Tiktok Takipçi Satın Al

Şirket Instagram Hesabı Nasıl Yönetilmeli?

Bugün sizlere bir şirketin Instagram hesabını nasıl yönetmesi gerektiğini anlatan detaylı bir makale paylaşıyoruz.

Son zamanlarda Sosyal medya yönetimi şirketler için büyük bir öneme sahip olmaya başladı. Gelişen teknolojiyle birlikte insanların kullanmış olduğu cihazların birer sosyal medya platformlarına bağlantı aracı olarak dönüşmesiyle başlayan bu serüvende şirket hesapları iyi bir kitle oluşturmak için en önemli rolleri oynamaktadır.


Bugün sizlere şirket hesaplarınızı nasıl yönetmeniz gerektiğini anlatacağız. Öncelikle bu makalemiz clicksus.com sitesinden alınan bilgilere dayanarak hazırlanmıştır. Kendilerinin sitesinde bu tür detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Öncelikle şirketimize ait bir Instagram hesabını oluşturuyoruz. Profilimize resim, mesai saatleri, adres gibi detayları yazıyoruz. İlk gönderide de görsel ağırlıklı resimler paylaşmaya başlıyoruz. Bu görsellerde %70 görsel %30 yazı kullanmaya dikkat ediyoruz (sebebi görsellerin yazılardan daha fazla akılda kalıyor). Gönderiyi paylaşmadan önce işletmenizle ilgili hastagler ekliyoruz. Sonrasında ilk gönderiyi paylaşabilirsiniz.

Bu paylaşımdan sonra günlük düzenli ve alakalı paylaşımlar yapmaya devam etmelisiniz. Bir süre sonra şirket hesabınızın etkileşimlerine göz atarak geleceğe yönelik bir plan yapmalısınız.

Instagram Büyük Bir Pasta

Instagram yönetimi şirketler için oldukça büyük bir avantajlardan sadece biri. Sadece biri ama en büyükleri arasında yer alıyor.

Ülkemizde Instagram kullanıcı sayısı diğer sosyal medya mecralarından daha da fazla. Bu durumda da şirketler doğal olarak Instagram’a daha ağırlık veriyorlar. Bu dev sosyal mecrada dünya üzerindeki istatistiklerine gelin birlikte bakalım;

  • Günlük 500 milyon tekil kullanıcı
  • 1 milyar Instagram kullanıcısı
  • 750 milyon aktif günlük Story kullanıcısı

Şöyle yakından baktığımızda da Instagram’ın ülkemizde aktif olarak 38 milyon kullanıcı sayısı ile birlikte dünyada da en çok Instagram kullanan ülkeler arasında 6.sırada yer alıyoruz. Sayılara baktığımızda ciddi derece de bir pazar mevcut.

Şirket Instagram Hesabı Nasıl Yönetilmeli?

Bir Şirket Instagram’ı Nasıl Yönetmeli?

Öncelikle bir şirketiniz hesabını açmanız gerekli elbette. Sonrasında artık işi koyulmak gerekiyor. Sonraki adım ise;

  • Instagram’a işletmenizi/şirketinizi kaydetmeniz gereklidir
  • Hesabınızı açtıktan sonra kendinize ait bir işletme profili oluşturun
  • Mesai saatleri, adres ve ilgili iletişim bilgileri gibi bilgileri eklemeyi unutmayın

Şirketler ve işletmeler için Instagram oldukça önemli mecralardan biri demiştik. Burada direkt olarak hedef kitleye ulaşma imkanınız oluyor. Peki bu mecrada neler yapılmalı?

Şirket veya işletme içerisinde işini iyi yapan grafik uzmanınız varsa işiniz oldukça kolay. Tabii ki böyle bir mecrada görsel içerikler oluşturabilirsiniz ek olarak açıklama kısımlarına yine görsellerle ilgili bilgilendirici yazılar oluşturabilirsiniz. Görsel paylaşımlar yazılı içeriklere göre %65 daha fazla akılda kalıcı olduğu ispatlanmıştır. Bütün küresel internet tüketiminin %80’i video olarak biliniyor.

Hashtag için araştırma ekibi kurabilirsiniz. Instagram’da hashtag ile binlerce takipçi elde edebilirsiniz. Sermaye ayırmak istemeyen işletmeler için bu kısım gerçekten işe yarar bir durum.

Profilinizi oldukça sağlam şekilde hazırlamalısınız. İletişim bilgilerinden, adrese kadar birçok bilgi yazmalısınız. Ayrıca Instagram Story özelliğini kullanarak günlük olarak burada da paylaşımlar yapabilirsiniz.

www.clicksus.com/mukemmel-isletme-instagrami-icin-ipuclari

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu