Tiktok Takipçi Satın Al

Discord Mobil Uygulaması Tamamen Yenileniyor

Discord, sosyal ağdaki birçok sohbeti organize etmek ve yönetmek için mobil uygulamasını yeniden tasarladı.

Discord mobil uygulaması önemli bir yeniden tasarım geçirdi. Güncelleme, uygulamanın mesajlaşma, bildirimler, görünüm ve diğer işlevlerinde estetik değişiklikler ve kullanılabilirlik iyileştirmeleri içerecek. Ayrıca Discord uygulaması, güncellemeden sonra hız ve kararlılık açısından da iyileştirmeler görecek.

Discord mobil uygulaması, kullanıcıların geri bildirimlerine dayanarak önemli bir görsel ve kullanıcı arayüzü düzenlemesi aldı. Yeniden tasarlanan uygulama, kalıcı bir sekmenin yanı sıra daha iyi çalışan bir arama kutusu, grup ayrıntılarının geliştirilmiş bir görünümü, yeni temalar ve çok daha fazlasına sahip olacak.


En önemli değişiklik, sürekli olarak alt kısma kazınacak olan yeni sekme olacak. Buradan kullanıcılar sunuculara, mesajlara, bildirimlere ve ‘sana’ erişebilecekler.

Discord Mobil Uygulaması Yeniden Tasarlandı

Discord Mobil Uygulaması Tamamen Yenileniyor

Ayrıca, Discord üzerinde mesajlaşma da yeniden tasarlandı. Kullanıcılar artık yanıtlamak için kaydırma yapabilir, göndermeden önce hızlı bir şekilde resimleri düzenleyebilir, medya dosyalarını kolayca paylaşabilir ve ses notları gönderebilir. Buna ek olarak, sesli ve görüntülü aramalar da yeniden tasarlandı. Bildirimler artık Instagram’a benzer bir stilde daha iyi bir şekilde düzenlenecek ve görüntülendikten sonra otomatik olarak temizlenecek.

Güncelleme ayrıca tamamen siyah olan Midnight Black adında yeni bir tema getirecek ve ‘Sen’ sekmesi özelleştirilebilecek. Discord, gözler için daha rahat ve pil tasarrufu sağlamak amacıyla karanlık temayı daha da koyu hale getirdiğini belirtti.

Yeni arayüz, masaüstü uygulamasının basitleştirilmiş bir versiyonu olacak ve gelişmiş mobil deneyimi sunacak. Navigasyon sekmelerinde değişiklikler yapılacak ve Sunucular, Mesajlar, Bildirimler ve Siz sekmeleri uygulamanın alt kısmında yer alacak.

Discord Mobil Uygulaması Tamamen Yenileniyor

Estetik ve kullanılabilirlik yükseltmelerine ek olarak, uygulamanın performansı da ayarlandı. Duyuruya göre, uygulama, iOS’ta açma süresini %43, Android’de ise %55 oranında azaltmıştır. Uygulama çökme oranında da önemli bir düşüş yaşamış ve artık çok daha kararlı hale gelmiştir.

Eğer uygulamanın birçok özelliğini öğrenmek için daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Discord for Dummies rehberini Amazon’dan satın alabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu