Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, 2020 QLED 8K Serisine NEXTGEN TV Ekledi

Samsung’un en yeni yayın TV teknolojisi standardı ATSC 3.0 ile zenginleştirilmiş Ultra HD İzleme Deneyimi sunan yeni 8K NEXTGEN isimli televizyonu duyuruldu.

Samsung, gelecekteki 2020 QLED 8K televizyon dizisinin ATSC 3.0 tuner sunacağını duyurdu. Bu yeni nesil yayın standardı, tüketicilere havadan yayın TV yayıncılığında yeni bir çığır açmak için tasarlanmış daha yüksek çözünürlük, daha gerçekçi ses ve etkileşimli deneyimler sunuyor.


Samsung Electronics Görsel Ekran İşleri Genel Müdür Yardımcısı Hyogun Lee, “Samsung, tüketicilerimizin önüne koyduğumuz teknolojiyi onlara en iyi ev eğlencesi deneyimini sunmak için sürekli olarak dönüştürüyor, bu nedenle bu çabaya öncülük etmek doğal bir adımdı” dedi. “ATSC 3.0 ile güçlendirilen NEXTGEN TV, 2020 QLED 8K sahiplerimiz ve daha fazlası için evde izleme deneyimini geliştiriyor. Standardın yayın ortaklarımızı 8K ekosistemimiz için içerik ve deneyimler geliştirmeye nasıl yönlendirdiğini görmekten heyecan duyuyoruz. Yüzeyi çizmeye yeni başlıyoruz ve ATSC 3.0’ın sağladığı tam potansiyelden heyecan duyuyoruz. ”

Samsung, 2020 QLED 8K Serisine NEXTGEN TV Ekledi

Samsung’dan 8K NEXTGEN TV

Mevcut ATSC 1.0 standardı üzerinden ATSC 3.0 tarafından desteklenen NEXTGEN TV‘nin en önemli avantajlarından ve geliştirmelerinden biri, şu anda mevcut olan Full HD yerine 4K çözünürlüğe kadar içerik alma ve oynatma potansiyelidir. Bu, Samsung QLED 8K sahiplerinin sinyaller iletildiğinde 4K yayınları ve içeriği oynatmasını sağlar.

Canlı çözünürlüğün yanı sıra Samsung NEXTGEN TV, izleyicilere daha ilgi çekici ve gerçekçi bir ses deneyimi sunuyor. Standardın Çok Kanallı Nesne Ses ve Diyalog Geliştirme özellikleri, kullanıcılara geleneksel surround sese ek olarak sürükleyici bir deneyim sunarak daha yüksek ve net ses sağlar. Standart ayrıca, gelişmiş içerik ve ek bilgilerle yetenekleri yeniliyor.

Samsung, 2020 QLED 8K Serisine NEXTGEN TV Ekledi

Samsung, yıllardır yüksek çözünürlüklü yayınlar konusunda geliştirme çabalarının ön saflarında yer alıyor. Şirket ayrıca birçok endüstri etkinliği ve işbirliğinde yeni özellikleri test etme ve deneysel yayınlar yayınlama konusunda Pearl TV ve Ulusal Yayıncılar Birliği (NAB) ile birlikte çalışıyor. Bu çabalar, Samsung’un sınıfının en iyisi Ultra HD görüntüleme deneyimleriyle dünyaya öncülük etmesini sağladı ve yayıncılara 8K ekosisteminde yeniliğe devam etme yeteneği verdi. Son olarak Samsung televizyonları ve diğer televizyon haberlerini güncel şekilde okumak için televizyon haberleri kategorisini takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu