Spotify, 15 Dolarlık Biletlerle Sanal Konserler Düzenliyor

Spotify pek fazla konser devam etmediği için meseleleri kendi eline aldı ve bir dizi sanal konsere ev sahipliği yapıyor.

Şu an için çoğu canlı etkinlik iptal edildiğinden, Spotify sorunları kendi ellerine almaya karar verdi. Müzik servisi, Mayıs ayı sonu ve Haziran 2021’de beş sanal konsere ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Spotify, For the Record’daki bir gönderide, Mayıs ayı sonu ve Haziran 2021’de beş sanal konser deneyimine ev sahipliği yaptığını duyurdu. Spotify, yapımcı Driift ile ortaklaşa bu sanal konserleri biletli deneyimler olarak organize edecek.

Spotify Kendi Sanal Konserlerini Düzenliyor

Her sanal konser, sanatçının hayranlarının en sevdiği şarkıları seslendireceği 45-70 dakikalık bir etkinlik olacak. Spotify, hayranlarını en sevdikleri sanatçılarla buluşturmanın bir yolu olarak bu “performans tarzı deneyimleri” düzenlediğini söylüyor.


AMD

Spotify, bu beş gösterinin sanatçıları ve hayranları birbirine bağlamaya “bağlılığı güçlendirdiğini” ve “içerik oluşturucuların ve dinleyicilerin kesinlikle seveceği benzersiz bir performans fırsatı yarattığını” söyledi.

Spotify, 15 Dolarlık Biletlerle Sanal Konserler Düzenliyor

Spotify Hangi Konserleri Düzenledi?

Spotify, 27 Mayıs – 24 Haziran arasında haftalık olarak bu beş önceden kaydedilmiş etkinliğe ev sahipliği yapacak:

  • 27 Mayıs: Blue Front Café, Mississippi’de kaydedilen The Black Keys
  • 3 Haziran: Rag’n’Bone Man, Londra’daki Roundhouse’da kaydedildi
  • 10 Haziran: Bleachers’tan Jack Antonoff , bir şehir otobüsü yolculuğunda kaydedildi
  • 17 Haziran:  Leon Bridges, Gold-Diggers otelinde kaydedildi
  • 24 Haziran:  girl in red, Oslo’da kaydedildi

Her etkinliğin biletleri, Spotify’ın özel canlı sitesinden  15 dolar (+vergi) karşılığında satın alınabilir. Spotify, Asya, Avustralya, Avrupa ve Amerika’daki saat dilimleri için her etkinliği farklı zamanlarda yayınlayacak.

Her bir akışı izlemek için kullanıcıların bir Spotify hesabına ihtiyacı olacak. Ancak Spotify, şu anda hesabı olmayanları bilet satın alırken kaydolmaya teşvik ediyor. Mevcut kullanıcılar şimdi bilet satın alabilir, ancak Spotify’ın kişisel olarak bir hafta önceden önerdiği etkinlikler için de bir bildirim alacaklar.

Spotify’ın gelecekte bu sanal etkinliklerden herhangi birine ev sahipliği yapıp yapmayacağı belli değil. Bu beş etkinlik, başarılı olursa birçok etkinliğin ilki olarak sona erebilir veya canlı müzik geri döndüğünde Spotify daha fazla etkinliğe ev sahipliği yapmamaya karar verebilir. Ne olursa olsun, Spotify müzik akışı dünyasında başka bir benzersiz deneyim yarattı.

Spotify Tiding Müzik Hayranları

Tabii ki, sanal performanslar, yüz yüze müzik konserleri hissinin ve deneyiminin yerini alamaz. Ancak Spotify, şu an için bu sanal etkinliklerle müzik severlerin akınına uğramak için çaba harcıyor.

Bu konserler kendi evinizin rahatlığında dinlenebilir ve kesinlikle şu ya da bu şekilde eşsiz bir deneyim olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu