Trend

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Warzone sistem gereksinimleri birçok oyuncu tarafından merak ediliyordu. Warzone kaç GB boyutunda?

Abone Ol 

Dün resmi olarak duyurulan yeni Activision ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty: Warzone sistem gereksinimleri nelerdir?

Call of Duty: Warzone‘un hangi donanımlara ev sahipliği yapan bilgisayarlarda oynanabileceği netleşti. Call of Duty: Modern Warfare’ın oyun dinamiklerini taşıyan yeni ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty Warzone sistem gereksinimleri belli oldu. Peki Call of Duty Warzone kaç GB boyutunda?

Activision’ın ücretsiz battle royale oyunu olarak bugün hem konsol hem de bilgisayar platformu oyuncularına sunulan Warzone oynanışı ile oyuncuları tatmin etmeye başladı gibi görünüyor. Call of Duty: Warzone, Xbox One, PlayStation 4 ve PC için 10 Mart 2020’de piyasaya sürülen ücretsiz bir battle royale video oyunudur. Oyun 2019 daki Call of Duty: Modern Warfare’in bir parçasıdır, ancak satın alınmasını gerektirmez.

Oyun, Xbox One, PlayStation 4 ve PC de dahil olmak üzere oyun platformlarında olmak üzere bugünden itibaren yayınlandı. Peki bu yeni battle royale oyunu Call of Duty Warzone sistem gereksinimleri nelerdir?

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit veya Windows 10 64-Bit
 • İşlemci: Intel Core i3 4340 veya AMD FX 6300
 • RAM: 8 GB
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / GTX 1650 4 GB veya AMD Radeon HD 7950
 • Depolama: 175 GB

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
 • İşlemci: Intel Core i5 2500K veya AMD R5 1600X
 • RAM: 12 GB
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB / GTX 1660 6 GB veya AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
 • Depolama: 175 GB

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Battle royale oyunlarında birden fazla oyuncu birlikte savaşabilir ve bir oyunu birlikte keşfedebilir, ancak sonuçta amaç son ayakta kalan oyuncu olmaktır.

Fortnite ve Apex Legends’dan sonra ücretsiz olarak sunulan bir battle royale oyunu olduğunun altını çizelim. Oyun 8 GB RAM desteği ile oynanabilecek olan yapım konsol ve bilgisayar platformunda herhangi bir ücret ödenmeden oynanacak. Son olarak Oyuncular ile 10 Mart günü ücretsiz bir şekilde oyunu oynayabilecekler. PC oyuncuları Battle.net üzerinden ücretsiz olarak sunulan oyunu buradan indirebilirsiniz.

Call of Duty: Warzone sistem gereksinimleri için minimum bellek gereksinimi , bilgisayarınızda yüklü olan bellek 8 GB’dir. Mümkünse, Warzone PC’yi tam potansiyeliyle çalıştırmak için 12 GB RAM’e sahip olduğunuzdan emin olun.

Call of Duty Warzone Kaç GB?

Warzone boyutu 175GB olarak duyuruldu. Oyunu oynamak için bilgisayarınızda 175 GB’lık boş alanın boş olduğuna emin olun. Oynayabileceğiniz en ucuz grafik kartı bir NVIDIA GeForce GTX 1650’dir. Ayrıca, COD: Warzone’u en yüksek ayarlarla çalıştırmak için bir NVIDIA GeForce GTX 1660 önerilir. Oyun dosyası boyutu açısından, en az 83 GB kullanılabilirliğe ihtiyacınız olacak. Warzone’u kurmak için 197 GB’a sahip olduğunuzdan emin olun. Warzone’u çalıştırmak için en azından bir Intel Core i3-4340 CPU gereklidir. Bununla birlikte, geliştiriciler oyunu oynamak için AMD Ryzen 5 1600X’e eşit veya daha büyük bir CPU önermektedir.

Call of Duty: Warzone yalnızca iki yeni yüksek oktanlı oyun modu (Plunder ve klasik Battle Royale) değil, aynı zamanda iki ekstra ayrıntılı sistem gereksinimleri setine de sahiptir. Çoğu oyun yalnızca minimum ve önerilen gereksinimleri listeler, ancak Warzone ayrıca Rekabetçi Ayarlar ve Ultra Ayarlar için belirli özelliklere sahiptir.

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Önerilen gereksinimler, Warzone’u Orta grafik ayarlarıyla oynamanıza olanak sağlarken, Rekabetçi, bilgisayarınıza, yüksek yenileme monitöründe yüksek grafiklere sahip yüksek ve kararlı bir FPS ile çalıştırma yeteneği verecektir.

Bu seviyeye ulaşmak için bilgisayarınızın en az GeForce RTX 2070 SUPER kadar güçlü bir şeye ihtiyacı olacaktır. İşlemci en az bir Intel Core i7-8700K veya bir AMD Ryzen 1800X’e ihtiyacınız olacak. Ayrıca 16 GB RAM eklemeyi unutmayın. Söylemeye gerek yok, Warzone’u Yüksek grafiklere itmek için gereken özellikler, Fortnite dahil diğer tüm Battle Royale rakiplerinden daha yüksek .

Göz atın:   Monster Notebook Al, Death Stranding'i Kap!

Rekabetçi Özellikler bilgisayarınızı korumaya göndermediyse, belki Ultra Özellikler gönderecektir. Warzone’u yalnızca en iyi donanımın en iyileri yüksek ve sabit bir FPS ile 4K çözünürlükte çalıştıracaktır. Esasen, GeForce RTX 2080 SUPER veya AMD eşdeğeri gibi en yeni ve en güçlü ekran kartına ihtiyacınız olacak. İşlemci, Intel Core i9-9700K veya AMD Ryzen 2700X doğrultusunda bir şey isteyeceksiniz. Ultra için RAM gereksinimi, Rekabetçi için olanla aynıdır, bu nedenle yine de 16 GB’a ihtiyacınız olacak. Nvidia ayrıca oyunculara bu devasa Battle Royale’den en iyi şekilde yararlanmak için sürücülerini güncellemelerini hatırlatmak istiyor.

Warzone 4K Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel i7-9700K veya AMD Ryzen 2700X
 • RAM: 16 GB
 • Grafik Kartı: RTX 2080 Super

Optimal Özellikler

 • İşllemci: Intel i7-8700K veya AMD Ryzen 1800X
 • RAM: 16 GB
 • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1080 / RTX 2070 SUPER veya RX 5700 XT Radeon

Bilgisayarım Call of Duty: Warzone Çalıştırabilir mi?

Fortnite sonunda katilini Call of Duty: Warzone’da buldu. Warzone, lansmanından bu yana, bu epik yeni battle royale oyununda milyonlarca oyuncunun birbirleriyle yarışmasıyla ezici bir başarı elde etti. Warzone henüz bitmedi, yayıncılar oyuna yeni haritalar, silahlar ve modlar eklemeyi planladılar. Bu nedenle, yeni içeriğin eklenmesi bilgisayarınızı test edebilir, bu nedenle minimum ve önerilen grafik gereksinimlerini karşılamak artık her zamankinden daha fazla gereklidir.

Call of Duty, yepyeni (yarı) bağımsız oyunu Warzone ile bir kez daha Battle Royale dünyasına geri döndü. Warzone, çapraz oynamayı ve geçmiş Call of Duty haritalarının birçok bölümünü içeren haritada 150’ye kadar oyuncuyu destekleyen Oynaması Ücretsiz bir Battle Royale’dir. BR türünden daha eski bir mekanikte de yeni bir bükülme var.

Takım arkadaşlarınız oynamaya devam ederken herkes Battle Royales’te erken ölmekten nefret eder, bu nedenle Apex Legends gibi oyunlar kendilerini PUBG gibi dev türlerden ayırmak için canlandırma mekanizmasını tanıttı.

Warzone’da, takım arkadaşları hala hayatta olan öldürülmüş oyuncular, oyuncuların oyunda yeniden canlanma şansı için hızlı 1v1 savaşlarda birbirlerine karşı mücadele edecekleri küçük bir arena olan Gulag’a taşınacak.

Oynaması ücretsiz oluşu ve konsolda arkadaşlarla oynayabilme özelliği ile Call of Duty: Warzone, bilgisayarlarının çalıştırıp çalıştıramayacağını merak eden büyük bir PC oyuncusu akınıyla başlıyor. Halihazırda PC’de Modern Warfare oynuyorsanız, başka bir 20-25 GB sabit disk alanı kullanmanız iyi olur. Modern Warfare / Warzone’u ilk kez kontrol ediyorsanız, en azından minimum sistem gereksinimleri testini geçen bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

COD Warzone Performans Kılavuzu

 • COD Warzone kekemeliği ve FPS sorunları kullanıcılar tarafından bildirildi. Vsync’i devre dışı bırakmak sorunu çözdü ve grafik kartınız için en son NVIDIA sürücülerinin ve AMD sürücülerinin yüklü olmasını sağladı.
 • COD Warzone performans iyileştirmeleri, oluşturma çözünürlüğünü ayarlama ve kenar yumuşatma ve ışın izlemeyi devre dışı bırakmayı içerir. Bazı kullanıcılar ayrıca Discord Yerleşimini devre dışı bırakarak büyük bir FPS Artışı bildirdi. Warzone, geniş bir grafik seçeneklerine sahiptir, bu nedenle oyun düşük kaliteli bilgisayarlarda bile çalışabilir.

Geliştirici Infinity Ward, performansı ve oynanışı iyileştiren sık yamalar yayınlıyor. Hile, piyasaya sürüldüğünden beri Warzone’un PC sürümünde bir sorun olmuştur, ancak yeni kullanıcıların bir cep telefonu numarası bağlamasını gerektiren son güncelleme, hile sorununu azaltmıştır.

Bu içeriğimizde popüler olan FPS oyunlarından biri COD: Warzone sistem gerekisinimlerine göz attık. Call of Duty Warzone sistem gereksinimleri içeriğinin altına yorumda bulunabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

134 Yorum

  1. abi ben bu oyunu düşük grafiklerde i5 8gb ram ile oynasam çalışırmı kaç fps alırım cevap verebilirsen sevinirim pc yi yakmak istemiyom biraz korkuyom

 1. hocam 8nci nesil i7 var pubg falan oynuyor da bu oyunu yükledim fakat açılırken donuyor windows hatası alıyorum pc kendini kapatıyor sebebi ne olabilir

 2. İşlemci = AMD Rayzen 5 1600 3.20 Ghz
  Ram = 16 GB Ram
  Ekran Kartı = AMD RX 580 8 GB

  nasıl oynatır ustam.

 3. Hocam Lenovo Ideapad 700 i7 16GB Ram 4GB Nvidia Gtx950m ekran kartı 128GB SSD 1TB HDD var low ayarlarda menüdeyken 300 FPSe kadar görüyorum. Oyun için 40-90 FPS arası oynuyorum, bu oyunun optimizasyon sorunuyla mı yoksa benim sistemimle ilgili bir sorun mu ?

  1. İlk olarak ekran kartını güncelle Nvidia bu oyuna özel güncelleme yapmıştı. Daha sonra tekrar dene sorun devam ederse tekrardan cevap yazabilirsin.

 4. hocam benim laptop 12 gb ddr4 ram ekran kartı 940 mx 4gb i7 işlemci oynarken bir sıkıntı yaşarmıyım fps konusunda acaba

 5. intel core i7 9750H
  16 GB RAM
  GTX 1650 4 GB
  500GB Samsung SSD

  Drop falan olurmu bende ? bu gece indirmeyi düşünüyorum

 6. merhaba 16 gb ram Amd ryzen 5 3550h işlemci amd rx 560x 4 gb ekran kartı var oyunu oynayabilirmiyim

 7. işlemci intel core i7 -3537U CPU 2.00GHz
  8 gb ram
  ekran kartı intel hd graphics 4000
  64 bit işletim sistemi oynatırmı acaba ekran kartım leş galiba

  1. 25-45 arası FPS alırsın diye düşünüyorum fakat işlemciden kaynaklı problemler yaşabilirsin. Ayriyeten SSD yoksa oyunun açılışı işleyişi seni baya zorlayacaktır.

 8. İşlemci Ryzen 5 3600
  Rog strix rtx 2060 oc
  16gb ddr4 3600mHz ram
  Hocam hangi ayarlarda oynatır ben çok anlamıyorum da

 9. Bu bilgisayar için de yorum alabilir miyim hocam?
  Lenovo g50-70 ( win 8.1 )
  İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-4510U CPU @2.00Ghz 2.60GHz
  RAM: 8 GB
  Sistem türü: 64 bit işl. sis. , x64 tabanlı işlemci
  AMD Radeon R5 M230

 10. İyi günler laptopum AMD ryzen 3550h işlemci 16gb ram AMD rx560x 4 gb ekran kartı 512ssd mevcut oyunu kaldırırmı

 11. Merhaba 8 gb ram intel i5 7200-u işlemci intel graphics ekran kartı 4 gb ve amd radeon 520 2 gb ekran kartı mevcut laptop kullanıcısıyım oyunu kaldırırmı