Steam'de Kaç Oyun Yer Alıyor ve Kaç Kullanıcısı Bulunuyor?

Steam’de Kaç Oyun Yer Alıyor ve Kaç Kullanıcısı Bulunuyor? İşte Açıklanan Güncel Rakamlar!

Abone Ol 

Valve Corporation, sahibi olduğu dünyanın en popüler dijital oyun platformu Steam’in aktif olarak kullanıcı ve listelenen oyun sayısı açıklandı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Steam geçtiğimiz birkaç hafta içinde toplam 30.000 oyunun üzerine ulaştı. Bu toplam sadece oyunlardır DLC paketleri vb. bu sayının içine girmediğinin altını çizelim. (DLC’ler toplamda 21.000’den fazladır.)

Bu önemli bir dönüm noktası değildir ancak bu toplamın ne kadarının son bir veya iki yıldan geldiği kayda değerdir. Steamspy’nin haberine göre 2018 yılı içerisinde yaklaşık 9 bin 300 oyun yayınlandı ve 2017’de yaklaşık 6.700 adet oyun idi. Bu Steam‘deki oyunların yaklaşık % 53’ünün Steam Direct’in piyasaya sürülmesinden bu yana iki yıldan fazla olduğu anlamına geliyor.

Steam'de Kaç Oyun Yer Alıyor ve Kaç Kullanıcısı Bulunuyor? İşte Açıklanan Güncel Rakamlar!

Steam Büyümeye Devam Ediyor!

Büyümenin devam edip etmeyeceğini bilmek zor ancak muhtemelen iOS cihazlarda yer alan resmi uygulama ve oyun mağazası App Store’un 2016’da yarım milyon oyunda zirveye ulaştığını ve o günden bu yana istikrarlı bir şekilde azaldığını belirtmekte fayda var.

Steam resmi olarak aylık 90 milyon kullanıcı sayısını aştı ve günlük aktif kullanıcı sayısının da 47 milyona yaklaştığı ifade ediliyor. Ancak bu sayı biraz yanıltıcı olabilir zira bu sayının içine topluluk forumları ve sohbet sisteminden gelen kullanıcılar da ekleniyor. Valve’ın bu başarısının arkasında ise tüketici odaklı yaklaşımının olduğu ifade ediliyor.

 

Göz atın:   Güçsüz PC'ler İçin Steam'den Müjde!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL