İnternet Kaynak Kodu NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkarıldı - TeknoDiot.com

İnternet Kaynak Kodu NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkarıldı

Abone Ol 

World Wide Web’in yaratıcısı, kaynak kodunu açık artırmaya çıkaracak. Bu, Timothy Berners-Lee’nin icadı için ilk kez doğrudan para alacağı olacak.

Salı günü, müzayede evi Sotheby’s, dünya çapındaki web Tim Berners-Lee’nin kaynak kodunu açık artırmaya çıkaracak.

CNBC’ye göre, müzayede Sotheby’nin Londra ofisi tarafından 23-30 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek ve NFT için “It Changed Everything” başlıklı müzayede 1.000 dolardan başlayacak. Yayın, müzayededen elde edilen gelirin Berners-Lee ve eşi tarafından desteklenen girişimlere gideceğini bildiriyor.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

NFT’ler, takas edilemez belirteçler, sanal nesnelerin sahipliğini gösteren dijital varlıklardır. Son aylarda, bu teknolojinin popülaritesi çarpıcı bir şekilde arttı: her şey satılık ve satıldı – spor kartları, tweet’ler, memler ve çok daha fazlası. Mart 2021’de Christie’nin müzayedesinde bir dijital sanat eseri 69 milyon dolara satıldı.

Timothy Berners-Lee, URI’lerin, URL’lerin, HTTP, HTML ve World Wide Web’in yaratıcısıdır. Fast Company, Sotheby’s’e atıfta bulunarak, NFT müzayedesinde, insanlar “World Wide Web’in kaynak kodunu içeren, Sir Tim tarafından dijital olarak imzalanmış orijinal zaman damgalı dosyalar” için teklif verebilecekler. Ayrıca sadece 9 bin satırlık kod içeren bir “dijital poster” ve Berners-Lee’den World Wide Web’in oluşturulması hakkında bir mektup olacak.

Göz atın:   Vodafone AKN'siz İnternet Tarifelerini Açıkladı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu