Tiktok Takipçi Satın Al

Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri

Xiaomi, Android 11 tabanlı yeni MIUI 12 arayüzünü tanıttı. İşte MIUI 12 özellikleri ve getirdiği yenilikleri.

Bugün Xiaomi yeni arayüzünü tanıttı. MIUI 12, Haziran 2020’nin sonuna kadar güncelleme listesinde yer alan Redmi ve Mi modelleri için kademeli olarak yayınlanacak.


MIUI 11’den sonra en son MIUI 12 yazılımı, uygun Xiaomi telefonlarına bir dizi kullanıcı arayüzü ve görsel iyileştirme getirecek. Ayrıca yenilenmiş karanlık mod, gelişmiş gizlilik ve güvenlik araçları, yeni animasyonlar, yeni duvar kağıtları ve çok daha fazlası gibi yeni özellikler alır.

Yeni arayüz, Xiaomi’nin en son özel Android arayüzü olduğunu biliyoruz. Uzun zamandır sızıntıları ve haberleri ortaya çıkıyordu. Xiaomi kullanıcıları da epeydir beklemedeydi. Sonunda yeni arayüzü tanıtıldı.

Yeni arayüz için beta test programı şimdi Çin’deki kullanıcılar için kullanılır durumda. Geçen yılki MIUI 11’i başarıyla tamamlayan yeni arayüz, kullanıcı arayüzünde ve görsel unsurlarda bir takım değişiklikler ile birlikte geliyor. Ayrıca, karanlık modun güncellenmiş bir sürümü , gelişmiş gizlilik ve güvenlik araçları, yeni animasyonlar ve yeni duvar kağıtları da dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik içeriyor.

Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri

:: MIUI 12 özellikleri ve yenilikleri

Dark Mod 2.0

MIUI 12’deki yeni Dark Mode 2.0, Xiaomi telefonlarına karartma duvar kağıdı getirecek. Bu özellik günün saati ile birlikte çalışacak ve gün ışığı gece saatine değiştikçe duvar kağıdını yavaşça karartacaktır.

Xiaomi ayrıca, kullanıcılar açık ve koyu modlar arasında geçiş yaparken metnin görüntülenme şeklini değiştiriyor. MIUI 12’de, karanlık mod açıldığında parlamayı azaltmak için telefon otomatik olarak yazı tipinin ağırlığını ve kalınlığını ayarlayacaktır. Yazı tipi kontrastı, kullanıcının ortam ortamına bağlı olarak da ayarlanacaktır. Bu, az ışıklı ortamlarda metnin okunabilirliğini büyük ölçüde geliştirmelidir.

Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri

Süper Duvar Kağıtları

Xiaomi ayrıca MIUI 12 ile “Süper Duvar Kağıtları” nı tanıttı. Şirket, mevcut uzay araştırma verilerine dayanarak Mars ve Earth’ün yüksek hassasiyetli animasyonlu 3D modellerini oluşturdu. Bu Süper Duvar Kağıtlarını hem kilitli hem de kilitsiz telefon ekranlarında ayarlayabilirsiniz. Karanlık mod açıldığında, duvar kağıdı için seçtiğiniz gezegen de gece saatine girecek ve böylece görsel deneyiminizi geliştirecektir.

Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri

Yeni animasyonlar

Xiaomi, MIUI 12 söz konusu olduğunda görsel yeniden tasarıma çok odaklandı. Yeni arayüz, gerçekçi hava animasyonları getirecek ve ekranınızda hızlandırılmış bir film şeklinde görüntülenen gerçek zamanlı hava değişikliklerini gösterecek.

Uygulama simgelerinin animasyonu da yenilenir. Uygulama simgeleri artık hareketlerinize göre gerçek zamanlı geri bildirim üretecek. Xiaomi, jest yönündeki ve hızındaki değişikliklerin uygulama simgelerinin farklı tepki vermesine neden olacağını söylüyor.

Örneğin, bir uygulamayı sildiğinizde, dalgalanma animasyonu çevresindeki uygulama simgelerini de etkiler.

Diğer alanlarda, ekran döndürme, uygulamaları açma ve kapatma ve daha fazlası için yeni animasyonlar göreceksiniz.

https://twitter.com/xiaomishka/status/1254657208538869761?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1254657208538869761&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.androidauthority.com%2Fxiaomi-miui-12-launch-release-date-eligible-phones-features-1111755%2F

Duyusal Görsel Tasarım

Yeni arayüzde, Xiaomi temel sistem bilgilerini görselleştirerek sistemin durumunu bir bakışta görmenizi sağlar. Xiaomi buna yeni “Duyusal Görsel Tasarım” diyor.

Bunun temel olarak anlamı, telefonunuzdaki Ayarlar sayfasını ziyaret ettiğinizde veya depolama kullanılabilirliği gibi şeyleri kontrol ettiğinizde, sistem bilgilerini grafik ve görsel diyagramlar biçiminde sunarak daha kolay anlaşılmasını ve tüketilmesini görmenizdir. Aşağıdaki resimlerde Xiaomi’nin yeni tasarım örneklerini görebilirsiniz.

Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri

Geliştirilmiş gizlilik

Yeni arayüz, Xiaomi telefonlarına gelişmiş gizlilik özellikleri de getiriyor. Örneğin, artık uygulamalara yalnızca bir kez veya yalnızca bunları kullanırken izin vermeyi seçebilirsiniz. Bir uygulamayı kullanarak işiniz bittiğinde izinler iptal edilecektir. Telefonunuzdaki izinlerin kullanımını netleştirmeyen uygulamalar için “Her Zaman İzin Ver” seçeneği sağlanmaz.

MIUI 12, kullanıcıların uygulama davranışlarını takip etmelerine de yardımcı olacaktır. Bir uygulamanın telefonunuzda nasıl davrandığının, topladığı bilgilerin, kullandığı diğer uygulamaların vb. Tek bir yerde kaydını görebilirsiniz.

Fotoğraf paylaşımı da daha güvenli olacaktır. Xiaomi, cihaz detayları gibi hassas bilgilerin herhangi biriyle paylaşmadan önce görüntü dosyalarından kaldırılacağını söylüyor.

MIUI 12 çıkış tarihi ne zaman?

Xiaomi, Haziran 2020’nin sonuna kadar MIUI 12’nin kararlı sürümünü kullanıma sunacağını söylüyor. Bu arada, bugün Çin’de 06:00 ET’de beta test programını açılacak.

Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri

:: MIUI 12 güncellemesi alacak telefonlar

Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri Android 11 Tabanlı MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu