Instagram Artık Daha Uzun Reels Kaydetmenizi Sağlıyor - TeknoDiot.com

Instagram Artık Daha Uzun Reels Kaydetmenizi Sağlıyor

Abone Ol 

Instagram, video uzunluğunu 30 saniyeye çıkaran da dahil olmak üzere, Reels için birkaç güncelleme yayınladı.

Instagram Reels‘in en son güncellemesi, kısa biçimli video özelliğini TikTok’u daha da taklit ediyor. Daha uzun videolar kaydetmenize izin vermenin yanı sıra, Instagram artık klipleri kolayca düzenlemenize ve geri sayım zamanlayıcısını uzatmanıza izin veriyor.

Instagram Reels Daha da Gelişiyor

Instagram’ın TikTok’u ele geçirmesi olarak da bilinen Reels, platformda kısa klipler kaydetmenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Instagram, bir Tweetteki özellikteki en yeni değişiklikleri duyurdu.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

İlk yayınlandığında videoların yalnızca 15 saniyelik sıkı bir süre sınırı vardı. Yeni güncellemede Instagram, video uzunluğunu 30 saniyeye çıkardı. Daha uzun süre sınırı, kısa klibe daha fazla içerik eklemenizi sağlar ve ayrıca Reels’in TikTok’un bir dakikalık maksimum video uzunluğuyla rekabet etmesine yardımcı olur.

Ek olarak, Reels artık geri sayım zamanlayıcısını 10 saniyeye uzatmanıza izin vererek video kaydetmeyi kolaylaştırıyor. Önceden, zamanlayıcıyı yalnızca üç saniyeye ayarlayabiliyordunuz, bu da size kamera önünde hazırlanmanız için fazla zaman vermez.

Instagram Artık Daha Uzun Reels Kaydetmenizi Sağlıyor

Instagram ayrıca, videonuzu düzenlerken klipleri kırpıp silebileceğiniz için, Reels düzenleme aracına bir geliştirme yaptı. Bu, tüm düzenleme sürecini çok daha kolay hale getirir.

Bununla birlikte, Instagram son zamanlarda pek çok değişiklik yapmaya başladı ve hatta bir Reels sekmesinde sıkışan yeni ana ekran düzenlerini test etmeye başladı. Platform, fotoğraf paylaşım köklerinden daha da uzaklaşıyor ve resim göndermek, kısa videolar oluşturmak ve hatta biraz alışveriş yapmak için hepsi bir arada bir uygulama haline geliyor.

Göz atın:   Cristiano Ronaldo, Instagram’da 200 Milyon Takipçiye Ulaşan İlk Kişi Oldu

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu