Tiktok Takipçi Satın Al

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Güçlü Bir Kamera Sistemiyle Gelecek

Sony, yeni amiral gemisi de dahil olmak üzere MWC 2020‘de yeni akıllı telefonlar piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni bir rapora göre , Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 1.1 gerçekten güçlü bir kamera kurulumu içerecek.


Cihaz geçmişte Xperia 5 Plus olarak anılmıştı, ancak bu yeni rapor ‘Xperia 1.1’ den bahsediyor. Verilen bilgilere inanılırsa, bu ikisi temelde aynı telefon. Yeni amiral gemisi aslında Xperia 5 Plus yerine Xperia 1.1 olarak isimlendirilecek.

Geçen yılki amiral gemisi Xperia 1 olduğu için bu aslında daha mantıklı. Her durumda, Japonya’da ortaya çıkan bu yeni rapor, telefonun arka kamera kurulumunu detaylandırıyor.

Sony'nin Yeni Amiral Gemisi Güçlü Bir Kamera Sistemiyle Gelecek

Sony Xperia 1.1 çıkış tarihi 24 Şubat 2020

Bu model arkada beş kamera içerecek ve kamera modülü tasarımı bir süre önce sızdırılmış. Bunun hakkında biraz sonra konuşacağız.

AndroidNext’e göre, Xperia 1.1 iki adet 12 megapiksel kamera, 64 megapiksel modül, bir çeşit periskop kamera ve 2 megapiksel ToF kamera içeriyor.

Her iki 12 megapiksel kamerada biri üstte diğeri altta olmak üzere devasa sensörler bulunacak. Üst kısımda 1./1.5 “sensör bulunurken, alt kısımda 1 / 3.4” sensör (ultra geniş birim) bulunur.

64 megapiksel kamera üstten ikinci sırada olacak ve bu bir telefoto kamera olacak. Bu kamera, muhtemelen 5 kata kadar daha kısa telefoto mesafeleri için kullanılacaktır. Diğer her şey ikinci-son olacak periskop kamera tarafından ele alınacaktır.

Sony'nin Yeni Amiral Gemisi Güçlü Bir Kamera Sistemiyle Gelecek

Periskop kameranın yanındaki kalan sensör, verilen rapora göre 2 megapiksel ToF kamera için ayrılmıştır.

Şimdi, AndroidNext, bu ayrıntıları paylaşmak için OnLeaks’in yorumlarından birini kullandı ve bu yorumların bir şekilde doğru olduğunu onayladı. OnLeaks, Xperia 5 Plus / Xperia 1.1’in tasarımını ortaya çıkarmak için bu ayın başlarında Slashleaks ile ortaklık kurdu.

Sony’nin Xperia 1.1 modelinde de önceki modeldeki 21:9 en boy oranına sadık kaldığı görülüyor. 6,6 inç OLED ekranla geleceği belirtilen akıllı telefonun önünde iki adet hoparlör bulunuyor. Sony Xperia 1.1’in 168,2 x 71,6 x 8,1 mm boyutlarında olacağı tahmin ediliyor. Telefonun kalınlığı, kamera çıkıntısı da işin içine girdiği zaman 9,3 mm’ye çıkıyor.

Telefonda öne bakan stereo hoparlörler bulunur ve sağda özel bir kamera deklanşörü bulunur. Parmak izi tarayıcısı da sağa dönük ve burada düzenli bir kapasitif parmak izi tarayıcısından bahsediyoruz.

Telefonun arka kameraları en azından çoğu dikey olarak hizalanacaktır. Periskop ve ToF birimleri, bu dikey hizalamaya yan yana (yatay olarak) dahil edilecektir. Sony, 24 Şubat’taki basın toplantısına ev sahipliği yapıyor ve bu amiral gemisinin gelmesi bekleniyor.

Sony'nin Yeni Amiral Gemisi Güçlü Bir Kamera Sistemiyle Gelecek

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu