Amazon Ücretsiz İade Politikasını Genişletiyor

Amazon, ücretsiz iade politikasını, elektronik eşya, ev eşyaları ve mutfak aletleri dahil olmak üzere önceden uygun olmayan milyonlarca ürünü içerecek şekilde genişletiyor. Ürünlerin Amazon tarafından satılması ve yerine getirilmesi ve 50 poundun altında olması gerekir.

Yeni sezon tatil sezonu için geriye dönük olarak harekete geçiyor, bu yüzden 1 Kasım’ dan itibaren Amazon’ dan satın alınan tüm ürünler için geçerli ve 31 Aralık’ a kadar satın alınan herhangi bir ürün için aktif olmaya devam ediyor. Müşteriler, 31 Ocak tarihine kadar teslim edilen bir ürünü ücretsiz olarak iade edecekler. Amazon, uygun bir ürünü herhangi bir nedenle herhangi bir nedenle iade edebileceğinizi ve tam geri ödeme alabileceğinizi söylüyor.

Amazon, genişleyen ücretsiz iade politikasının 2020′ den itibaren yürürlükte kalmaya devam edeceğini, ancak müşterilerin şu an geçerli olan iki aylık pencere yerine ücretsiz iade talebinde bulunmak için teslimat tarihinden sadece 30 gün sonra olacağını söylüyor.

Amazon Ücretsiz İade Politikasını Genişletiyor

Amazon, bugünden önce yalnızca giyim, giysi ve yatak takımlarında ücretsiz iade imkânı elde etti. Ürünün kusurlu olması veya teslimatla ilgili bir sorun olması durumunda müşteriler siparişlerde tam geri ödeme alabilirler. Diğer birçok durumda, Amazon, iade etiketini kullanırsanız gönderim bedelini düşer, ancak kutuyu atlatırsanız, paketleme malzemelerinin maliyetini kapsamaz. Ancak bu yeni değişiklik, Amazon’un şu anda en az bir soru sorulmadan ücretsiz geri dönüş sağladığı anlamına gelir; yani, tüm masrafları karşılar, tüm yeni ürünlerde, Amazon’un tatillerde oldukça popüler olduğunu bilir.

Amazon’un dünya çapındaki iadeleri ve ticaret bölümünün direktörü Libby Johnson McKee, “Amazon’ da, yalnızca müşteri satın alırken değil, aynı zamanda bir ürün alırken de müşteri deneyiminde yenilikler yapıyoruz.” dedi. “Milyonlarca öğenin ücretsiz iadesiyle, müşterilerin sipariş ettikleri klavye tamamen doğru hissetmiyorsa veya köpekleri yeni yatağını seviyorsa endişe etmeleri gerekmez geri dönebileceklerini bilerek güvenle satın alabilirler sadece bir kaç kolay tıklamayla ücretsiz.”

Amazon, iadeleri nasıl işlediğine gelince, şirket, teslimat adresinin beş mil içerisindeki belirlenen iade noktalarına bırakılabileceğini ya da Amazon ile ortak olan katılımcı konumlarda bir etikete veya hatta bir kutuya ihtiyaç duyulmadan bırakılabileceğini söylüyor.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu