Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni İnsanlarla Tanışmak İçin 5 Online Uygulama

İnternetin günlük hayattaki nüfuzunu artırmasıyla birlikte, insanların interneti kullanma biçimleri de değişiklik göstermeye başladı. Eskiden sadece kısıtlı bir takım ihtiyaçların karşılanması için kullanılan internet artık birbirinden farklı birçok amaç için kullanılıyor. Bunlardan birisi de yeni insanlarla tanışmak. İnsanlar günlerinin büyük kısmını işte, evde veya başka bir sabit yerde geçirdiği için yeni insanlar ile tanışmak özellikle belli bir dönemden sonra çok kolay olmuyor. Yeni insanlarla tanışmak için kullanılan online arkadaşlık uygulamaları bu noktada devreye giriyor. Bu yazıda bahsedeceğimiz uygulamalar sayesinde yeni insanlarla tanışmak hiç olmadığı kadar kolay bir hal alıyor.

Yeni İnsanlarla Tanışmak İçin 5 Online Uygulama

Tinder

Tinder, arkadaşlık uygulaması deyince akla ilk gelen uygulama konumundadır.  Kullanımı da son derece basittir. Uygulamayı indirip kendinize bir profil oluşturursunuz. Daha sonra biyografi girmeniz gerekir. Biyografinizi girip profilinizi tamamladıktan sonra eşleşme ara yüzü karşınıza çıkar.  Karşınıza çıkan profillerden tanışmak istediklerinizi sağa, istemediklerinizi sola doğru kaydırırsınız. Eğer tanışmak istediğiniz kişi de sizle tanışmak istiyorsa eşleşirsiniz.

Badoo

Bir başka popüler online arkadaşlık uygulaması da Badoo’dur.  Aslında 2006 yılından beri aktif olan bir online uygulama olsa da 2017 yılında kullanım şekli ve ara yüz anlamında bir değişim yaşamış ve daha popüler hale gelmiştir.  Dünyada 180’den fazla ülkede kullanıldığı söylenmektedir.  Kaydolurken nasıl bir arkadaş aradığınızı, yapacağınız seçimlerle belirleyebilirsiniz. Yaş, cinsiyet, bölge gibi seçenekleri kullanarak aramanızı kısıtlayabilirsiniz.

Yakındaki Kişiler

Yakındaki kişiler özelliği ile sadece size belli bir yakınlıktaki kişilerle eşleşmeyi seçebilirsiniz. Böylece, eşleştiğiniz halde birbirinizden uzakta olduğunuz için görüşememe olasılığınız da ortadan kalkmış olur.

Arama

Arama özelliği de sadece lokasyon olarak yakındaki kişiler ile sınırlı kalmak istemenler için uygundur. Arama özelliği sayesinde birçok farklı coğrafi konumdaki kişiyle eşleşme şansı yakalayabilirsiniz.

Karşılaşmalar

Bu özellik de birçok kişinin Badoo uygulamasını kullanmasının sebepleri arasındadır.  Karşılaşmalar özelliği, aynı ilgi alanına sahip olduğunuz kişiler ile tanışmanızı sağlar.

Ome

Ome ise yeni insanlarla tanışmak için daha farklı uygulamalar arayışında olanlar için uygundur.  Bu uygulama, diğer arkadaşlık uygulamalarından farklı olarak görüntülü sohbet. Eşleşmeler ise rastgele olur. Uygulamayı açarsınız ve karşınıza rastgele biri gelir. İsterseniz konuşmaya başlar, isterseniz pas geçerek bir sonraki rastgele eşleşmeyi beklersiniz. Hem yeni insanlarla tanışmak hem de bu arayışı eğlenceli hale getirmek isteyenler için uygundur.

Bumble

Son zamanlarda popüler hale gelmiş başka bir arkadaşlık uygulaması için Bumble’dır.  Bumble Tinder’ın eski bir çalışanı olan Whitney Wolfe tarafından geliştirilmiştir ve 2014’ten beri piyasadadır.

Bumble da ister flört isterseniz arkadaşlık modunu açabilir ve yeni insanlarla tanışma çabanıza başlayabilirsiniz. Uygulamanın öne çıkan bir yönü, ilk mesajı sadece kadınların atabilmesidir. Bunun nedeni de kadınlara gönderilen rahatsız edici mesajların önüne geçmektir. Konum bazlı çalışan bir uygulamadır.  Üç farklı mod bulunmaktadır.

Yeni İnsanlarla Tanışmak İçin 5 Online Uygulama

Bizz Modu

İş hayatındaki kişilerin birbiriyle diyalog kurmasını sağlayan bir moddur. Kariyerlerine göre eşleşme arayanlar bu modu kullanabilir.

Date Modu

İnsanlar genelde flört için bu modu tercih eder.  Eşleştiğiniz kişilerle olan bağınızı zamanla bir ilişkiye dönüştürebilirsiniz.

BFF Modu

Flört değil yeni arkadaşlıklar peşinde olan kullanıcılar tarafından tercih edilen bir moddur. Eğer arkadaş sayınızdan memnun değilseniz ve yeni dostluklar kurmak istiyorsanız bu mod size göre olabilir.

OKCupid

OkCupid, farklı bir arkadaşlık uygulaması arayışında olanların seveceği başka bir uygulamadır. Aslında bu uygulamanın amacı, sadece basit bir arkadaşlık değil, ruh eşlinizi bulmanızı sağlama iddiasında olmasıdır. Bu uygulamaya kaydolurken size çoktan seçmeli ve oldukça detaylı sorular sorulur. Bu sorular ilişkiden beklentizden politikaya kadar geniş bir yelpazede olabilir.  Böylece, gerçekten anlaşabileceğiniz yapıda insanlar ile eşleşme ihtimaliz de artar.

Bu 5 farklı uygulamadan size en uygun olanı seçerek yeni insanlarla tanışmaya başlayabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu