Tiktok Takipçi Satın Al

Elon Musk, Twitter’ın %9,2 Hissesini Satın Aldı

Elon Musk, Twitter'ın %9,2 hissesini alarak onu en büyük hissedar yapmış oldu.

Elon Musk, Pazartesi günü yapılan bir duyuruya göre kısa süre önce Twitter hisselerinin %9,2’sini satın alarak onu şirketteki en büyük hissedar yaptı.

Borsada Twitter’in degeri %27 artış gösterdi. Süper güç ülke kavramından süper güç insan kavramına geçişi yaşıyor olabilir miyiz?


Satın alma haberi, Twitter’ın ( TWTR ) hisselerini erken işlemlerde %22 değer kazandı. Elon Musk, hisseler için ne ne kadar bir ücret ödediğini açıklamadı, ancak hissesi Cuma günü kapanış itibarıyla 2,9 milyar dolar ve Pazartesi günü erken saatlerde yaşanan yükselişin ardından 3,5 milyar dolar değerindeydi.

En Büyük Hissedar: Elon Musk

Musk’ın başvurusu, satın almanın amacını veya şirket için herhangi bir planı açıklamadı. Ancak geçmişte Twitter politikalarının yüksek profilli bir eleştirmeni oldu. Geçen ay, yeni bir sosyal medya platformu yaratmayı ” ciddi bir şekilde düşündüğünü ” söylemişti.

Elon Musk, Twitter'ın %9,2 Hissesini Satın Aldı

İlgili Makaleler

Bir yatırımcı, bir şirketin hisselerinin %5’ini veya daha fazlasını satın aldığında, satın almayı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na dosyalamada açıklamalıdır. Wall Street’in gözünde bir şirkette %10’dan az bir hisse “pasif” olarak kabul edilse de, Musk’ın Twitter’ın işleyişinde daha aktif bir rol alma çabasının bir işareti olabilir. Bu, diğer yatırımcıları hisse satın almaya ve Pazartesi günü erken saatlerde fiyatı artırmaya iten faktörlerden biri.

CNBC’nin bildirdiğine göre , 2018′de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından “yatırımcıları tweet’lerle yanıltmak” nedeniyle 20 milyon dolar para cezasına çarptırıldı . SEC ile yaşanan anlaşmazlık, Musk’ın bazı tweet’lerinin Tesla’nın avukatları tarafından taranmasına ihtiyaç duymasına da neden oldu .

Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı “ifade özgürlüğü ilkelerine uymadığı” için eleştirdi ve hatta yeni bir sosyal medya platformu oluşturmayı düşündüğünü söyledi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu