Tiktok Takipçi Satın Al

Android 10, Tüm Google Pixel Modelleri İçin Yayınlandı

Daha önce belirtildiği gibi, Google, tüm Pixel cihazları için Android 10’u piyasaya sürdü. Çıkış tarihi Kanadalı mobil operatörler tarafından sızdırıldı ve gerçekten gerçekleşti.

Bu, Google’ın mobil işletim sistemi için tatlı adlandırma kuralını ilk kez bıraktığı durumdur.


Google, Android 10’a yükseltmelerine yardımcı olmak için birkaç ortakla birlikte çalıştıklarını iddia ediyor. Android 10 güncellemesi tüm Pixel cihazlar için yayınlandı ve listede orijinal Pixel ve Pixel XL de yer alıyor. Android 10‘un altı yinelemeli beta ile test ettikten sonra piyasaya sürüldüğüne dikkat etmek önemlidir.

Google’ın yeni Materyal Teması daha gösterişli. Google nihayet temaları ve küresel bir karanlık modu benimsiyor olması Android 10 sürümünde bu yenilikler karşımıza çıkıyor. Ayrıca işlerinde daha iyi gizlilik seçenekleri ve hatta bir masaüstü modu mevcut.

Android 10’daki Karanlık Mod, ilk beta sürümünden atılımları geliştirdi. Ayarlar uygulaması, bildirimler ve Google Fotoğraflar gibi uygulamalar arasında desteklemekte. Google’ın en yeni mobil işletim sistemi daha iyi gizlilik özellikleri sunuyor. Android 10, uygulamaların arka plandan bir etkinlik başlatmasına izin vermez ve ayrıca güvenliği artırmak için Mac adresini gizler.

Android 10, Tüm Google Pixel Modelleri İçin Yayınlandı

Android 10’u alan Google cihazları

  • Pixel
  • Pixel XL
  • Pixel 2
  • Pixel 2 XL
  • Pixel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL

Bildiğimiz üzere Android 10, sisteme yayılan karanlık mod özelliğini içerisinde barındırıyordu. Bu özellik Pixel kullanıcılarının bir süredir en çok istediği özelliklerden biriydi ve bugün Android 10’un çıkması ile birlikte istedikleri yerine getirildi. Bunun yanı sıra Google, akıllı cevap özelliğini de devreye soktu. Bu özellik yalnızca cevap vermeye yaramıyor, cevap vermenin yanında bir konum atıldıysa veya bir video linki atıldıysa bildirime tıklayarak anında Haritalar’ı ya da YouTube’u açabiliyorsunuz.

Samsung, Galaxy Fold’un lansmanını yaptı ve diğer üreticilerin de takip etmesi muhtemel. Android 10, yönlendirmeye göre değişen katlanabilir ekrana duyarlı uygulamaları destekleyerek katlanabilir aygıtları destekleyecek. Ayrıca, Android 10, Android Pie’deki Dilimler özelliğini genişletiyor ve aynı şeyi yeni Paneller Kullanıcı Arabirimi ile karıştırıyor. Bu, Google’ın uygulamalar içinde içeriğe dayalı ayarları uygulamasına yardımcı oldu.

Android’deki dosya yöneticisi bir süredir fena halde göz ardı edildi. Google nihayet Android Tema’daki Dosya Yöneticisi’ni Materyal Tema uygulaması ve yeni özelliklerle yenilemeye karar verdi.

Android 10’u getiren güncelleme, gizlilik seçeneklerini de yüksek oranda geliştiriyor. Buna en basit örnek olarak, konumunuzu yalnızca aktif olarak kullandığınız uygulamanın öğrenebilmesini gösterebiliriz. Güncelleme aşamalı olarak yayınlanıyor ancak beklemek istemeyenler için sistem dosyaları da paylaşıldı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu