiliyor. İşte klavyede olmayan karakterler listesi;

Başlat ekranından arama bölümüne “Karakter Eşlem” yazarak sembollere ulaşabilirsiniz. İstediğiniz sembolleri kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Bilgisayarlarımız sayesinde birçok sembol ve simgeye ulaşabiliyoruz. Zaman zaman klavyelerimizden bu konu ile ilgili yardım alsak da bazen karakter eşlemle tablolarına ihtiyacımız olabiliyor.

Hepsinin klavye de olmasını bekleyemezdik. O zaman çok büyük bir klavyeye ihtiyacımız olacaktı. Bu içeriğimizde klavyede olmayan semboller listesine ulaşabilirsiniz.

Windows’ta, ALT tuşunu basılı tutarak, bir sayı dizisi yazarak ve ardından ALT tuşunu bırakarak istediğiniz herhangi bir karakteri yazabilirsiniz.

Avrupa dili alfabetik karakterleri, ASCII sembolleri ve hatta Çince karakterler (Hanzi, Kanji veya Hanja olarak da bilinir) gibi klavyenizde karşılık gelen bir tuşa sahip olmayan birçok karakter yazabilirsiniz. Bu Alt kodlar, sıkışmış veya eksik bir tuşa sahip bir klavyeniz varsa da yararlıdır.

Klavyede olmayan harfler ve semboller aşağıdaki listemizden göz atabilirsiniz. Şimdi bazı kombinasyonlarla birçok sembole ulaşacağız. Bazı sembolleri sıklıkla kullandığımız klavye tuşlarından olan ctrl, shift, alt, alt gr, fn gibi tuşlara basılı tutarak kolayca yapabilirsiniz.

Bu tarz karakterleri üst karakter olarak söyleyebiliriz. Yukardaki sayılarla birlikte bu tuşlara basılarak belirli sayıda sembollere ulaşabiliriz.

Şekilli HarflerŞekilli Nick YazmaKlavye Hız TestiOyun Nickleri

Aşağıdaki yer alan semboller arasında kullanmak istediğiniz sembolün üzerine tıklayarak kolaylıkla kopyalayabilirsiniz.
༄ Kopyalandı
İLGİLİ İÇERİK:  Intel’in 40. Yıla Özel İşlemcisi: Core i7-8086K (5.1 GHz)

Karakter Eşlem Tablosu

Klavyede olmayan semboller listesinde birçok detaya ulaşabilirsiniz. Klavyede olmayana sembolleri ve simgeleri nasıl bulacağız? Bu özel olan ve görünmeyen işaretleri nereden bulacağız anlatalım.

Bilgisayarda ve klavyede bulunmayan semboller ve simgeler birer Unicode, Ascii Kod tablosu mevcuttur. Bulamadığınız karakterleri bu tablo sayesinde bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Klavyede bulunmayan karakterler, harfler ve simgeler için bilgisayarın işletim sistemi olan Windows un özelliği sayesinde ulaşabilirsiniz. Win ve r tuşlarına basarak çalıştır ekranını açın.

Bu alana “Charmap” komutunu yazıp enter düğmesine bastığınızda karşınıza Karakter Eşlem Tablosu açılacaktır. Açılan tabloda üst menüden farklı yazı şekillerine, karakterlere, simgelere ve sembollere erişebilirsiniz.

Burada klavyenizde bulunmayan sembollerin hepsine ait Unicode bulunmaktadır. Bu kodlar alt tarafa kopyalama yaparak git dediğinizde kodlara ulaşabilirsiniz.

Klavyede Olmayan Semboller ve Simgeler (Dev Arşiv)

Klavyede Olmayan Semboller

online oyunlarda mutlaka ihtiyaç duyulan klavyede olmayan semboller ve şekilli nick yazma ile ile herşey bu yazımızda sizlerle. Yaklaşık 5000 adet sembol ve harf bulunmaktadır. İşte klavyede olmayan semboller ve simgeler listesi;

Ok İşareti ve Sembolleri

↕↖↗↘↙↚↛↜↝↞↟↠↡↢↣↤↥↦↧↨↩↪ ↫ ↬ ↭ ↮ ↯ ↰ ↱ ↲ ↳ ↴ ↶ ↷ ↸ ↹ ↺ ↻ ↼ ↽ ↾ ↿ ⇀ ⇁ ⇂ ⇃ ⇄ ⇅ ⇆ ⇇ ⇈ ⇉ ⇊ ⇋ ⇌ ⇍ ⇎⇏ ⇕ ⇖ ⇗ ⇘ ⇙ ⇚ ⇛ ⇜ ⇝ ⇞ ⇟ ⇠ ⇡ ⇢ ⇣ ⇤ ⇥ ⇦ ⇧ ⇨ ⇩ ⇪ ⌅ ⌆ ⌤ ⏎

▶ ☇ ☈ ☊ ☋ ☌ ☍ ➔ ➘ ➙ ➚ ➛ ➜ ➝ ➞ ➟ ➠ ➡ ➢ ➣ ➤ ➥ ➦ ➧ ➨ ➩ ➪ ➫ ➬ ➭ ➮ ➯ ➱ ➲ ➳ ➴ ➵ ➶ ➷ ➸ ➹ ➺ ➻ ➼ ➽ ➾ ⤴ ⤵ ↵ ↓ ↔ ← → ↑ ⌦ ⌫ ⌧ ⇰ ⇫ ⇬ ⇭ ⇳ ⇮ ⇯ ⇱ ⇲ ⇴ ⇵ ⇷ ⇸ ⇹ ⇺ ⇑ ⇓


Para Birimi Sembolleri

₺ ¢ $ € £ ¥ ₮ ৲ ৳ ௹ ฿ ៛ ₠ ₡ ₢ ₣ ₤ ₥ ₦ ₧ ₨ ₩ ₪ ₫ ₭ ₯ ₰ ₱ ₲ ₳ ₴ ₵ ¥ ﷼ ¤ ƒ


Japon Sembolleri

コ ゴ   サ   ザ   シ ジ ス ズ セ ゼ ソ ゾタ ダ チ ヂッツ ヅ テ デ ト 
 ド   ナ  ニ て で と ど な にぬ ね の は ばぱひ び ぴ ふ ぶ ぷ へ
べ ぺ . ほ ぼ ぽ ぁ あ ぃ い ぅ う ぇ えマ ミ ム メ モ ャ.

ぉ お か がヌ ネ ノ ハ バ パ ヒ ビピ フ ブ プヘ ベ ペ ホ ボ ポ
ヤ ュま み むめ も .ゃ や ゅ ゆ ょ よ ら り る れ ろ ゎ わ ゐゑ
を ん ゔ ゕゖき ぎ く.

ぐけ げ こ ご さ し じ す ず せ ぜ そ ぞ た だち ぢ っ つ ゚ ゛
゜ ゝ ゞ ゟ ゠ ァ ア ィイ ゥ ウ ェ エ ォ オ カ ガ キ ギク グ
ケ ゲ ヲ ンヴ ヵ ヶ ヷ ヸ ヹ ヺ ・ ー .
ヾ ヿ ㍐ ㍿ユ ョ ヨ ラ リ ル レロ .ヮ ワ ヰ ヱ. 


Latin Harf Sembolleri

Β ι κ λ μ ν α βο π ρ ς σ τ Η Θ Ι Κ Λ Μ Ν υ φ Ρ Σ Τ Υ Φ Χ Ψ χ ψ ω Α γ δ ε ζ η θ ξ Γ Δ Ε ΖΞ Ο Π Ω.


Matematik Sembolleri 

∞ ⟀ ⟁ ⟂ ⟃ ⟄ ⟇ ⟈ ⟉ ⟊ ⟐ ⟑ ⟒ ⟓ ⟔. ⟕ ⟖ ⟗ ⟘ ⟙ ⟚ ⟛ ⟜ ⟝ ⟞ ⟟ ⟠ ⟡ ⟢ ⟣ ⟤ ⟥.  ⟦ ⟧ ⟨ ⟩ ⟪ ⟫ ⦀ ⦁ ⦂ ⦃ ⦄ ⦅ ⦆ ⦇ ⦈ ⦉ ⦊ ⦋ ⦌ ⦍ ⦎ ⦏ ⦐ ⦑ ⦒. ⦓ ⦔ ⦕ ⦖ ⦗ ⦘ ⦙ ⦚ ⦛ ⦜ ⦝ ⦞ ⦟ ⦠ ⦡ ⦢ ⦣ ⦤ ⦥. ⦦ ⦧ ⦨ ⦩ ⦪ ⦫ ⦬ ⦭ ⦮ ⦯ ⦰ ⦱ ⦲ ⦳ ⦴ ⦵ ⦶. ⦷ ⦸ ⦹ ⦺ ⦻ ⦼ ⦽ ⦾ ⦿ ⧀ ⧁. ⧂ ⧃ ⧄ ⧅ ⧆ ⧇ ⧈ ⧉ ⧊ ⧋ ⧌ ⧍ ⧎ ⧏ ⧐. ⧑ ⧒ ⧓ ⧔ ⧕ ⧖ ⧗ ⧘ ⧙ ⧚ ⧛ ⧜ ⧝ ⧞ ⧟. ⧡ ⧢ ⧣ ⧤ ⧥ ⧦ ⧧ ⧨ ⧩ ⧪ ⧫ ⧬ ⧭ ⧮ ⧯ ⧰ ⧱ ⧲ ⧳. ⧴ ⧵ ⧶ ⧷ ⧸ ⧹ ⧺ ⧻ ⧼ ⧽. ⧾ ⧿ ∀ ∁ ∂ ∃ ∄ ∅ ∆ ∇ ∈ ∉ ∊ ∋ ∌ ∍ ∎. ∏ ∐ ∑ − ∓ ∔ ∕ ∖ ∗ ∘ ∙. √ ∛ ∜ ∝ ∟ ∠ ∡ ∢ ∣ ∤ ∥ ∦ ∧ ∨ ∩ ∪. ∫ ∬ ∭ ∮ ∯ ∰ ∱ ∲ ∳.


Kesir Sayı Sembolleri

⅟ ½ ⅓ ⅕ ⅙ ⅛ ⅔ ⅖ ⅚ ⅜ ¾ ⅗ ⅝ ⅞ ⅘ % ℅ ‰ ‱ 


Tik İşareti

✓✔✗✘☓∨√✇☐☑


Cinsiyet Sembolleri

♀♂☹☺☻☿〠ヅツ㋡웃유üÜتシッ㋛☠☃〲〴ϡﭢ⍢⍣⍤⍥⍨⍩ὃὕὣѶӪӫ 


Yunan Sembolleri 

αβγδεζηθικλμνξοπρςστυφχψωΑΒΓΔΕΖΗΘΙΚΛΜΝΞΟΠΡΣΤΥΦΧΨΩ 


Noktalama İşaretleri ve Sembolleri 

· ‑ ‒ – — ―‗‘’‚‛“ ” „ ‟ •  ‣․‥ … ‧ ′ ″ ‴‵‶ ‷ ❛ ❜ ❝ ❞ ʹ ʺ ʻ ʼ ʽ ʾ ʿˀˁ ˂ ˃ ˄ ˅ ˆˇ ˈ ˉ ˊˋ ˌ ˍˎˏ ːˑ ˒˓ ˔˕˖˗˘ ˙ ˚ ˛ ˜ ˝ ˞ ˠˡ~¿﹐﹒﹔﹕!#$%&*,.:;?@ 


Rakamsal Semboller 

Ⅰ Ⅱ Ⅲ Ⅳ Ⅴ Ⅵ Ⅶ Ⅷ Ⅸ Ⅹ Ⅺ Ⅻ Ⅼ Ⅽ Ⅾ Ⅿ ⅰ ⅱ ⅲ ⅳ ⅴ ⅵ ⅶ ⅷ ⅸ ⅹ ⅺ ⅻ ⅼ ⅽ ⅾ ⅿ ↀ ↁ ↂ ➀ ➁ ➂ ➃ ➄ ➅ ➆ ➇ ➈ ➉ ➊ ➋ ➌ ➍ ➎ ➏ ➐ ➑ ➒ ➓ ⁰ ¹ ² ³ ⁴ ⁵ ⁶ ⁷ ⁸ ⁹ ₀ ₁ ₂ ₃ ₄ ₅ ₆ ₇ ₈ ₉ ⓪ ① ② ③ ④ ⑤ ⑥ ⑦ ⑧ ⑨ ⑩ ⑪ ⑫ ⑬ ⑭ ⑮ ⑯ ⑰ ⑱ ⑲ ⑳

⑴ ⑵ ⑶ ⑷ ⑸ ⑹ ⑺ ⑻ ⑼ ⑽ ⑾ ⑿ ⒀ ⒁ ⒂ ⒃ ⒄ ⒅ ⒆ ⒇ ⒈ ⒉ ⒊ ⒋ ⒌ ⒍ ⒎ ⒏ ⒐ ⒑ ⒒ ⒓ ⒔ ⒕ ⒖ ⒗ ⒘ ⒙ ⒚ ⒛ ㈠ ㈡ ㈢ ㈣ ㈤ ㈥ ㈦ ㈧ ㈨ ㈩ ㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉ 0123456789 


Para Birimi Sembolleri

¢ $ € £ ¥ ₮ ৲ ৳ ௹ ฿ ៛ ₠ ₡ ₢ ₣ ₤ ₥ ₦₧s ₨ ₩ ₪ ₫ ₭ ₯ ₰ ₱ ₲ ₳ ₴ ₵ ¥ ﷼¤ ƒ


Klavyede Olmayan Harfler

ⒶⒷⒸⒹⒺⒻⒼⒽ ⒾⒿⓀ ⓁⓃ ⓄⓅⓆ ⓇⓈⓉⓊⓋⓌⓍⓎⓏ ⓐⓑⓒⓓⓔⓕⓖⓗⓘⓙⓚⓛⓜⓝ ⓞⓟⓠⓡⓢⓣⓤⓥⓦⓧⓨⓩ 

₳ ฿ ₵ Ç Đ Ɇ ₣ ₲ Ⱨ ł̇ ł J ₭ Ⱡ ₥ ₦ Ø ₱ Ɽ ₴ ₮ Ʉ Ü V Ɏ Ⱬ ₩ Ӿ
Ą Ɓ Ƈ Ɗ Ę Ƒ Ɠ Ḩ Į ǰ Ƙ Ɫ ϻ Ɲ Ǫ Ƥ Ɍ Ş Ƭ Ų Ṽ Ƴ Ȥ-Ⱳ Ẋ Ɋ
ɐ q ɔ p ǝ ɟ ƃ ɥ ! ɾ ʞ ן ɯ u o d ɹ s ʇ n ʌ ʍ x ʎ z- ʍ x b
[̲̅A̲̅] [̲̅B̲̅] [̲̅C̲̅] [̲̅D̲̅] [̲̅E̲̅] [̲̅F̲̅] [̲̅G̲̅] [̲̅Ğ̲̅] [̲̅H̲̅] [̲̅I̲̅] [̲̅İ̲̅] [̲̅J̲̅] [̲̅K̲̅] [̲̅L̲̅] [̲̅M̲̅] [̲̅N̲̅] [̲̅O̲̅] [̲̅Ö̲̅] [̲̅P̲̅] [̲̅R̲̅] [̲̅S̲̅] [̲̅Ş̲̅] [̲̅T̲̅] [̲̅U̲̅] [̲̅Ü̲̅] [̲̅V̲̅] [̲Y̲̅] [̲̅Z̲̅] [̲̅W̲̅] [̲̅X̲̅] [̲̅Q̲̅]
ᗩ ᗷ ᑕ ᗪ ᗴ ᖴ G ᕼ I İ ᒎ K ᒪ ᗰ ᑎ ᗝ ᑭ ᖇ ᔕ 丅 ᑌ ᐯ Ƴ ᘔ – ᗯ ᙭ ᑫ
A̷̷ ̷̷B̷̷ ̷̷C̷̷ ̷̷D̷̷ ̷̷E̷̷ ̷̷F̷̷ ̷̷G̷̷ ̷̷Ğ̷̷ ̷̷H̷̷ ̷̷I̷̷ ̷̷İ̷̷ ̷̷J̷̷ ̷̷K̷̷ ̷̷L̷̷ ̷̷M̷̷ ̷̷N̷̷ ̷̷O̷̷ ̷̷Ö̷̷ ̷̷P̷̷ ̷̷R̷̷ ̷̷S̷̷ ̷̷Ş̷̷ ̷̷T̷̷ ̷̷U̷̷ ̷̷Ü̷̷ ̷̷V̷̷ ̷̷Y̷̷ ̷Z ̷a̷̷ ̷̷b̷̷ ̷̷c̷̷ ̷̷d̷̷ ̷̷e̷̷ ̷̷f̷̷ ̷̷g̷̷ ̷̷ğ̷̷ ̷̷h̷̷ ̷̷ı̷̷ ̷̷j̷̷ ̷̷k̷̷ ̷̷l̷̷ ̷̷m̷̷ ̷̷n̷̷ ̷̷o̷̷ ̷̷ö̷̷ ̷̷p̷̷ ̷̷r̷̷ ̷̷s̷̷ ̷̷ş̷̷ ̷̷t̷̷ ̷̷u̷̷ ̷̷ü̷̷ ̷̷v̷̷ ̷̷y̷̷ ̷z
A̶ ̶B̶ ̶C̶ ̶D̶ ̶E̶ ̶F̶ ̶G̶ ̶Ğ̶ ̶H̶ ̶I̶ ̶İ̶ ̶J̶ ̶K̶ ̶L̶ ̶M̶ ̶N̶ ̶O̶ ̶Ö̶ ̶P̶ ̶R̶ ̶S̶ ̶Ş̶ ̶T̶ ̶U̶ ̶Ü̶ ̶V̶ ̶Y̶ ̶Z̶
⍲ ℬ ල Ḉ Ɗ ℰ ℱ ᘜ ℋ ł ĺ Ĵ Ƙ Ꮭ ᙏ ℵ Ọ Ṏ Ꭾ ℛ ຮ ፐ ນ Ꮙ Ꭹ ɀ

α Ⴆ ƈ ԃ ҽ ϝ ɠ ԋ ι ʝ ƙ ʅ ɱ ɳ σ ρ ϙ ɾ ʂ ƚ υ ʋ ɯ x ყ ȥ
A ß Ƈ Đ Є Ƒ Ǥ ℋ Ɩ ℑ Ƙ Ł ℳ Ɲ Ѻ Ƥ Ʀ $ Ƭ Ʋ ℣ Υ Ζ
ค ც ८ ძ ૯ Բ ૭ Һ ɿ ʆ қ Ն ɱ Ո ૦ ƿ Ր ς ੮ υ ౮ ע Ȥ
Λ Ϧ ㄈ Ð Ɛ F Ɠ н ı フ Қ Ł ௱ Л Øþ 尺 らŤ Ц ü Ɣ Ϥ Ẕ
ム 乃 ζ Ð 乇 キ Ǥ ん ノ フズレᄊ刀 Ծ ア 尺丂 イЦ リ乙

 

Bu içerik sayesinde istediğiniz emoji, ikon, sembol, karakter ve karakter şekillerini alabilirsiniz. Sitelere girip sembolleri seçip kopyalamanızla birlikte istediğiniz herhangi bir yere yapıştırmanız yeterli olacaktır. Bu yöntemlerle bulamayacağınız sembol ve simge kalmayacaktır.

Bu içeriğimizde sizlere klavyede bulunmayan semboller ve simgelerin listesini paylaştık. Eğer eksik gördüğünüz işaret, sembol veya simge varsa lütfen yorumlarda belirtin ki bizlerde içeriğimizi güncelleyebilelim. Şekilli harfler metin, logo, düz yazı, dijital efekt içeriklerinde kullanarak izleyeni ve okuyucunun dikkatini kolay şekilde paylaşıma çekebilirsiniz.

İstediğiniz yere eklemesi yapacağınız durumlarda klavyede olmayan semboller kullanarak ve şekilli harflerden faydalanılabilerek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ek olarak klavyede olmayan semboller kullanarak oyunlarda daha da havalı olabilirsiniz. Klavyede olmayan semboller listesi de bu şekildeydi… klavyede olmayan semboller

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu