Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter video indir işlemleri nasıl yapılır? Bu makalemizde sizlere Twitter’da video indirme işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…


Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı için pek fazla seçenek bulunmamaktadır. Çünkü tüm dünya tarafından kullanılan bu popüler sosyal medya uygulamasının seçenekleri içerisinde, platformda bulunan videoların indirilebilmesi seçeneği bulunmamaktadır.

Twitter, dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun olarak kullanılmaktadır ve neredeyse ülke gündemine dair tüm gelişmeler bu mecrada eş zamanlı olarak yer almaktadır. Ülke gündeminin yanı sıra yaşamın pek çok alanında etkili olan görseller ve videolar Twitter üzerinde kullanıcılar tarafından paylaşıma sunulmaktadır.

İster masaüstünde, ister telefonda veya tablette olun, elinizin altında doğru araçlara sahip olduğunuz sürece Twitter’dan video indirmek kolaydır.

Çevrim içi olarak indirmek istediğiniz fotoğraf görürseniz, bunu indirmek çok kolaydır – tek yapmanız gereken hızlı bir sağ tıklama ve gitmeniz iyi olur. Bu teknik aynı zamanda Twitter’da da işe yarar (birden fazla resim içeren gönderiler için işler az da olsa karışıktır), fakat video indirme işleminde farklı bir yaklaşım izlemeniz gerekir.

Twitter kullanıcılarının bazıları, uygulama içinde yayınlanan videoları mobil cihazlarına ve bilgisayarlarına indirmek istemektedir fakat Twitter hizmetleri içerisinde böyle bir işlem yapma seçeneği bulunmamaktadır. Dolayısı ile Twitter kullanıcıları, edinmek istedikleri videoları başka bir uygulama aracılığı ile kayıt altına alabilmektedir.

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulama Kullanarak Twitter’dan Video İndirme

Twitter kullanıcılarına video indirme seçeneği sunmadığı için birçok uygulama hizmete konulmuştur. Bu bağlamda, Twitter’da paylaşılmış olan bir videoyu indirme görevini yerine getiren uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar, App Store ve Google Play Store’da bulunmaktadır. Mağazalarda bulunan bu uygulamaların büyük bir çoğunluğu ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Uygulama dışında Twitter video indirme işlemi nasıl yapılır sorusunun bir başka cevabı daha bulunmaktadır ve bu yöntemde başka bir uygulamaya gereksinim duyulmamaktadır. Buna göre programsız bir şekilde Twitter’dan video indirmek isteyen kişiler, arama motorları aracılığı ile basit bir arama sonucu video indirme işleminin yapılabildiği sitelere ulaşılabilmektedir. Bu sitelerde indirilecek olan videonun URL adresi istenmektedir. Twitter’da yer alan ve sağ üst kısımda bulunan bölümden edinilebilen URL adresinin kopyalanıp buraya yapıştırılması işlemi ile söz konusu video bilgisayara ya da mobil cihazlara kolaylıkla ve hızlı bir şekilde indirilebilmektedir.

Twitter’dan Videolar Nasıl İndirilir?

Twitter’dan video indirmek isteyebileceğiniz birçok neden vardır ve bunu nasıl yapacağınız, hizmetin masaüstü veya mobil sürümünü kullanıp kullanmamanıza bağlıdır.

Bir masaüstü Twitter kullanıcısıysanız (yani, siteye Windows, macOS veya Linux’ta bir web tarayıcısı kullanarak erişen biri), Twitter’dan video kaydetmek için yapılacak birçok çevrimiçi araçlar vardır.

Bu araçların çoğu iPhone ve Android mobil cihazlarda da kullanılabilir, ancak özel bir video indirme uygulaması size daha iyi hizmet verebilir. Hangi platformu kullanıyor olursanız olun, işte Twitter’dan video indirme konusunda nasıl gidebileceğiniz.

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Video İndir

SaveTweetVid ile indirin!

SaveTweetVid, Twitter’da bulduğunuz videoları kaydetmek için kullanabileceğiniz çevrimiçi bir video indiricidir. Bir tweet’e dahil olan bir videoyu indirmek için söz konusu tweet’in URL’sini bilmeniz gerekir.

Twitter zaman akışınızda gerçek tweet’e tıklamadan video izlemiş olabilirsiniz ve buna tweet metnine veya zaman damgasına tıklayarak erişebilirsiniz. Bu, tweet’in üzerinde, videoyu paylaşan kullanıcının kullanıcı adının yanında görünür – tweet’in ne kadar zaman önce paylaşıldığını gösterir.
Tweet açıkken, tarayıcınızın arama kısmına URL’sini vurgulayın ve sağ tıklayıp ‘Kopyala’yı seçin veya aynı anda Ctrl + C tuşlarına basın.

Bu yapıldı, SaveTweetVid sitesine gidin ve URL’yi ‘Twitter URL’sini Girin’ etiketli kutuya yapıştırın. Bu alana sağ tıklayıp ‘Yapıştır’ı seçebilir veya sol tıklayıp aynı anda Ctrl + V’ye tuşlayabilirsiniz. Bundan sonra video indirmelerinin bir sıralamasını görmüş olacaksınız. Twitter’dan 1080p, 720p, 480p ve 320p dahil olmak üzere farklı çözünürlüklerde video indirmek mümkündür. İlgilendiğiniz sürümün yanındaki ‘İndir’ düğmesine tıklayın ve video oynamaya başlayacaktır.

Video penceresinin sağ alt köşesindeki üç nokta düğmesini tıklayın ve ardından görüntülenen menüde “İndir” seçeneğini tıklayın. Video için bir isim ve indirme dosyası bulun ve ‘İndir’e basın, işlem tamamlansın.

SaveTweetVid sayfasında, akıllı telefonunuz tarafından okunabilen bir tür barkod olan bir QR kodu bulunduğunu fark edeceksiniz. Bu, QR kodunu tarayarak mevcut videoyu telefonunuza indirmenin hızlı ve kolay bir yolunu sunar, ancak videoları Twitter’dan telefonunuza düzenli olarak indirmek istiyorsanız, daha iyi bir çözüm vardır.Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu