Tiktok Takipçi Satın Al

Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Botlar, Discord sunucunuzu yönetmek için kullanışlı bir araç olabilir. Bunları nasıl ekleyeceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Discod bot ekleme nasıl yapılır? Botlar, Discord sunucunuzu yönetmek için kullanışlı bir araç olabilir. İşte Discord sunucu bot ekleme işlemi.

Discord, diğer insanlarla sohbet etmenin harika bir yoludur. Kendi Discord sunucunuzu çalıştırırsanız, bir noktada bir bot kurmak isteyebilirsiniz. Botlar, denetlemeyi otomatikleştirmenize, bir puan ve liderlik tablosu sistemi eklemenize, birlikte müzik dinlemenize ve çok daha fazlasına yardımcı olabilir.


Discord Botları Nedir?
Discord botları farklı programlama dillerinde oluşturulabilir. Bunları Discord’un temel işlevlerini genişletmek için bir sunucuya eklentiler olarak düşünün.

Dışarıdaki en iyi Discord sunucularından herhangi birinde bulunduysanız , muhtemelen farkında bile olmadan bir botla karşılaşmışsınızdır. Üye listesine bir göz atın çünkü botlar burada insan üyelerin yanında listelenecek. Onları ayırt etmek için bir “Bot” rozetine sahip olacaklar.

Çoğu bot, bir sunucuda 7/24 çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve genellikle onlarla metin komutları aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Bu komutlar daha sonra kodlarının belirli bir bölümünü tetikler ve bu da sunucuda bir eylem gerçekleştirir.

Muhtemelen Discord’da bir şey başarmak istiyorsanız, size yardımcı olabilecek bir bot var. Botlar kullanıcıları otomatik olarak yönetebilir, özel karşılama mesajları gönderebilir, bir ses kanalında müzik çalabilir, Twitter ve Twitch gibi hizmetler için bir besleme görevi görebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Eklenecek Discord Botlarını Nerede Bulabilirim?
Programlama bilgisine sahipseniz, kendi Discord botunuzu oluşturabilirsiniz. Bu gelişmiş olsa da, zaten var olan botları bulmaya odaklanalım.

Herkese açık tüm Discord botlarını kataloglayan çeşitli siteler var. Bunlardan en iyisidir top.gg , ikilik var Bot Listesi ve Discord üzerinde Botlar .

Bu sitelerde Discord botlarına işlevlerine ve popülerliklerine göre göz atabilirsiniz. Bot hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve ardından botu sunucunuza getirmek için davet et / katıl / ekle’yi tıklayabilirsiniz – aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklayacağımız bir işlem. En popüler Discord botlarının çoğunun MEE6 ve Carl Bot gibi kendi web siteleri de vardır.

Discord Sunucusuna Bot Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Discord sunucunuza bot eklemek için izlemeniz gereken tüm adımlar burada.

1. İzinlerinizi Kontrol Edin

Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Botları yalnızca izninizin olduğu sunuculara davet edebilirsiniz. Sunucuya sahip olmadığınız sürece, bu Discord rolünüzün “sunucuyu yönet” izninin etkinleştirilmiş olması gerektiği anlamına gelir.

Bir sunucuya bot eklemek için ilgili sunucunun adına tıklayın. Açılır listede Sunucu Ayarları’nı görüyorsanız , doğru izne sahipsiniz demektir. Bunu yapmazsanız, sunucudaki bir yetkiliden botu eklemesini veya rolünüze “sunucuyu yönet” izni vermesini istemeniz gerekir.

2. Botu Davet Edin

Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Ardından, botu sunucunuza davet etmeniz gerekir. Botu aldığınız web sitesinde bir Davet düğmesi veya başka bir eşdeğeri olmalıdır. Carl Bot’u örnek alırsak , bu bağlantı üst menüde mevcuttur.

Bu daha sonra sizi bir Discord sayfasına götürecektir. Burada, botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçmek için Sunucuya ekle açılır menüsünü kullanın. Devam et’i tıklayın.

3. Botun İzinlerini Yetkilendirin

Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Sunucunuzda botun ihtiyaç duyduğu tüm izinleri gösteren bir ekran görünecektir. Gelişmiş botların düzgün çalışması için birçok izne ihtiyacı olacaktır, bu yüzden bundan korkmayın. Ancak sunucunuza yalnızca saygın botlar eklemeye özen gösterin. Yetkilendir’i tıklayın.

Kendinizin bot olmadığınızı kanıtlamak için muhtemelen bir reCAPTCHA doğrulamasını tamamlamanız gerekecektir. Muhtemelen orada bir yerde bir şaka vardır! Tamamlandığında, bot sunucunuza katılacaktır. Üye listesinde çevrimiçi olarak görmelisiniz.

4. Botun Discord’daki Rolünü Ayarlayın

Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Çoğu bot, önceki adımda kabul ettiğiniz izinlerle otomatik olarak sunucunuzda kendilerine yeni bir rol atar.

Sol üstte sunucunuzun adını tıklayın ve Sunucu Ayarları> Roller’i tıklayın . İçinde Roller sütununda, sen Botun yeni bir rol görmelisiniz.

Sol tıklayın ve rolü diğerlerinin üzerinde sürükleyin . Bu, botun sunucudaki diğer üyeleri başarıyla yönetebilmesini sağlar.

5. Discord Botunu Yapılandırın ve Kullanın

Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Artık bot sunucunuzda olduğuna göre, onu kullanma zamanı! Botu eklediğiniz web sitesi, botun nasıl kullanılacağına ilişkin belgeleri listelemelidir.

MEE6 ve Carl Bot gibi bazı gelişmiş botlar web sitelerinden yönetilebilir. Merkezi ve kullanıcı dostu bir yerden botun özelliklerini kontrol etmenize, denetim günlüklerini kontrol etmenize ve her şeyi özelleştirmenize olanak tanır.

Bununla birlikte, çoğu bot yalnızca metin sohbetindeki komutlar kullanılarak yönetilebilir ve etkileşime girebilir. Genellikle ! Help yazmak bot için destek sağlar, ancak bu değişebilir. Ne tür bir bot eklediğinize bağlıdır. Şüpheniz varsa, destek için botun geliştiricisine başvurun.

Son bir not: Discord botları kendi sunucularında çalışır. Discord çevrimiçi ve çalışır durumda olsa da, bot bağımsız bir kesinti yaşayabilir. Botun çevrimdışı göründüğünü fark ederseniz, muhtemelen geçici sorunlar yaşıyor veya yükseltme yapıyor.

Discord Botu Nasıl Kaldırılır?

Bot istediğiniz şeyi yapmazsa veya onu kullanmazsanız, botu sunucunuzdan kaldırmak iyi bir uygulamadır.

Bunu yapmak için Discord sunucunuzun sağ tarafına bakın ve kullanıcı listesinde botu bulun. Şunları yapabilirsiniz sağ tıklayın bot basıp Kick .

Alternatif olarak, sol üstte sunucunuzun adını tıklayın ve Sunucu Ayarları> Entegrasyonlar’ı tıklayın . Botlar ve Uygulamaların altında , botun yanındaki Yönet’i tıklayın , ardından Entegrasyonu Kaldır’ı seçin.

Discord’da Uzmanlaşmanın Daha Fazla Yolunu Bulmak

Discord sunucunuza botlar eklemek, Discord deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşımanın harika bir yoludur.

Daha da büyük bir Discord profesyoneli olmak istiyorsanız, tüm kısayollara, komutlara ve sözdizimine hakim olduğunuzdan emin olun, böylece verimli bir şekilde gezinebilir ve sohbet edebilirsiniz. Discord deneyiminize ekstra rahatlık ve işlevsellik eklemenin çeşitli yolları vardır. Bu içeriğimizde Discord bot ekleme işlemi nasıl yapılır bundan bahsettik.

Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır? Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır? Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır? Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır? Discord Sunucusuna Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu