Tiktok Takipçi Satın Al

XPG, Yeni Oyuncu Laptop Bilgisayarlarını Tanıttı!

ADATA YouTube üzerinden düzenlediği lansman ile yeni nesil DDR5 bellekler, USB4 taşınabilir SSD’ler, PCIe Gen4 arabirimini kullanan yeni SSD modelleri ve kablosuz oyuncu kulaklığı gibi pek çok farklı ürünü tanıttı.


Dünyanın önde gelen DRAM modülü, NAND Flash depolama ürünleri, mobil aksesuarlar, oyun ekipmanları üreticilerinden biri olan ADATA, bugün düzenlediği Xtreme Innovation etkinliğiyle hem ADATA hem de XPG markaları altında piyasaya sunmayı planladığı yeni SSD, DRAM, hafıza kartı, PC bileşeni ve hazır sistem ürünlerini tanıttı. ADATA’nın kuruluşunun 20. yılına denk gelen etkinliğin sunucusu ise XPG’nin maskotu Mera’ydı.

XPG, Yeni Oyuncu Laptop Bilgisayarlarını Tanıttı!

XPG XENIA 14 Gaming Lifestyle Ultrabook

ADATA Xtreme Innovation lansmanı kapsamında oyuculara yönelik yeni ürünler de tanıtıldı. Bunlardan XPG XENIA 14, Intel’in 11. nesil i5 veya i7 işlemcileri yanında, Intel Iris XE entegre grafik kartına, 16GB XPG DDR4 RAM’e ve 512GB kapasiteli çok hızlı bir Gen4 SSD’ye sahip olan bir gaming ve lifestyle ultrabook cihazı.

Son derece şık bir dış tasarımı olan XENIA 14, yalnızca 15mm kalınlıkta magnezyum alaşımlı bir gövdeye sahip. 970gr ağırlığı ile taşıması son derece kolay olan ürün, ufak boyutlarına rağmen 14 inç büyüklüğünde bir ekran barındırıyor.

%92 gibi yüksek bir gövde/ekran oranı olan XENIA 14, hareket halindeyken oyun oynamak veya çalışmak için 10 saate kadar pil ömrü sunabiliyor. Bağlanabilirlik içinse ürünün üzerinde Thunderbolt 4 destekli iki adet USB Type-C bağlantı noktası, iki USB Type-A bağlantı noktası, HDMI portu, SD kart okuyucusu, 3.5mm ses çıkışı yer alıyor.

XPG, Yeni Oyuncu Laptop Bilgisayarlarını Tanıttı!
XPG XENIA 14
XPG, Yeni Oyuncu Laptop Bilgisayarlarını Tanıttı!
XPG XENIA 14

XPG XENIA 15 Gaming Lifestyle Ultrabook

Etkinlikte tanıtılan bir diğer oyuncu bilgisayarı modeli olan XENIA 15 yeni Intel Tiger Lake H 11. nesil Core-i7 işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 veya RTX 3070 grafik kartı, 32GB XPG DDR4 RAM ve 1TB kapasiteli bir XPG Gen4 SSD barındırıyor.

XENIA 14 gibi yüksek kaliteli magnezyum alaşımlı gövdesi olan XENIA 15, 2 kilogramın altındaki ağırlığıyla kullanıcıların zorlanmadan istedikleri yere taşıyabilecekleri bir ürün. Üstelik XENIA 15, üst düzey bir gaming laptop’tan bekleneceği üzere her tuşu ayrı ayrı RGB aydınlatmaya sahip mekanik bir klavyeye ve 15.6-inç büyüklüğünde 165Hz QHD bir ekrana sahip. Önceki modelde olduğu gibi bu üründe de hızlı veri aktarımı için Thunderbolt 4 desteği bulunuyor.

XPG, Yeni Oyuncu Laptop Bilgisayarlarını Tanıttı!
XPG XENIA 15
XPG, Yeni Oyuncu Laptop Bilgisayarlarını Tanıttı!
XPG XENIA 15
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu