Steam’den Güçsüz Bilgisayar Sahiplerine Müjde!

Güçsüz PC’ler İçin Steam’den Müjde!

Abone Ol 

Steam, güçsüz ekran kartına sahip olup da sanal gerçeklik teknolojisini kullanmak isteyen kullanıcıları sevindirecek bir güncelleme ile karşımızda.

takipçi satın al
takipçi satın al

Yeni SteamVR güncellemesi ile birlikte güçsüz kalan ekran kartlarına bir can geliyor diyebiliriz. Sanal gerçeklik teknolojisini verimli olarak kullanabilmemiz için üst sınıf ekran kartlarına sahip olmamız gerekiyor. Bu durum için Steam’den yeni bir hamle geldi.

Sanal gerçeklik teknolojisini kullanabilmek için ekrana çok yakın bir mesafeden bakmanız gerekiyor. Bu durum da yüksek çözünürlük, yüksek saniyelik kare sayısı ve yüksek ekran tazeleme hızı demek oluyor.

Güçsüz PC'ler İçin Steam'den Müjde!

Steam yeni yayınladığı güncelleme ile yeni “hareket yumuşatma teknolojisi” özelliğini kullanıcılara sundu. Son iki kareyi inceleyerek yeni bir kare oluşturmakta. Ekran kartınızın kare çizme gereksinimi azaltıldığı için performans anlamında ciddi bir iyileştirme yapılmış oluyor.  Bu durum sayesinde oyunlarınızı yüksek kare hızında çalıştıramayan ekran kartı sahipleri, keyifli bir sanal gerçeklik deneyimi yaşamakta.

Son olarak bunun altını çizelim. Bu güncelleme sadece alt seviye ekran kart sahiplerini değil, üst seviye ekran kartı sahiplerine de fayda sağlamakta.

Göz atın:   Android Pie 9.0 Güncellemesi Alacak Tüm Cihazlar

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL