Tiktok Takipçi Satın Al

Elon Musk’ın Son Hamlesinden Sonra Tesla Hisseleri Yükseldi

Tesla CEO’su Elon Musk Cuma günü, çalışanları çeyrek satış hedeflerine ulaşmak için son dakikada siparişleri aceleye getirmek yerine “teslimat maliyetlerini en aza indirmeye” odaklanmaya çağırdı.


Tesla’nın hisseleri Pazartesi günü %5′e kadar yükseldi. Şirketin ayrıca Almanya’nın Brandenburg kentindeki ilk Avrupa fabrikasında üretime başlamaya yaklaştığı bildiriliyor.

Tesla’nın hisseleri, CEO Elon Musk’ın çalışanlara bir not yayınladıktan sonra Pazartesi günü %5′e kadar yükseldi ve onları şirketin çeyrek sonu satış hedeflerine ulaşmak için son dakikada siparişleri aceleye getirmek yerine maliyetleri en aza indirmeye odaklanmaya çağırdı.

Cuma günü dağıtılan notta Musk, şirketin “otomobillerin dördüncü çeyrekte gelmesi için hızlandırılmış ücretler, fazla mesai ve geçici müteahhitler” için yoğun bir şekilde harcamasını istemediğini yazdı.

Musk, “Tarihsel olarak olan şey, teslimatları en üst düzeye çıkarmak için çeyreğin sonunda deli gibi koşmamız, ancak sonraki çeyreğin ilk birkaç haftasında teslimatların büyük ölçüde düşmesidir.” Dedi. “Aslında, altı aylık bir süreye bakıldığında, fazladan araba teslim etmemiş olacağız, ancak her çeyreğin son iki haftasında teslimatları hızlandırmak için çok para harcamış ve kendimizi tüketmiş olacağız.”

Tesla için bu yıl satışlar arttı. Satışa en yakın yaklaşım olan araç teslimatları 2020 yılında toplamda yaklaşık 500.000 adet olarak gerçekleşti.

Tesla’nın Hisseleri Arttı

Elon Musk'ın Son Hamlesinden Sonra Tesla Hisseleri Yükseldi

Alman otomobil haber sitesi Automobilwoche’ye göre, şirketin Almanya’nın Brandenburg kentindeki ilk Avrupa fabrikasında da ilerleme kaydettiği bildiriliyor . Tesla, 2021 yazının başlarında Almanya’da araç üretimine başlamayı amaçlıyordu, ancak fabrika inşaatı , faaliyetlerinin kış uykusuna yatan yılanlara ve kertenkelelere zarar verebileceğini söyleyen çevreciler tarafından teşvik edilen bir mahkeme kararının ardından ertelendi .

Geçen hafta, Teksas Düzenleme Departmanına yapılan başvurular , şirketin Austin, Teksas’ta yeni bir araç fabrikasında ilerleme kaydettiğini gösterdi. Tesla, fabrikaya 1 milyar dolardan fazla harcamayı planlıyor ve inşaatı bu yılın sonuna kadar tamamlamayı planlıyor.

Devlet destekli Beijing Daily gazetesinin geçen hafta sonlarında bildirdiğine göre Tesla, Şanghay fabrikasındaki üretim kapasitesini genişletmek için 188 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu