Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

Spotify’da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Spotify’da şarkı sözleri gözükmüyor sorunu ile karşılaştıysanız bunun için Spotify şarkı sözleri görme adımlarını sizlere aktarmış olacağız. Evet, bir Android telefon, iPhone veya iPad kullanıyorsanız. Bunları nasıl göreceğiniz ve paylaşacağınız aşağıda açıkladık.

Spotify, şarkı sözlerini uygulamada görüntüleyerek bir şarkıya eşlik etmeyi kolaylaştırır. Bu şarkı sözlerini Spotify’da web, masaüstü ve cep telefonlarında nasıl ortaya çıkaracağınızı göstereceğiz.


Bir şarkıdaki belirli bir şarkı sözünün ne olduğunu mu merak ediyorsunuz, yoksa sadece şarkıya eşlik etmek mi istiyorsunuz? Artık Spotify şarkı sözlerini mobil uygulamasında veya masaüstü uygulamasında dinlerken görüntüleyebilirsiniz.

Ancak yalnızca bu özelliği sunan şarkılar için kullanılabilir, dolayısıyla her şarkı için bu seçeneğe sahip olmayabilirsiniz. Yine de şarkı sözlerini görüntülemek ve hatta paylaşmak kolaydır, bu yüzden uygun olduklarında Spotify’da şarkı sözlerini nasıl bulacağımızı öğrenelim. Spotify şarkı sözleri, bu uygulamada birden çok dilde mevcuttur. Ancak, tüm şarkıların sözleri bulunmamaktadır.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Bir şarkının sözlerini görmek, eşlik etmek, emin olamadığınız bir şarkı sözüne bakmak veya özellikle heyecan duyduğunuz bir ayeti paylaşmak istiyorsanız artık Spotify’da bunu yapabilirsiniz. Ancak birçoğunda zaten var, bu yüzden Spotify’da şarkı sözlerini nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır. Apple cihazlarınızda müzik paylaşmanın ve dinlemenin daha fazla yolu için Spotify şarkı sözleri görme adımlarına geçelim;

Spotify Şarkı Sözü Görüntüleme (Android / iOS)

iPhone , iPad veya Android telefonda bir şarkının sözlerini görüntülemek için resmi Spotify uygulamasını kullanın. Telefonunuzda Spotify uygulamasını başlatarak başlayın. Ardından, şarkınızı bulun ve çalın. Spotify şarkı sözlerini mobil uygulama üzerinden almak çok kolay. Adımları sizlere göstereceğiz;

 1. Spotify uygulamasını açın
 2. İstediğiniz şarkıyı açın ve çalın. Mobil uygulama genellikle şarkıları karıştırdığından, Premium’unuz yoksa istediğiniz şarkıya atlamanız gerekebilir.
 3. Ekranın altındaki şu an çalınan çubuğuna dokunun.
 4. Şarkı Sözleri’ni görürseniz ekranı yukarı kaydırın. Bu görünmüyorsa, bu özellik henüz sizin için kullanılabilir değildir veya söz konusu şarkı için şarkı sözleri mevcut değildir.
 5. Ekranda görüntülenen şarkının sözlerini göreceksiniz. Şarkı sözleri şu anda veya daha önce söylenmiş olanlardır ve siyah şarkı sözleri yakında çıkacak.
 6. Şarkı sözlerini tam ekran görüntülemek için Daha Fazla simgesine dokunun.

Spotify uygulamasını açın.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Ekranın altındaki şu an çalınan çubuğuna dokunun.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Şarkı sözlerini görürseniz ekranı yukarı kaydırın.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Ekranda görüntülenen şarkının sözlerini göreceksiniz.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Daha Fazla simgesine dokunun.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Spotify Şarkı Sözü Görüntüleme (Masaüstü / Web)

Web, Windows veya Mac üzerindeki Spotify’da şarkı sözlerine erişmek için aynı adımları kullanabilirsiniz. Spotify masaüstü uygulamasında şarkı sözleri nasıl görüntülenir? Spotify şarkı sözlerini masaüstü uygulamanızda görüntülemek için;

 1. Spotify masaüstü uygulamasını açın ve çalmak istediğiniz şarkıyı seçin.
 2. Şimdi Yürütülüyor çubuğunda mikrofon simgesini tıklayın.
 3. Şarkının sözlerini ekranınızda görüntüleyin.

Spotify’ı web tarayıcınızda veya Windows veya Mac bilgisayarınızda açarak başlayın . Ardından, sözlerini görmek istediğiniz şarkıyı çalın.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Spotify’ın alt kısmında, müzik kontrollerini gördüğünüz yerde, “Şarkı Sözleri” seçeneğine (bir mikrofon simgesi) tıklayın.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür? Spotify ekranının üst kısmında mevcut şarkınızın sözlerini göreceksiniz. Şarkınız çalarken bu sözler vurgulanacaktır.
Desteklenen tüm cihazlarınızda Spotify’da şarkı sözlerini görmek bu kadar kolay.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Paylaşılır?

Özellikle Instagram üzerinde birçok kullanıcı Spotify şarkı sözü paylaşımı yapmak istiyorlar. Peki Diğer platformlarda veya Instagram Spotify şarkı sözü paylaşma nasıl yapılır?

Benim için anlamlı olan şarkı sözlerini düzenli olarak tweetliyoruz, ancak bunların bir görüntüsünü Spotify’dan paylaşmak başka bir harika seçenek! Spotify şarkı sözlerini paylaşmak için:

 1. Şarkınızın sözlerini yukarıda listelendiği gibi açın.
 2. Şarkı sözleri kutusunun sağ üst köşesindeki Daha Fazla simgesine dokunun.
 3. Ekranın sağ alt kısmındaki Paylaş simgesine dokunun.
 4. Paylaşmak istediğiniz şarkı sözlerine ilerleyin ve dört satıra kadar seçin.
 5. Paylaş’a dokunun.
 6. Paylaşmak istediğiniz platformun simgesine dokunun ve o uygulamaya ilişkin talimatları izleyin.
Aşağıdan da ekran görüntülerini takip ederek sizlerde Spotify şarkı sözleri paylaşma adımlını tamamlayabilirsiniz.

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür? Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür? Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür? Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür? Spotify'da Şarkı Sözleri Nasıl Görülür?

Spotify Şarkı Sözleri Görünmüyor

Şarkı sözleri Spotify’ınızda görünmüyorsa bunun iki farklı nedeni olabilir: ya o şarkının sözleri mevcut değil ya da özellik henüz sizin için kullanılamıyor. Diğer şarkıların sözlerini bulup bulamayacağınızı kontrol edin. Yapabiliyorsan, bu şarkıyla ilgili bir sorun.

Bunu yapamıyorsanız, büyük olasılıkla bu özellik henüz size sunulmamıştır. Spotify’da oturumu kapatıp tekrar açmayı ve hatta o zaman görünüp görünmediğini görmek için uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak sabırlı olmanız gerekebilir. Son olarak Spotify arkadaş aktivitesi ( https://teknodiot.com/spotify-arkadas-aktivitesi-gorme görme ) için hangi adımlar gerekli olduğunu öğrenmek için ilgili rehberimize göz atabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1
+1
2

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu