Kelime Sayacı

kelime karakter

Kelime sayacı veya kelime sayma aracı, kelime sayısı, karakter sayısı, boşluksuz karakter sayısı hakkında kapsamlı istatistikler sağlayan bir kelime sayacıdır. Bu araç aynı zamanda hece, tek heceli kelime, çok heceli kelime, cümle, paragraf sayısını da bildirir. Karakter sayısı hesaplama konusunda teknodiot.com aracını deneyebilirsiniz.

Sayacımız, büyük miktarda metin işlerken bile hızlı ve duyarlı olacak şekilde tasarlanmış ve optimize edilmiştir. Amacımız, performans üzerinde minimum etki ile gerekli istatistikleri hızlı bir şekilde sunmaktır.

Ücretsiz kelime sayacı aracı, kelimeleri, karakterleri ve yazma hızını kolayca saymanıza, dakika başına kelime sayınızı (WPM) ve yazı tipi biçimlendirmenizi bulmanızı, büyük/küçük harf değişimi yapmanızı sağlar. Yukarıdaki metin alanına cümle yazdığınızda veya yapıştırdığınızda, kelime analizi otomatik olarak başlamış olacaktır.

Kelime sayısı hesaplama aracı, .docx, .pdf, .txt, .tex ve hatta .html dosyaları gibi herhangi bir belge dosyası formatından kopyaladığınız tüm metinler için doğru sonuçlar sağlayacaktır.

Karakter Sayacı Aracı

Aracımızın kullanımı ücretsizdir ve kullanım süreleri veya sınırları üzerinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu aracı kullanmak için, metninizi ücretsiz karakter sayma araç kutumuza kopyalayıp yapıştırın veya yazın. Sonuç, enter tuşuna bastıktan veya boşluk tuşuna bastıktan hemen sonra görünecektir.

SMS mesajları söz konusu olduğunda karakterlerin hesaplanması da önemlidir. Bazı ülkelerde gönderilen mesajlar mesaj başına 160 karakterle sınırlıdır ve mesaj başına 70 karakter sınırı olan daha birçok ülke vardır. Metninizde kaç harf veya karakter olduğunu bulmanıza yardımcı olacak bir karakter sayacı aracı geliştirdik.

Karakter sayacı aracı, anında sonuç sağlayan ücretsiz bir karakter sayacı aracıdır. Metninizin uzunluğu hakkında size ayrıntılı bilgi sağlamak için kullanımı kolay ve doğrudur.

Kelime Sayacı

Kelime Sayacı Nedir?

Kelime sayacı, bir metindeki kelimeleri ve karakterleri sayan çevrimiçi bir araçtır. Yazarlar tarafından yazı uzunluklarını ölçmek için yaygın olarak kullanılır, ancak herhangi bir sayıda nedenden dolayı kullanılabilir.
Kelime sayma aracı, metninizin ayrıntılı bir dökümünü gösteren basit ve kullanımı kolay bir çevrimiçi araçtır.

Bazen belirli bir metinde kaç kelime olduğunu bilmemiz gerekir. Belki de bunu blog yazınız, makaleniz, iş raporları veya kitabınız için bilmeniz gerekiyor. Ya da dakikada kaç kelime yazabileceğinizi merak ediyorsunuzdur. Bir metindeki kelimeleri saymanın nedeni ne olursa olsun, aracımız bunu hızlı ve kolay hale getirir.

Şekilli Nick AracıKlavye Hız TestiQR Kod OluşturucuŞekilli Harfler

Karakter Sayısı Nedir?

Karakter sayısı da genel kelimelerde rol oynar. Örneğin 100 sayfalık bir kitap, 200 sayfalık başka bir kitap kadar uzun olmayabilir. Bazen ayrıntıya girmeden ya da bir kitabı sayfa sayfa okumanın ne kadar sürdüğünü bilmeden bu farkı anlatmak istediğimiz zamanlar oluyor. Bu gibi durumlarda, kelime ile kaç kitap yazıldığını belirlemek için karakter sayma araçlarını kullanabiliriz.

Örneğin; Kısa Öykü:10 sayfa – 25000 karakter vs Roman: 500 sayfa – 1 milyon 500 bin karakter.

Bir metindeki karakter sayısını hesaplamak şimdiye kadar kolay olmamıştı. Eskiden elle veya kesin sonuç vermeyen aletlerle yapılırdı. Ancak bu sayı birçok nedenden dolayı önemli olduğundan ve firmalar zaman kaybetmeden doğru sonuçlar elde etmek istediklerinden, teknodiot.com metinlerinizdeki karakter sayısını (metin karakter sayacı) hızlı bir şekilde öğrenebileceğiniz ücretsiz karakter sayma aracı geliştirilmiştir.

Kelime Sayacı

Kelime Hesaplama Aracı Nasıl Çalışır?

  1. Kelimelerin sayılması gereken metnini hazırlayın.
  2. Kelime sayacı aracımızı açmanız yeterlidir. Metni kopyalayın ve metin giriş kutusuna yapıştırın.
  3. Yukarıdaki sonuçlara bakın. Burada kelime sayısı, karakter (boşluksuz karakterler) gibi bilgilere sahipsiniz.

Kelime Sayacı Aracı Hızlı ve Kullanımı Kolaydır!

Bu aracın kullanımı kolaydır. Metninizi kopyalayıp, kaç kelime içerdiğini anında görmek için ücretsiz çevrimiçi kelime sayacımıza yapıştırın. Kelime sayısı hesaplama aracı, metinlerinin istatistiklerini saymak isteyen kullanıcılar için ücretsiz araçtır.

Kelime sayacı, yazım ve dil bilgisi denetiminin yanı sıra kelimeleri, karakterleri, cümleleri, paragrafları ve sayfaları gerçek zamanlı olarak saymak için kullanımı kolay bir çevrimiçi araçtır. Doğrudan yukarıdaki metin alanına yazarak veya içeriğinizi başka bir yerden yapıştırarak başlayın.

Ayrıca araç sayesinde boşluk karakter hesaplama işlemini de gerçekleştirmeniz mümkündür. Son olarak kelime aracına benzer bir farklı araç ise QR kod oluşturucu aracıdır. Yine teknodiot.com tarafından yayınlanan kod oluşturucu aracı ile de hızlı ve kullanışlı şekilde barkod oluşturabilirsiniz. Word karakter sayısı hesaplama aracı sizlerle!

Abone Ol 

6 Yorum

  1. 1000 karakter ortalama kaç kelime acaba araca ekleyecek karakterim yok da siz cevaplasanız rica etsem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu