Tiktok Takipçi Satın Al

EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi

Bu videomuzun konuğu efsanevi tasarımlı Logitech MX518 modeline yakından baktık.

Kutumuz yine klasik Logitech tasarımıyla geliyor. Kutu üzerinde dikkat çeken kısım ise özellikle LEGENDARY yazısı oluyor. Yani EFSANEVİ olarak lanse ediliyor. 2000’li yılların başında oyuncu faresi olarak ilk duyurulan MX500 serisi şimdi yenilenmiş olarak 518 modeli ile birlikte karşımıza çıkıyor.


Tasarım olarak bir önceki ilk model ile neredeyse birebir aynı diyebileceğimiz yapıda. En dikkat çeken nokta ise Logitech logosunun güncellenmesi olmuş diyebiliriz. MX500 serisi o zamanın döneminde efsanevi farelerinden biri.

Piyasada olduğu zaman o dönemlerde 16.9 milyon adet satış rakamına ulaşan çok çok nadir oyuncu farelerinden bir tanesi. Tabii o zamanlarda öyle oyuncu faresiymiş vesayire yok elbette. Logitech o zaman kendine rakipmiş diyebiliriz aslında.

Tasarımıyla ilk modeliyle aynı ancak daha da gelişmiş özelliklerle birlikte şimdi tekrar karşımızda. Klasikleşmiş tasarım ve hissi yine burada yaşıyoruz. Ergonomik bir mouse olduğunu zaten söylememize gerek yok. Sadeliği ve konforu sevenler için ilaç gibi gelebilecek bir oyuncu faresi.

Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi incelemesi

Yine en önemli noktalarından bir tanesi de elbette geliştirilmiş özellikler. Bu özelliklerin başında Hero 16K sensörü desek yanlış olmaz. Yeni sensör ile birlikte 32 bit ARM işlemci ile gelen MX518, dünya genelindeki birçok kullanıcının Logitech G‘den ürünü tekrar pazara sürmesini istemesine neden olmuştur. Logitech’te bu çağrıyı yanıtsız bırakmayıp yenilenen fareyi piyasaya sürmüş durumda.

EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi

Kasadan orijinal araçları çıkarıp orijinal parlak anahtar plakalarına kadar titizlikle yenilendiğini görüyoruz.  Bildiğiniz ve sevdiğiniz klasik, rahat şekli, günümüzün gelişmiş standartlarını karşılayacak modern bileşenlerin yanı sıra yeni ve güncellenen Nightfall renk şemalarıyla birleştirilmiş durumda. Yeniden doğan MX518 kullanıcısına saniyede 17.000 adede kadar kare yakalayabilen HERO sensörü sunuyor. Sıfır yumuşatma, filtreleme veya hızlanmayla 100 ila 16.000 DPI aralığının tamamında 400’den yüksek IPS sağlamaktadır.

EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi

MX518 tam donanımlı olarak kullanıcısıyla buşuşuyor. Logitech tarafından geliştirilen G HUB yazılımı sayesinde yerleşik belleğe beş profile kadar kaydetme imkanı sunuluyor. Kaydedilen ayarlarınız ek yazılıma veya oturum açmaya gerek kalmaksızın tüm PC’lerde çalışıyor olacaktır.

Yine birkaç özelleştirmeyi bu yazılım üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Tekerleğin hemen üstünde ve altındaki düğmelere bir kere tıklayarak beş DPI ayarı arasında geçiş yapın. Varsayılan DPI düğmesiyle hassasiyetinizi anında sıfırlayın. Bu DPI ayarlarını G HUB yazılımı üzerinden de ayarlamanız mümkün.

Üzerinde 8 adet atanabilir tuş mevcut olduğunu söyleyelim. G HUB’ı kullanarak sık kullandığınız komutları ve makroları 8 düğmenin her biri için programlayabiliyorsunuz. MX518, 50 milyon tıklanma ömrü kullanıcısına sunuyor. Yüksekliği 131mm genişliği 73mm ve ağırlığı ise 101 gram olduğunu söyleyelim. Kablo 2.10 metre uzunluğunda ve bu uzunluk gayet kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Mesafe sıkıntısı olanlar için çok sorun çıkarmayacaktır.

EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi

Sonuç olarak kullanım olarak hiç bir şey kaybetmemiş durumda olduğunu kullanırken görebiliyoruz. Özellikle eli irice olan kullanıcılar için birebir bir oyuncu faresi. Egonomik tasarımı ile benim gönlümü mest etmiş durumda.

Uzun kullanımda beni gayet memnun ettiğimi Logitech GMX518 oyuncu faresi Türkiye’de 300 TL bandında fiyata satışta olan bir model. Performans açısından bu fiyatı sonuna kadar hakediyor. Karakter sahibi, farklı ve klasik bir tasarımı olduğu için eski MX500 serilerini tekrar kullanmak isteyen eski oyunculara hitap ediyor. Günümüzde gerekli gereksiz her yerde kullanılan efsane kelimesini gerçekten bir mazisi ve başarısı olduğu için kullanmaya hakkı olan bir model.

EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi

Eksik yönü ise kablosuz biraz ince ve naif, bu durum çok hırçın kullanıma gelmez ve kablo maalesef zarar görebilir. Onun için dikkatli kullanmanızı öneririm. Tabii ki günümüzde yer alan oyuncu farelerinden ergonomisi biraz farklı ve bu mouse serisini ilk defa kullanacak kişiler ilk başta yabancıyalacaktır. Ama kullandıkça açılıyorsunuz diyebiliriz.

EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi

Logitech MX518 özellikleri

 • Yükseklik: 131 mm
 • Genişlik: 73 mm
 • Derinlik: 43 mm
 • Ağırlık: 101 g, yalnızca mouse
 • Kablo uzunluğu: ~ 2,10 m

İzleme

 • Algılayıcı: HERO 16K
 • Çözünürlük: 100 – 16.000 DPI
 • Sıfır yumuşatma/hızlanma/filtreleme
 • Maks. hızlanma: >40 G: Logitech G240 Oyun Mouse Pad’i üzerinde test edildi
 • Maks. hız: >400 IPS: Logitech G240 Oyun Mouse Pad’i üzerinde test edildi

Yanıt Verme

 • USB veri biçimi: 16 bit/eksen
 • USB bildirim hızı: 1.000 Hz (1 ms)
 • Mikro işlemci: 32 bit ARM

Dayanıklılık

 • Ana düğmeler 50 milyon tıklamaya dayanıklıdır
 • PTFE Ayaklar: 250 kilometre: Logitech G240 Oyun Mouse Pad’i üzerinde test edildi

Diğer Özellikler

 • Yerleşik bellek: 5 profil
 • Hafif ve esnek kablo;
 • Windows 7 veya üzeri
 • macOS 10.11 veya üzeri
 • USB bağlantı noktası
 • Logitech G HUB için tıklayın.

EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi

EFSANE GERİ DÖNDÜ! Logitech MX518 Legendary Oyuncu Faresi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu