Yeni Geliştirilen Hızlı Koronavirüs Test Kiti Evde Anında Tanı Koyacak

İngiltere’den araştırmacılar, evde hızlı bir teşhis için kullanılabilecek akıllı telefona bağlı bir koronavirüs test cihazı geliştirdiler.

COVID-19 test kitinin bir laboratuvara teslim edilmesi gerekmeyecek ve tıp uzmanlarının koronavirüs taramasının kapsamını genişletmesine yardımcı olabilir. Cihaz sadece 120 dolara mal olacak.

Yeni koronavirüs için kapsamlı testler, Güney Kore’nin yeni vaka sayısını azaltmasına veya eğriyi düzleştirmesine yardımcı olan şeydi , birkaç hafta önce ülke Çin’den sonra dünyanın bir sonraki büyük COVID-19 sıcak bölgesi gibi görünüyordu.

Bunun tersi, son birkaç gün içinde davalarda büyük bir artış kaydeden neredeyse her ülkede oldu. Çin, dünyaya hazırlanmak için neredeyse iki ay vermesine rağmen, hükümetler koronavirüs salgını yüzünden hazırlıksız yakalandı.

Kapsamlı test kampanyaları her ülkeye yerel koronavirüs salgınının gerçek resmini verecektir. Ayrıca farklı bölgelerin hastalığın yayılmasını sınırlamak ve semptomlar kötüleşmeden önce bakım sağlamak için önlemler almasına yardımcı olacaktır.

Yeni Geliştirilen Hızlı Koronavirüs Test Kiti Evde Anında Tanı Koyacak

Evlerde koronavirüs testi

Test, çoğu ülkede tüm hastalar için mevcut değildir ve bunun nedeni, yeterli kit bulunmamasıdır. Ayrıca, bazı testlerin işlenmesi çok zaman alır, bu yüzden kesinlikle daha iyi ve daha hızlı yöntemlere ihtiyaç vardır. Sadece son birkaç hafta içinde, 30 ila 45 dakika arasında herhangi bir yerde sonuç verebilecek testleri açıklayan bir araştırma gördük.

Ancak hız her şey değildir. Testler mümkün olduğunca çok kişi için mevcut olmalı ve İngiltere’den gelen akıllı bir test cihazı bu noktada yardımcı olabilir. Bilim adamları kendi evinin rahatlığında herkes tarafından kullanılabilecek akıllı ve hızlı bir test geliştirdiler.

Yeni Geliştirilen Hızlı Koronavirüs Test Kiti Evde Anında Tanı Koyacak

Lancaster Üniversitesi, Brunel Üniversitesi Londra, Lancaster Üniversitesi ve Surrey Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, COVID-19 virüsünü sadece 30 dakikada tespit eden bir atılım testi geliştirdiğini açıkladı. Test kitini geliştirmek için “yapay zeka, görüntü işleme, moleküler viroloji ve uygulanan teknolojilerde engin deneyimi” kullanıyorlar. 

İLGİLİ İÇERİK:  Uygun Ön Sipariş Fiyatına RAGE 2 Oyununa Sahip Olun!

Sistem sadece 100 £ ‘ya (117 $) mal olacak ve bir kerede altı burun veya boğaz swabını işleyebilir, ki bu da kişi başına 4 £’ a (4.7 $) mal olacak. Elde taşınır cihaz bir pil içerir ve sonuçları vermek için bir akıllı telefona bağlanır. Bu, sürüntülerin işleme için bir laboratuvara alınmasına gerek olmadığı ve sonuçların alacağımız kadar yakın olduğu anlamına gelir.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu