Tiktok Takipçi Satın Al

Güçsüz PC’ler İçin Steam’den Müjde!

Steam, güçsüz ekran kartına sahip olup da sanal gerçeklik teknolojisini kullanmak isteyen kullanıcıları sevindirecek bir güncelleme ile karşımızda.

Yeni SteamVR güncellemesi ile birlikte güçsüz kalan ekran kartlarına bir can geliyor diyebiliriz. Sanal gerçeklik teknolojisini verimli olarak kullanabilmemiz için üst sınıf ekran kartlarına sahip olmamız gerekiyor. Bu durum için Steam’den yeni bir hamle geldi.


Sanal gerçeklik teknolojisini kullanabilmek için ekrana çok yakın bir mesafeden bakmanız gerekiyor. Bu durum da yüksek çözünürlük, yüksek saniyelik kare sayısı ve yüksek ekran tazeleme hızı demek oluyor.

Güçsüz PC'ler İçin Steam'den Müjde!

Steam yeni yayınladığı güncelleme ile yeni “hareket yumuşatma teknolojisi” özelliğini kullanıcılara sundu. Son iki kareyi inceleyerek yeni bir kare oluşturmakta. Ekran kartınızın kare çizme gereksinimi azaltıldığı için performans anlamında ciddi bir iyileştirme yapılmış oluyor.  Bu durum sayesinde oyunlarınızı yüksek kare hızında çalıştıramayan ekran kartı sahipleri, keyifli bir sanal gerçeklik deneyimi yaşamakta.

Son olarak bunun altını çizelim. Bu güncelleme sadece alt seviye ekran kart sahiplerini değil, üst seviye ekran kartı sahiplerine de fayda sağlamakta.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu