Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Hesapları Risk Altında!

Hain bir dolandırıcılıkla suçlular WhatsApp hesabınızı ele geçirebilir. Aslında hesabınızın güvenliğini artırması gereken bir yöntem kullanıyorlar. Kendinizi nasıl koruyabileceğinizi buradan okuyun.

WhatsApp kullanıcıları genellikle mesajlaşma hesaplarını ele geçirmek isteyen suçlular tarafından hedef alınır. Kötü amaçlı yazılımlar ve diğer dolandırıcılıklar daha sonra bunlar aracılığıyla dağıtılır. “WABetaInfo” blogunun şimdi bildirdiği gibi, WhatsApp hesabını sinsice tehlikeye atan yeni bir dolandırıcılık var. Çünkü hesabı koruması gereken iki faktörlü kimlik doğrulama kullanıyor.


WhatsApp kullanıcıları Messenger için bir PIN ayarladıysa, her oturum açtıklarında bu istenecektir. Unutursanız, genellikle WhatsApp’a bağlı telefon numarasına bir SMS göndererek sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz. Ancak burası tam olarak siber suçluların saldırabileceği yer.

WhatsApp Hesapları Risk Altında!

“SMS Takası” Kullanarak WhatsApp Dolandırıcılığı

Dolandırıcılar, değiştirilen bir SIM kart aracılığıyla WhatsApp hesabınızı ele geçirebilir. Suçlular telefon numaranızı biliyorsa, cep telefonu sağlayıcılarından sahte beyanlarla yeni bir SIM kart talep edebilirler.

Bu, suçlunun akıllı telefonuna takılır takılmaz, sıfırlama SMS’i onlarla birlikte sona erer. WhatsApp hesabı daha sonra tamamen ele geçirilebilir ve sadece birkaç adımda kullanılabilir.

Kendinizi bu dolandırıcılığa karşı korumak için tavsiyeler var. Her şeyden önce, telefon numaranızı yalnızca gerçekten güvendiğiniz web sitelerine girmelisiniz. Bir web sitesi hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, verilerinizi ifşa etmeyin. WhatsApp’ta SMS doğrulaması olmadan da yapabilirsiniz. Bunun yerine Google Authenticator gibi bir kimlik doğrulama uygulaması kullanın.

WhatsApp Hesapları Risk Altında!
Price: Free
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu