Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung One UI 3.0 (Android 11): Bilmeniz Gereken Tüm Yeni Özellikler

Samsung’un telefonlarında kullandığı yeni arayüzü One UI 3.0 sürümü neler sunuyor? İşte One UI 3.0 özellikleri;

Samsung’un bir sonraki büyük sürüm güncellemesi artık kapalı beta sürümünde. Samsung, One UI’nin bir sonraki sürümünü göstermeye hazırlanıyor.


Android 11 tabanlı One UI 3.0 kapalı beta aktif şimdi Kore ve ABD’de geliştiriciler seçmek ve Samsung Galaxy telefonu kullanıcıları One UI yaklaşan sürümünü denemek sağlayacak önümüzdeki haftalarda bir genel beta kapalı ayarlandığında.

One UI 3.0 beta, Galaxy S20 serisiyle sınırlıdır ve Samsung, herkese açık beta sürümünü dünya çapında yedi pazarda kullanıma sunacak. İken Galaxy Note 20 serisi son zamanlarda piyasaya çıktı.

Samsung genellikle daha ana akım Galaxy S serisinin beta programı sunmaktadır ve bu yıl hem dava. Galaxy S20 altı ay önce piyasaya sürüldü ve bugün en iyi Android telefonlardan biri olmaya devam ediyor.

One UI 3.0 beta hakkında bilmeniz gerekenler, kararlı güncellemeyi almak için planlanan uygun telefonların listesi ve Galaxy telefonunuzda OTA güncellemesini ne zaman alacağınız.

One UI 3.0 Özellikleri Neler?

Samsung, One UI 2.5’e benzer genel estetik ile One UI 3.0’da çok fazla tasarım değişikliği yapmıyor. Bununla birlikte, ilgili tüm widget’ları görmek ve bunları ana ekrana eklemek için bir uygulamaya uzun süre basma ve ekranı kapatmak için ana ekranda herhangi bir yere çift dokunma hareketi de dahil olmak üzere birçok heyecan verici yeni özellik var.

One UI 3.0, Android 11’de ve kalıcı medya oynatıcısında piyasaya sürülen Konuşmalar görünümünü de alıyor. Ayrıca, kamerada daha iyi otomatik odaklama ve pozlama kontrolleri, arama ekranını kendi resimleriniz ve videolarınızla özelleştirme seçeneği, Dijital Denge’deki cihaz kullanım eğilimleri ve birçok yeni Bixby Rutini elde edersiniz.

Android Police tarafından elde edilen One UI 3.0 değişiklik günlüğü, kilit ekranı, erişilebilirlik, DeX, Samsung İnternet ve daha fazlasıyla ilgili değişiklikler dahil olmak üzere tüm yeni eklemelere ayrıntılı bir bakış sağlıyor. Samsung’un cildini daha da iyi hale getiren bir sürü küçük eklenti var.

Samsung One UI 3.0 (Android 11): Bilmeniz Gereken Tüm Yeni Özellikler

One UI 3.0 Yenilikleri

Ana ekran

İlişkili bir widget eklemek için bir uygulamaya dokunun ve basılı tutun
Ana ekranın boş bir alanına çift dokunarak ekranı kapatın. Bunu Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Hareketler ve hareketler bölümünden açabilirsiniz.

Kilit ekranı

Dinamik Kilit ekranında artık daha fazla kategori var ve birden fazla seçim yapabilirsiniz.
Kilit ekranı widget’ları geliştirildi.

Hızlı panel

Ekranın üstünden aşağı kaydırdığınızda konuşmalarınızı ve medyanızı kendi bölümlerinde daha rahat görün. AOD Her Zaman Açık Ekran widget’ları geliştirildi

Ulaşılabilirlik

Cihaz kurulumu sırasında en önemli erişilebilirlik ayarlarına hızlı erişim sağlayın. -Kullandıklarınıza göre önerilen erişilebilirlik özelliklerini alın. Erişilebilirlik kısayolunu ayarlarda daha kolay ayarlayın.

Ses dedektörleri artık size daha fazla görünürlük sağlamak için TV’ler ve ışıklar gibi SmartThings cihazlarınızla birlikte çalışıyor.

Samsung Klavye

Klavye ayarlarını Ayarlar’da Genel yönetim altında daha kolay bulabilirsiniz ve ayarlar en önemlilerini ilk sıraya koymak için yeniden düzenlenmiştir.

Samsung DeX

Artık desteklenen TV’lere kablosuz olarak bağlanabilirsiniz.
Yeni dokunmatik yüzey çoklu hareketleri, ekran yakınlaştırmasını ve yazı tipi boyutunu daha kolay değiştirmenizi sağlar.

İnternet

Geri düğmesine dokunduğunuzda web sitelerinin sizi yeniden yönlendirmesini engelleme özelliği eklendi. – Çok fazla açılır pencere veya bildirim gösteren web siteleri için uyarılar ve engelleme seçenekleri eklendi.

İşlerin bulunmasını kolaylaştırmak için menüler yeniden düzenlendi. Web sitelerini çeviren biri de dahil olmak üzere birkaç yeni eklenti eklendi.

Daha sürükleyici bir göz atma deneyimi için durum çubuğunu gizleme seçeneği eklendi.
Maksimum açık sekme sayısı 99’a çıkarıldı.

Sekmeleri kilitleme ve yeniden sıralama yeteneği eklendi. Artık tüm cihazlarda desteklenen sekme çubuğu için geliştirilmiş tasarım. Samsung İnternet kenar paneli desteği sona erdi.

Kişiler ve Telefon

Yinelenen kişileri hızla silmenize yardımcı olacak bir seçenek eklendi.
Arama deneyimi geliştirildi.

Telefon / Çağrı geçmişi

Çağrı ekranını kendi resimleriniz ve videolarınızla özelleştirme yeteneği eklendi.
Mesajlar

Yakın zamanda silinen mesajları saklamak için bir Çöp kutusu oluşturdu.
Diğer cihazlarda Çağrı ve Kısa Mesaj

Bixby Rutinleri ile diğer cihazlarda Arama ve metin özelliğini açma veya kapatma özelliği eklendi.

Takvim

Aynı başlangıç ​​saatine sahip etkinlikler artık ay ve gündem görünümünde birlikte gösteriliyor.
Etkinlik eklemek ve düzenlemek için seçenekler yeniden düzenlendi.
Tam ekran uyarıları için iyileştirilmiş düzen.

Dijital sağlık ve Ebeveyn kontrolleri

Haftalık raporunuza trendler eklendi. Kullanımınızın önceki haftadan bu yana nasıl değiştiğini görebilir ve her özellik için kullanım sürenizi kontrol edebilirsiniz.

Haftalık rapora sürüş sırasında telefon kullanım süresi eklendi. Telefonunuzun kilidini açmadan ekran sürenizi kontrol edebilmeniz için bir kilit ekranı widget’ı eklendi.

Kişisel ve çalışma modları için ayrı profiller eklendi, böylece ekran sürenizi ayrı ayrı takip edebilirsiniz.

Kamera

Geliştirilmiş otomatik odaklama ve otomatik pozlama işlevi ve kullanılabilirliği.
Yüksek yakınlaştırma seviyelerinde ayın fotoğraflarını çekerken iyileştirilmiş sabitleme
fotoğraf Editörü

Düzenlenen resimleri orijinal sürümlerine geri döndürme özelliği eklendi.
Bixby Rutini

Gruplanmış önceden ayarlanmış rutinler, hızlı bir şekilde başlamanıza ve kendi rutinlerinizi hızlı bir şekilde nasıl oluşturacağınızı öğrenmenize yardımcı olur.

Artık bir rutin sona erdiğinde hangi eylemlerin tersine çevrildiğini görebilirsiniz.
Belirli bir başlangıç ​​zamanı, bir Bluetooth cihazının veya Wi-Fi ağının bağlantısının kesilmesi, belirli bir numaradan arama ve daha fazlası gibi yeni koşullar eklendi.

Bixby ile konuşma ve erişilebilirlik eylemleri dahil olmak üzere yeni eylemler eklendi.
Her rutin için özelleştirilmiş bir simge ekleyebilir ve hızlı erişim için Kilit ekranına rutinler ekleyebilirsiniz.

One UI 3.0 beta ne zaman kullanıma sunuluyor?

One UI 3.0 kapalı beta artık Kore ve ABD’de yayında ve taşıyıcılar ve cihaz modelleriyle uyumluluk testi gerçekleştiren geliştiricileri hedefliyor. Samsung’un One UI 3.0 beta sayfası , kapalı betanın zaten dolu olduğunu ve ilgilenen katılımcıların piyasaya çıktığında genel betaya kaydolabileceğini belirtiyor.

One UI 3.0 genel beta sürümüne gelince, Samsung’un tarihleri ​​duyurmasını beklememiz yeterli. Samsung, genellikle kapalı beta programının başlamasından birkaç hafta sonra herkese açık beta sürümünü piyasaya sürüyor ve eğer üretici bu sefer benzer bir zaman çizelgesi izliyorsa, daha kısa bir süre önce bilmeliyiz

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu