TikTok, Koronavirüs Mücadelesi İçin 10 Milyon Dolar Bağış Yaptı

TikTok, koronavirüs için Dünya Sağlık Örgütü’ne 10 milyon dolar bağışladı.

Birleşmiş Milletler Vakfı başkanı ve CEO’su Elizabeth Cousens’in TikTok’un gösterdiği çabalara bir yanıt verdi. ByteDance’in sahip olduğu video paylaşım platformu TikTok geçtiğimiz günlerde 10 milyon dolar bağışta bulunacağını duyurmuştu ve Dünya Sağlık Örgütü’ne bu bağışı yaptı.

Koronavirüs küresel olarak insanları enfekte etti ve mağdurlara yardım etmek için Birleşmiş Milletler Vakfı ve İsviçre Hayırseverlik Vakfı Dünya Sağlık Örgütünü desteklemek için dayanışma fonlarını başlattı. Fon, DSÖ’nün sağlık çalışanlarına ön cephede gerekli malzemeleri göndermesine yardımcı olacak ve sağlık görevlilerinin enfeksiyonu önlemek, hayat kurtarıcı aşı geliştirmek ve koronavirüs için bir tedavi keşfetmek için en son bilim temelli bilgilere erişmesini sağlamak için yardımcı olacaktır.

Nisan 2020’ye kadar en çok yardıma ihtiyaç duyulan ülkelerde kritik müdahale çabaları için en az 675 milyon dolar gerektiği tahmin edilmektedir. Salgın gelişirse daha fazla bağış gerekecektir. Bir blog yazısında, TikTok başkanı Alex Zhu, ihtiyaç sahiplerine yiyecek ve ilaç göndererek başkalarına yardım eden insanları takdir etti. İnsanların COVID-19’a karşı savaşmak için ellere nasıl katıldıklarına göre hareket ettiğimizi söyledi. Hepimiz, güvenliğini bizim için risk altında tutan ve hayat kurtarmak için zorlu koşullar altında çalışan sağlık görevlilerine borçluyuz.

[penci_related_posts dis_pview=”yes” dis_pdate=”no” title=”İlgili haber” background=”” border=”” thumbright=”no” number=”1″ style=”grid” align=”none” withids=”82446″ displayby=”recent_posts” orderby=”rand”]

TikTok, Koronavirüs Mücadelesi İçin 10 Milyon Dolar Bağış Yaptı

TikTok’tan 10 milyon dolarlık bağış

TikTok ayrıca bağışlarını DSÖ ve Kızılhaç dahil diğer kuruluşlara da gönderiyor. Şirket, salgına bağışta bulunmak için diğer teknoloji şirketlerine de katıldı. Facebook, 100 milyon dolardan fazla bağışta bulunarak koronavirüs ile ilgili çeşitli girişimlere yardımcı oldu. Google ayrıca birkaç milyon dolar bağışladı. FIFA , DSÖ’nün müdahale fonuna 10 milyon dolarlık fon sağlamıştır.

Bir grup şirket de koronavirüsle mücadele eden kuruluşlara toplam 22 milyon dolar bağışta bulundu. TikTok ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından sağlanan resmi bilgileri de desteklemektedir. Şirket canlı akışlara ev sahipliği yaptı sağlık yetkilileri ile ve ayrıca uygulama içinde bir bilgilendirme sayfası oluşturdu.

Bu, kullanıcılar arasında farkındalığın yayılmasına ve koronavirüs yanlış bilgisinin giderilmesine yardımcı olacaktır. Şirketin geçtiğimiz hafta ünlü bir Hollywood oyuncusu ve eski Kaliforniya Hükümeti Arnold Schwarzenneger tarafından kurulan bir kuruluş olan All-Stars’a 3 milyon dolar bağışladığı bildirildi. Örgüt, gün ortasında kaçırılan çocuklara yardım etmeyi amaçlıyor. koronavirüs nedeniyle okullar kapatıldıktan sonraki yemekler.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu