Tiktok Takipçi Satın Al

Tasarrufçu Spotify Lite Yayınlandı! Peki Ne Farkı Var?

Müzik dünyasının mobil kalbi Spotify uygulaması için Lite sürüm duyuruldu. Normal uygulamadan daha az yer kaplayan ve tasarruf sağlayan Sporify Lite yayınlandı.

Facebook, Facebook Messenger, Instagram gibi sosyal medya devlerinin önceden veya sonradan çıkardığı hafif boyutlu Lite uygulamaları ile kırsal kesimde yer alan kullanıcılar için güzel bir haber olmuştu. Şimdi ise Apple Music’in bir numaralı dev rakibi Spotify‘dan bahsediyoruz.


Spotify’ın ana uygulamasından daha az yer kapladığının altını çizelim. Lite sürüm aslında daha küçük boyutlu ve hafifletilmiş sürüm demek. Instagram Lite’dan sonra mobil dünyaya şimdi de bunlar arasında Spotify Lite eklenmiş durumda. Spotify Lite sürümü diğer ana uygulamada yer alan özelliklerden bazılarını kapsamamakta.

Tasarrufçu Spotify Lite Yayınlandı! Peki Ne Farkı Var?

Spotify Lite neler sunuyor?

Görünüm anlamında ana uygulama ile oldukça benzer gözüken Lite sürüm, özel bir başlangıç ekranı ve Facebook bağlantısı ile birlikte geliyor. Spotify ana uygulaması 100 MB civarında iken Spotify Lite sürümü ise sadece 15 MB boyutunda. İki uygulama ile karşılaştırdığımızda Lite sürümü yüzde 85 oranında daha küçük boyutta olduğunu belirtelim.Şuanda sadece Android için çıkış yaptığının altını çizelim.

İlgili Makaleler

Kullanıcılar tarafından en saçma bulunan şey ise Lite sürümünde çevrimdışı çalma özelliğinin bulunmaması. Genellikle Lite sürümlü uıygulamalar veri kullanımını minimuma indirir, ancak Spotify Lite’da neden böyle bir durum olduğu henüz belli değil. Ancak Lite sürüm henüz yeni olduğu için yakın zamanda hataları düzeltileceğini umuyoruz. Bir diğer eksiklik ise yüksek ses kalitesi ile çalma seçeneği de bu sürümde mevcut değil. Şuanda en iyi şey uygulama boyutu diyebiliriz.

Spotify Premium abonelerinin çalmak üzere belirli şarkılar seçmesine bile izin verilmeyen sürümde, aynı durum oynatma listelerinde bile sağlanmıyor. Kısacası uygulama, hem ücretsiz hem Premium kullanıcılar için neredeyse hiçbir şey sunamıyor.

10 MB’lık dosya boyutuna sahip olan Spotify Lite, Android 4.3 ve sonraki sürümlerde erişime açık bulunuyor. Bir süredir test edilen uygulama, Spotify için önemli bir aşama. Standart Spotify uygulaması gibi çalışan Spotify Lite, ücretsiz ve ücretli kullanıcıların müzik arayıp çalmasına izin veriyor.

Tasarrufçu Spotify Lite Yayınlandı! Peki Ne Farkı Var?

Spotify Lite şu anlık sadece Android’de

Dileyenler, uygulamanın kullanacağı veri miktarını kontrol edebiliyorlar. Limit aşıldığında uygulama bir bildirim gösteriyor. Uygulamanın kullandığı ön belleği bir dokunuşla temizlemeye izin veriliyor. Bu işlevin alanı kısıtlı telefonlarda işe yarayacağı kesin. Spotify Lite, Android uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Spotify Lite ile verilerinizi ve depolamanızı kolayca kontrol edebilirsiniz. Yalnızca 10 MB’tır, bu nedenle milyonlarca şarkıyı keşfetmenize, çalmanıza ve keyfini çıkarmanıza izin veren aynı mükemmel dinleme deneyimini sunarken aynı zamanda kurulumu ve yüklenmesi de kolaydır. Spotify Lite ayrıca bir veri limiti belirleme ve ulaştığınızda bir bildirim alma becerisiyle birlikte geliyor. Bu şekilde, bir sonraki favori şarkınızı bulmaya odaklanabilirsiniz; verilerden endişe duymazsınız.

Depolama alanı azalıyorsa endişelenmenize gerek yok – Spotify Lite ayrıca önbelleğinizi kontrol etmenizi ve tek bir dokunuşla temizlemenizi sağlar.

Spotify Lite artık Google Play’de Asya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika genelinde 36 pazarda * mevcut. Spotify Lite deneyimini geliştirmeye devam ettikçe izlenecek daha fazla pazar ve özellik bulunuyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu