WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

WhatsApp medyayı indirmiyor hatası nasıl çözülür? Bu sorun giderme rehberi, medyayı bir kez daha WhatsApp’tan indirmenize olanak sağlamalıdır. Whatsapp indirme başarısız sorununun çözümleri;

WhatsApp aracılığıyla aldığınız medyayı (fotoğraflar ve videolar) Android veya iOS’ta indirirken sorun mu yaşıyorsunuz?

Arkadaşlarınızın size WhatsApp’a gönderdiği ancak boşuna olan bazı memleri veya komik videoları kaydetmeye mi çalıştınız? Neyse ki, bu kolay bir düzeltme olmalı.

Bu makalede, bu sorunu gidermek için atmanız gereken adımlarda size rehberlik edeceğiz. Ve umarım makalenin sonunda WhatsApp’tan medyayı sorunsuz bir şekilde indirebileceksiniz.

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Çözümü

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Whatsapp indirme başarısız sorunun neden kaynaklandığını bulacağız. İnternetin çalışmasını gerektiren bir uygulamayı kullanırken zorluk yaşadığınızda, internet bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.

Bunu yapmanın iyi bir yolu, telefonunuzdaki diğer uygulamaları kullanmak ve internete erişip erişemeyeceklerini kontrol etmektir. Tercih ettiğiniz tarayıcıda bir web sayfasını ziyaret etmeyi de deneyebilirsiniz.  Diğer uygulamalar da benzer bağlantı sorunları yaşıyorsa, internete bağlı olup olmadığınızı kontrol edin.

 • Wi-Fi Bağlantı Sorunlarını Düzeltin
 • Hücresel Veri Sorunlarını Düzeltin:Hücresel veriyi (veya mobil veriyi) kapatıp tekrar açmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, uçak modunu etkinleştirin ve tekrar kapatın. Ayrıca internet planınızın aktif olup olmadığını ve verinizin bitip bitmediğini kontrol etmelisiniz.

Cihaz Depolama Alanınızı Kontrol Edin

Telefonunuzun dahili veya harici deposunda yeterli alan yoksa WhatsApp’tan ve diğer uygulamalardan dosya indiremezsiniz. Bu hiç akıllıca değil. Diyelim ki 50 MB’lık bir video indirmeye çalışıyorsunuz ve cihazınızda yalnızca 40 MB boş depolama alanı var, WhatsApp indirmeyi tamamlamayacak.

Android için, telefonunuzun Dosya Yöneticisi uygulamasını başlatın ve telefonunuzda ne kadar boş depolama alanı olduğunu kontrol edin. Alternatif olarak, Ayarlar> Depolama bölümüne de gidebilirsiniz.

İdeal olarak, telefonunuzdaki kullanılabilir depolama alanı, indirmek istediğiniz medya dosyasını barındırmaya yeterli olmalıdır.

iPhone veya iPad kullanıyorsanız, ne kadar depolama alanı kullandığınızı ve kullanacak ne kadarınız kaldığını kontrol etmek için Ayarlar> Genel> iPhone Depolama Alanı / iPad Depolama Alanı’na gidin. iPhone veya iPad’inizin depolama alanı azsa , iOS’ta nasıl boş alan oluşturacağınızı açıklayan kılavuzumuz kullanışlı olacaktır.

Cihazınızdaki Depolama / Ortam İznini Kontrol Edin

Bu, WhatsApp’ta (veya başka herhangi bir uygulamada) medya dosyalarını indiremiyorsanız yapmanız gereken, depolamayla ilgili başka bir önemli kontroldür.

WhatsApp’ın telefonunuzun depolama alanına veya fotoğraflarına erişimi yoksa, medya dosyalarını kaydetmeye çalıştığınızda bir hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda WhatsApp depolama izni vermeniz gerekir.

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Android’de WhatsApp Depolama İzni Nasıl Verilir?

Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimlerin> WhatsApp> İzinler> Depolama ve tıklama izin ver.

iOS’ta Fotoğraflara Erişim İçin WhatsApp İzni Nasıl Verilir?

Ayarlar uygulamasını başlatın ve Gizlilik’i seçin. Ardından Fotoğraflar’ı seçin, uygulamalar listesinden WhatsApp’ı seçin ve Tüm Fotoğraflar’ın seçili olduğundan emin olun.

WhatsApp’ı Kapatmaya Zorla

Bir uygulama takıldığında veya bazı özellikleri düzgün çalışmadığında, uygulamayı kapatmaya zorlamak, uygulamanın arızalanmasına neden olan engellerden kurtulmanın etkili bir yoludur. Akıllı telefonunuzdaki uygulamaları kapanmaya zorlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Android’de WhatsApp’ı Kapatmaya Zorlama

WhatsApp medyayı indirmiyor hatasının bir başka çözümü de telefonunuzun Ayarlar menüsünü başlatın ve Uygulamalar ve bildirimler’e tıklayın . Ardından, son açılan uygulamalar bölümünden WhatsApp’ı seçin veya Tüm Uygulamaları Gör’e tıklayın ve yüklü uygulamalar listesinden WhatsApp’ı seçin. Son olarak, Zorla Durdur simgesine dokunun ve onay isteminde Tamam’ı seçin.

iOS’ta WhatsApp’ı Kapatmaya Zorlama

Fiziksel Ana Sayfa düğmesine (iPhone 8 veya öncesi ve iPhone SE 2020 için) çift ​​tıklayın veya cihazınızın ekranının altından yukarı kaydırın ve uygulama önizleme kartları ekranda göründüğünde parmağınızı kaldırın. Kapatmaya zorlamak için WhatsApp önizlemesini yukarı kaydırın.

WhatsApp’ı tekrar başlatın ve medya dosyalarını indirip indiremeyeceğinizi kontrol edin.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Telefonunuzu kapatıp açmak da bu sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Cihazınızı kapatın ve tekrar açıldığında, WhatsApp’ın medya indirme işlevinin geri yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

WhatsApp’ın Kapalı Olup Olmadığını Kontrol Edin

Sorun WhatsApp’ın sonundan kaynaklanıyor olabilir. Bazen WhatsApp sunucuları çalışmadığında, bazı uygulama özellikleri ve işlevleri çalışmayabilir. WhatsApp sunucularında olası sorunları kontrol etmek için DownDetector veya Outage.Report gibi güvenilir üçüncü taraf platformları kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ı Mevcut Sürüme Güncelleyin

Kontrol edilecek başka bir şey de, cihazınızda WhatsApp’ın en son sürümünü çalıştırıyor olmanızdır. Uygulamanın eski sürümleri bazen bazı özelliklerin başarısız olmasına neden olan hatalar içerir. Yeni sürümler, uygulamayı normale döndüren hata düzeltmeleriyle birlikte gelir. Cihazınızda WhatsApp’ı güncellemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Yukarıdaki tüm çözümleri denedikten sonra sorun devam ederse, cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Özellikle Wi-Fi veya hücresel veri kullanırken sorun yaşıyorsanız. Bir Android cihaz kullanıyorsanız Ayarlar> Sistem> Gelişmiş> Seçenekleri sıfırla’ya gidin ve Wi-Fi, mobil ve Bluetooth’u sıfırla’yı seçin

Telefonunuzun şifresini / PIN’ini girerek ağ ayarlarını sıfırlamanız istenecektir.

iPhone veya iPad’inizdeki ağ ayarlarını sıfırlamak için Ayarlar> Genel> Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin. İPhone’unuzun şifresini girin ve devam etmek için istemde Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı tıklayın.

Not: Cihazınızın ağ ayarlarının sıfırlanması, önceden kaydedilmiş tüm Wi-Fi ağlarını ve hücresel veri yapılandırmalarını silecektir.

Tümü Başarısız Olursa, WhatsApp’ı Yeniden Yükleyin

Yukarıdaki sorun giderme kılavuzunda ilerleyerek sorunu çözmüş ve medya dosyalarını WhatsApp’tan bir kez daha indiriyor olmalısınız. Ancak hayatta hiçbir şey garanti edilmez.

Yukarıdaki adımlardan hiçbiri işe yaramazsa, WhatsApp’ı cihazınızdan silmeyi ve ardından sıfırdan yeniden yüklemeyi deneyin. Bu nükleer seçenek, her şey başarısız olduğunda sorunu çözmelidir.

Önemli konuşmaları ve dosyaları kaybetmemek için WhatsApp’ı kaldırmadan önce mesajlarınızı yedeklemeyi unutmayın. Bu içeriğimizde Whatsapp indirme başarısız sorununun nasıl çözüme kavuşacağından bahsettik.

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür? WhatsApp Medyayı İndirmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

3 Yorum

 1. Telefona sistem güncellemesi gelmeden önce herşey normaldi. Herşeyi denedik en son WhatsApp silip yükleme kaldı. Fakat bu seferde yedekleme yapmıyor hata veriyor. Okul guruplarindan gelen önemli medyaları açmıyor. Bu durumda ne yapayım bir çare lütfen (GM20 android telefon)

 2. bende aynı durumla karşı karşıyayım telefonum gm20 pro çözüm bulabildin mi? güncellemeden önce her şey normaldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!