Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Teknoloji, Ünlü Tabloların Çoğaltılmasına İzin Veriyor

Yeni teknoloji, ünlü tabloların ışık kullanılarak çoğaltılmasına izin veriyor.


Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü’ndeki (NSIT) araştırmacılar, resimleri ışık kullanarak çoğaltabildikleri bir teknolojiyi açıkladılar. Hollandalı sanatçı Jan Vermeer’in “İnci Küpeli Kız” başyapıtını böyle tasarladılar.

Araştırmacılar, değişen yoğunluklardaki polarizasyonu yakalamak, yaymak ve değiştirmek için nanopolarizörleri kullanarak ışığı kontrol etmenin yeni bir yolunu gösterdiler. Araştırmacılar, uzun ve kısa eksenli bir cam slayt üzerinde eliptik titanyum dioksit üretti. Nano sütunları, gelen ışığın polarizasyonunu kontrol edebilecekleri şekilde tasarladılar.


Yeni teknoloji, optik iletişimi geliştirmek ve sahte banknotları geliştirmek için kullanılacak. Bununla birlikte, bilim adamları, ışığa belirli bir dalga boyu ekleyerek bir optik fiberin taşıyabileceği bilgi miktarını kontrol edebilir. Buna ek olarak, bilim adamları, yoğunluğa göre değişen uzun mesafeler kat ettikçe parlaklığını koruyabilirler.

Filtre, orijinal polarizasyondan gelen ışığın geçmesini önler ve polarize parlamanın yoğunluğunu azaltır. Bu alan karanlık bir nokta olarak gösterilecek, ancak bazı yerlerde nanopolarizör beyaz ışığın polarizasyonunu değiştiriyor, hem rengi hem de parlaklığı kontrol ediyor.

Yeni Teknoloji, Ünlü Tabloların Çoğaltılmasına İzin Veriyor

Araştırmacılar, İnci Küpeli Kız’ın yaklaşık 1 milimetre uzunluğundaki minyatür bir dijital kopyasını gösterdiler. Dijital bilgiyi kullandılar, kırmızı, yeşilin iki tonu ve mavinin iki tonu var.

Resmin minyatür versiyonunu inceledikten sonra araştırmacılar, tuval üzerine yağlı boya dokusu da dahil olmak üzere Vermeer’in başyapıtını yeniden üretebildiklerini gördüler. Yeni teknoloji, optik iletişimde kullanım için veya kağıt paraya güvenlik kelimelerini uygulamak için farklı yoğunluklardaki belirli ışık renklerini iletecek şekilde uyarlanabilir.

Yeni Teknoloji, Ünlü Tabloların Çoğaltılmasına İzin Veriyor Yeni Teknoloji, Ünlü Tabloların Çoğaltılmasına İzin Veriyor Yeni Teknoloji, Ünlü Tabloların Çoğaltılmasına İzin Veriyor

Yeni Teknoloji, Ünlü Tabloların Çoğaltılmasına İzin Veriyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu