Tiktok Takipçi Satın Al

Android 10’un Kararlı Bir Güncellemesi Yayınlandı

Android 10 kararlı sürümü çıktı ve cihazlara yayınlanacak. Android 10, sistem genelinde karanlık bir tema ve yeni bir yeni özellikli navigasyon olmak üzere yeni özellikler getiriyor.

Aşağıda Android 10‘un telefonunuza getirdiği 10 yeni özellik var: Bu oldukça ilginç bir özellik. Live Caption ile, kendiniz kaydettiğiniz, podcast’ler ve sesli mesajlar dahil videolar etkinleştirildiğinde resim yazısı eklenir. Ve en iyi şey Wi-Fi veya veri gerektirmemesidir.

Android 10 özellikleri


Android 9 Pie ile bir mesaj veya posta aldığınızda önerilen yanıtları aldınız. Android 10, Smart Reply ile daha da ileri götürüyor. Bir konum veya adres içeren bir mesaj artık, yere gitmek için Haritalar gibi ilgili uygulamaları açma önerilerini içerecektir.

Ekran kaydı özelliği sayesinde iPhone’lar ile benzer şekilde herhangi bir harici programa ihtiyaç kalmadı. Akıllı yanıtlar özelliği ise gelen bildirimlere göre çeşitli işlem önerilerinde bulunuyor. Örneğin, birisi size konum gönderdiğinde, onu Google Haritalar ile doğrudan açmayı öneriyor.

Bunları bir kenara bırakırsak, yukarıda belirttiğimiz gibi gizlilik konusunda ortak daha etkili çözümler sunuluyor. Android’in yeni sürümü 50 yeni gizlilik ve güvenlik ayarıyla birlikte geliyor. Bunlardan en önemlisi konum izlemeyi yalnızca uygulama çalışırken sınırlandırabilmek.

Bu sayede konuma ihtiyaç duyan uygulamaların, kullanılmadığında konumunuza erişmesini tamamen engelleyebiliyorsunuz. Uygulamalar bunu ihlal etmeye çalıştığında, kullanıcı doğrudan bilgilendiriliyor.

Karanlık Tema

Google nihayet dinledi ve şimdi Android için karanlık bir tema ekledi. Google, batarya ömrünü iyileştirecek ve aynı zamanda gözlerdeki yükü azaltacak karanlık tema için gerçek siyah kullandığını söylüyor. Gmail, fotoğraflar ve takvim gibi Google Apps, geçiş yaptığınızda karanlık bir tema alır.

Ses yükseltici

Bu, sesleri artıran, arka plandaki sesleri filtreleyen ve bir video izlemek veya bir ses dosyasını dinlemek için kulaklıklarınızı taktığınızda genel olarak daha iyi bir ses deneyimi sağlayan bir uygulamadır.

Android 10'un Kararlı Bir Güncellemesi Yayınlandı

Hareket Navigasyonu

Android 10, kaydırma ve çekme içeren yeni bir hareket navigasyon sistemi getiriyor. Şimdi geri gitmek için soldan çekmeniz, eve gitmek için yukarı doğru kaydırmanız ve uygulamalar arasında geçiş yapmak için çubuğu sola veya sağa sürüklemeniz gerekir.

Yeni Emojiler

Android 10 önceden var olan emojilerin cinsiyetini içerenler de dahil olmak üzere 65’e kadar yeni emoji getiriyor.

Gizlilik Kontrolleri

Android 10 ile kullanıcılar artık gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrole sahipler. Hangi uygulamanın konumunuza ve ne zaman erişeceğini özelleştirebilirsiniz. Hangi verilerin saklanacağını ve ne kadar süreyle kalacağını seçebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş reklamlardan da vazgeçebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu