Tiktok Takipçi Satın Al

Scout Olmak İsteyenler İçin Geliştirilmiş Uygulama!

Yerli girişim olan ve toplam da 3 Milyon dolar yatırım alan Scoutium, futbol severlere kariyer fırsatı veriyor!

Genç yetenekleri keşfeden yerli proje Scoutium’a dev yatırımlar yapılıyor. Twozero Ventures’ın yönettiği tura Scoutium’un ilk yatırımcısı Nokta Holding’in yanı sıra Nevzat Aydın (yemeksepeti), Orkun Saitoğlu (iyzico), Barbaros Özbugutu (iyzico) ve Selin Kiper gibi iş insanları katıldı.


Aralık 2017 yılında çalışmalarına başlayan Scoutium, 2 milyon dolarlık yeni yatırımla toplamda aldığı yatırımı 3 milyon dolara çıkardı.

Scout Olmak İsteyenler İçin Geliştirilmiş Uygulama!

Scout Nedir?

Scout, gözlemci ya da yetenek avcısı, gelecek vadettiği düşünülen sporcuları gözlemleyerek mevcut yeteneklerini ve potansiyellerini tespit eden uzman kişidir. Tespit ettiği bu sporcuları, içinde bulunduğu, anlaşmalı spor kulüplerine sunar. Spor kulüpleri ise bu oyuncuları takıma katar.

Spor dünyasında ve spor kulüplerinin gelişmesinde oldukça yararı olan scout ekipleri, bu Scoutium uygulaması ile hedeflerine daha kolay ulaşabilir ve yeteneklerini kanıtlayabilirler.

Scout Olmak İsteyenler İçin Geliştirilmiş Uygulama!

Scoutium Nedir?

Scoutium, Efe Aydın, Emre Ün, Safa Yerliyurt isimli, Odtü ve Boğaziçi üniversiteli 3 Türk genç tarafından oluşturulan bir projedir. Bu projenin amacı ise futbolcu analizlerinde yeteneği olan insanları, bu uygulama ile scout olma hedefine daha çok yakınlaştırmaktır.

Kullanıcı, bütün oyuncular hakkında açıklamalar, değerlendirmeler ve yorumlar yapabilir hatta oyuncunun çeviklik, şut, takım oyunu, kafa topu, şut gibi birçok özelliklerini tek tek puanlayabilirsiniz.

Yaptığınız bu değerlendirmeler ile puanlar kazanabilir ve bu puanlarla seviye atlayabilirsiniz. Maksimum 30 seviye olan bu uygulamada son seviyeye gelen tüm scout adayları, Scoutium ekibi tarafından eğitilir ve eğitim sonunda scout sertifikası verilir.

Sertifikayı alan scout adayları kulüplerle görüşebilir ve artık profesyonel bir scout olabilir. Ayrıca belirli bir seviyeden sonra oyuncuların analizlerini yaptığında ve videolarını çekmesi halinde scout adayına ücret ödenir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu