TeknoDiot
   
   

Battlefield 5 Oyun Sohbetine Küfür Filtresi Getirildi

TeknoDiot Battlefield 5 Oyun Sohbetine Küfür Filtresi Getirildi

Battlefield 5 oyununda açık beta sürümünün ön satışları gerçekleşti. Ön satışların tamamlanmasının ardından oyun kullanıcıları merakla sürümün yayınlanacağı tarihi beklemeye başladılar. Bu bekleyiş uzun sürmedi.

Battlefield yapımcısı tarafından oyunun 2018 Eylül ayından itibaren kullanılabileceği sürümünün paylaşılacağı duyuruldu. Ön satış tarihlerini kaçırmayıp oyun lisansını satın alanlar Eylül ayından itibaren oyuna bağlanıp keyfini çıkartabilecekler.

Oyun yapımcısı Battlefield 5 Açık Beta yayınlanacağı tarihi duyururken ek bir açıklama daha yaptı. Oyunda sağlanan sohbet ağına yenilikler getirildiğini duyurdu. Bu yeniliklerin en önemlisi de küfür filtresi uygulanması oldu. Battlefield 5 Açık Beta artık sohbette küfür filtresi ile hizmetini sürdürecek.

TeknoDiot Battlefield 5 Oyun Sohbetine Küfür Filtresi Getirildi

Battlefield oyununda yapımcının küfür filtresi getirmesinin ardında bir kullanıcının farklı bir kullanıcı tarafından ırkçı söylemlere maruz kalması ve maruz kalan kullanıcının yapım şirketine bunu iletmesi olduğu söyleniyor. Böyle bir sebepten küfür filtresinin getirildiği konuşulurken oyunda Dünya Savaşı konseptinin işleneceği de duyurulmuştu. Savaş deneyimi yaşamak isteyenlerin oyuna bağlanmasını beklediklerini açıklamışlardı. Son açıklama ise küfür filtresinin getirildiği yönünde oldu.

Battlefield 5 Açık Beta için yeni haberler bekleniyor ve oyuna dünyanın birçok yerinden yoğun katılım olması bekleniyor. Sürümün ön satışına sahip olan kullanıcılar Eylül 4’den itibaren dosyaları indirip bilgisayarlarına kurabilecekler. Bilgisayarın donanımsal özellikleri ise değişmedi. Önceki sürüme sahip olan tüm bilgisayarlar Battlefield 5 sürümünü de rahatlıkla kurabilecekler.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


SteelSeries Oyuncular İle Buluşmalarını Sürdürüyor

Umut Bilgen

Fortnite v6.22 Güncelleme Notları

TeknoDiot Bey

PlayStation Oyunu Olan Beyond: Two Souls PC’ye Geliyor! Beyond: Two Souls PC Sistem Gereksinimleri

Buğra Noyan