Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube Android Uygulaması Kumanda Görevi Görecek

Android’de YouTube artık TV uygulamaları için sesli bir uzaktan kumanda görevi görüyor.

Bu haftanın başlarında YouTube, uygulamasını daha erişilebilir ve kullanımı daha kolay hale getirme umuduyla uygulamasına birkaç yeni özellik ekledi.


En dikkat çekici özellik, görüntüleyenlerin artık YouTube uygulamasını akıllı TV’lerine yayınlarken sesli aramayı kullanabilmeleriydi.

Yeni işlev son derece basittir. Cast düğmesine basmanız yeterlidir ve bir mikrofon simgesi görünür ve sesli komutların telefonunuz aracılığıyla TV’nize verilmesini sağlar. Bu güncellemeden önce, bir Android cihaz aracılığıyla bir TV’de “sesli arama” kullanmak o kadar kolay değildi . Şimdi, sadece bir düğmeyi tıklatmayı gerektirecek şekilde basitleştirildi. Bu uygulama ve muhtemelen bir süre önce eklenmesi gereken bir şey hoş bir ektir.

YouTube Android Uygulaması Kumanda Görevi Görecek

Sesli arama yükseltmesinin dışında, kullanıcılar yeni bir “Kim İzliyor” özelliği görecek. Bu, görüntüleyenlerin cihazlarına bağlı farklı hesaplar arasında geçiş yapmalarını sağlar, böylece ailedeki herkes içeriğine kolayca erişebilir. Ayrıca, ekranın sol tarafında en sevdiğiniz sayfaları gösteren güncellenmiş bir gezinme menüsü de bulunur.

Son olarak YouTube, TV cihazları desteğini genişletti. Fire TV’deki YouTube uygulama artık Alexa ses kontrolünü destekliyor ve HDR artık PS4 ve PS4 Pro için YouTube’da çalışıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu