Tiktok Takipçi Satın Al

Unutulan Telefon Şifreleri Nasıl Kaldırılır?

Kişisel telefonunuzda bulunan mesaj, fotoğraf, numara ve kişisel hesaplar gibi diğer bilgileri korumak için telefonlara kilit ekran deseni veya şifre koyuyoruz.

Günümüzde kişisel olan hemen hemen her teknolojik platforma şifre yerleştirmek zorundayız. Bu durum oldukça fazla şifre anlamına geliyor. Onlarca platformda oluşturmuş olduğumuz şifreleri hatırlamak ise her zaman mümkün olmuyor. Peki unutulan telefon şifreleri nasıl kaldırılır;

Cihazımı Bul Özelliği


Samsung’un oldukça kullanışlı olan bu özelliği ile unutulan telefon şifreleri çok kolay kaldırılıp yeni bir şifre alınabiliyor. Samsung’un sitesinden cihazımı bul bağlantısına giderek oturumu açın. Ekranımı kilitle ile ekranınızı kilitleyin ve yeni bir pin oluşturun. Bu sayede telefonunuzdan veri kaybı yaşanmadan, kolayca şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Android Device Manager

Android Device Manager yöntemi kişisel Android cihazlarınız için en hızlı yöntemlerden biri. Google hesabınız aracılığıyla giriş yaparak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Arama motorunuza Android Device Manager yazarak doğru olan bağlantıya erişiyorsunuz. Google hesabınız ile giriş yapın. Ardından kilit butonuna basarak telefonunuz için yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Unutulan telefon şifreleri nasıl kaldırılır problemini çok kolay bir şekilde çözdünüz.

Formatlama veya Fabrika Yarlarına Geri Yükleme

Kişisel Akıllı telefonlarınıza hard reset atarak da telefonunuzun şifresini kaldırabilirsiniz. Akıllı telefonunuza hard reset atmak istiyorsanız telefonunuzda silinmesini istemediğiniz dosyalarınızın olmaması gerekir. Hard reset işlemi telefonunuzda bulunan bütün belgeler silerek ayarlarınızı sıfırlar.

Unutulan Telefon Şifreleri Nasıl Kaldırılır?

Deseni Unuttum

Unutulan telefon şifreleri nasıl kaldırılır deyince akla gelen ilk yöntemlerden biriside Android cihazların deseni unuttum özelliğidir. Hatalı birkaç şifre denemesinden sonra deseni unuttum butonuna tıklayın. Ekrana çıkan platformda Google hesap bilgileriniz ve şifrenizi girin. Son olarak yeni bir şifre oluşturabilir veya şifreyi tamamen kaldırabilirsiniz.

ADB Yöntemini Kullanarak Şifre Dosyasını Sil

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için USB ile hata ayıklama özelliğinizin açık olması gerekir aksi taktirde bu işlem gerçekleşmeyecekti. Kişisel telefonunuzu USB kablo kullanarak bilgisayarınıza bağlayın ardından ADB komut penceresini açın ve bu pencereye şifre uygulamasını silme komutu olan “adb shell rm /data/system/gesture.key “komutunu girin. Son olarak telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz açıldığında ekran kilidi özelliği silinmiş olacak

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu