Hangi Huawei Modelleri Android Q Güncellemesi Alacak?

Google, dün I/O 2019 etkinliğinde Android Q’yu duyurdu. Peki Android Q güncellemesi alacak Huawei modelleri neler?

Huawei sonunda Android Q güncellemesi için uygun olan akıllı telefonların listesini paylaştı, bu cihazların 2019’dan bir süre önce Android Q güncellemesi yapması gerekiyordu.


Android güncellemesi almaya uygun akıllı telefonların listesi, hem Huawei üst segment ve orta segment cihazlar için gelecek gibi görünüyor.

Android Q güncellemesine kavuşacak Mate modellerinin yol haritası da belli olmuş oldu.  Henüz belirtilen zaman çizelgesi yok, bu nedenle şirketin duyurusunu beklemek zorunda kalacağız, ancak belirtilen Mate modellerine güncelleme bu yıl içinde başlayacak.

Android‘in bu yeni sürümü kararlı bir güncelleme yapmadan önce üç beta aşamadan geçecek. Android Q’nun son sürümünün bu yılın üçüncü çeyreğinde yayına girmesi bekleniyor.

Hangi Huawei Modelleri Android Q Güncellemesi Alacak?

Android Q Güncellemesi Alacak Huawei Modelleri

Çin merkezli Huawei, yakında Android Q sürümüne güncellenecek olan akıllı telefonların bir listesini resmen açıklayan ilk akıllı telefon üreticisi oldu. Şirket beta testi için başvuruda bulunacağını ve uyumluluk ve optimizasyon sağlamak için Android uygulama geliştiricileriyle işbirliği yapacağını açıkladı.

Huawei, Android Q’nun son sürümüne güncellenecek olan ilk partideki sekiz akıllı telefonun listesini açıkladı. Listede Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X, Mate 20 Porsche Edition, Huawei P30, P30 Pro, Honor V20 ve Honor Magic 2 modelleri olacak.

Hangi Huawei Modelleri Android Q Güncellemesi Alacak?

Android Q güncelleme listesine yeni telefonlar eklenecek

Bunun Android Q işletim sisteminin son halini alacak olan Huawei akıllı telefonlarının listesi olduğunu unutmayın. Şu anda, bu güncellemenin zaman çizelgesi hakkında hiçbir bilgi mevcut değil ve şirketin daha sonra daha fazla ayrıntı paylaşmasını beklememiz gerekecek. Yani bunlar ilk parti güncellemesi alacak modelleri, Huawei ilerleyen zamanlarda yeni güncelleme listesi paylaşacaktır ve listeye yeni cihazlar illa ki eklenecektir.

Android Q sürümü, Karanlık Mod, Odak Modu, Aile Bağlantısı, gizlilik ve güvenlik özelliklerinde iyileştirmeler de dahil olmak üzere birçok yeni özellik ile geliyor. Pixel serisi cihazların yanı sıra, bu yeni Android sürümünün Beta 3 güncellemesi diğer 17 akıllı telefonu da destekliyor. Özellikler ve uyumlu akıllı telefon hakkında daha fazla bilgiyi buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu