Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Yeşilay, Esporu Kumara Teşvik Olarak Tanımladı! (TESFED Tarafından Cevap Gecikmedi)

Yeşilay, Esporu kumara teşvik eden bir yol olarak tanımladı. Bu açıklamanın ardından Türkiye E-Spor Federasyonu’ndan açıklama gecikmedi.

Yeşilay, bugün akşam saatlerinde Twitter hesabından paylaştığı  açıklamada Esporu kumara teşvik eden bir yol olarak tanımladı. Bu açıklamanın ardından oldukça tepki topladı. Bu açıklamay tepki gösterenler arasında da Türkiye Espor Federasyon’u idi.


Halk tarafından bilinen Yeşilay, sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu gibi alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkın ve bilhassa gençlerin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur. Ancak kendi alanı dışında kafa karıştıran açıklamaların peşinde olduğu anlaşıldı.

Twitter hesabından bir açıklamada bulunan Yeşilay, esporu oyunları teknoloji bağımlılığını tetiklediğini ve kumara giden bir yol olarak açıkladı.

Esporu ”kumar bağımlılığına giden yolu kolaylaştırıyor” olarak nitelendiren Yeşilay’a TESFED’den de yanıt gecikmedi. Tabii bu açıklamaların ardından TESFED cephesinden açıklama gecikmedi. Türkiye E-spor Federasyonu ise “Olimpiyatlara kabul edilme safhasına gelmiş, dünyanın her yerinde federasyonlaşmış ve spor olarak kabul edilmiş espor ile ilgili  @1920yesilay’ın yaptığı yorumlara katılmıyoruz.

Arzu ederlerse esporun neden spor olduğunu anlatmak, kişisel gelişime ve gençlerimize katkıları hakkında bilgilendirmek ve bu sayede konuyla ilgili daha sağlıklı bir görüş kazanmalarına yardımcı olmak isteriz.” açıklamalarında bulundu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu