Tiktok Takipçi Satın Al

Steam’de Kaç Oyun Yer Alıyor ve Kaç Kullanıcısı Bulunuyor? İşte Açıklanan Güncel Rakamlar!

Valve Corporation, sahibi olduğu dünyanın en popüler dijital oyun platformu Steam’in aktif olarak kullanıcı ve listelenen oyun sayısı açıklandı.

Steam geçtiğimiz birkaç hafta içinde toplam 30.000 oyunun üzerine ulaştı. Bu toplam sadece oyunlardır DLC paketleri vb. bu sayının içine girmediğinin altını çizelim. (DLC’ler toplamda 21.000’den fazladır.)


Bu önemli bir dönüm noktası değildir ancak bu toplamın ne kadarının son bir veya iki yıldan geldiği kayda değerdir. Steamspy’nin haberine göre 2018 yılı içerisinde yaklaşık 9 bin 300 oyun yayınlandı ve 2017’de yaklaşık 6.700 adet oyun idi. Bu Steam‘deki oyunların yaklaşık % 53’ünün Steam Direct’in piyasaya sürülmesinden bu yana iki yıldan fazla olduğu anlamına geliyor.

Steam'de Kaç Oyun Yer Alıyor ve Kaç Kullanıcısı Bulunuyor? İşte Açıklanan Güncel Rakamlar!

Steam Büyümeye Devam Ediyor!

Büyümenin devam edip etmeyeceğini bilmek zor ancak muhtemelen iOS cihazlarda yer alan resmi uygulama ve oyun mağazası App Store’un 2016’da yarım milyon oyunda zirveye ulaştığını ve o günden bu yana istikrarlı bir şekilde azaldığını belirtmekte fayda var.

Steam resmi olarak aylık 90 milyon kullanıcı sayısını aştı ve günlük aktif kullanıcı sayısının da 47 milyona yaklaştığı ifade ediliyor. Ancak bu sayı biraz yanıltıcı olabilir zira bu sayının içine topluluk forumları ve sohbet sisteminden gelen kullanıcılar da ekleniyor. Valve’ın bu başarısının arkasında ise tüketici odaklı yaklaşımının olduğu ifade ediliyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu