Tiktok Takipçi Satın Al

Redmi K30 5G, 144 Hz Ekran ile Geliyor!

Geçen ay yüksek yenileme hızına sahip ilk Redmi telefonu çıktı, Redmi K30 ve 5G varyantı 120Hz IPS LCD panellere sahipti.

Xiaomi VP Lu Weibing, 144Hz’de çalışan Redmi K30 5G ekranının bir videosunu yayınladı. Başkan Yardımcısı, bunun laboratuvarda bir test olduğunu ve şirketin ekranı daha yüksek yenileme hızına itecek resmi bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağını belirtmedi.


Donanım açıkça 144Hz’de çalışabilir, ancak başka hususlar da vardır – örneğin, ekranı 75Hz’de çalıştıran Redmi K20 için ve 84Hz’e kadar çıkan Mi 9 için bir topluluk yapımı mod var. Bununla birlikte, bu oranlar hiçbir zaman resmi olarak etkinleştirilmemiştir, çünkü bunlar bataryaya zarar verir.

WeibingRedmi K30 5G‘nin bugün laboratuvar testlerinde 144Hz yenileme hızını destekleyecek şekilde ayarlandığını iddia ediyor. Bu nedenle, şirketin yakın gelecekte Redmi K30 5G’nin 120Hz yenileme hızı ekranının 144Hz yenileme hızını desteklemesine izin verecek bir güncelleme yayınlama olasılığı var.

Redmi K30 5G, 144 Hz ekran testi

Yayınlanan videoda Redmi K30 5G’nin 144 Hz ekran yenileme hızını desteklediği açık bir şekilde görülebiliyor. Lu Weibing, bu özelliğin laboratuvarlarda yalnızca test amaçlı açıldığını belirtti ancak şirketin bunu yeni bir güncelleme şeklinde yayınlayıp yayınlamayacağı konusunda bir bilgi vermedi. Xiaomi’nin Redmi K30 modellerinde 144 Hz’i destekleyen bir ekran olmasına rağmen neden bu özelliği cihaza eklemediği merak konusu.

Redmi K30 5G, 144 Hz Ekran ile Geliyor!

144Hz ekran, masaüstü oyun monitörleri arasında oldukça yaygındır – aslında, genellikle en düşük seçenek, 120Hz daha çok bir dizüstü bilgisayar ve şimdi de telefonlar için geldi. Geçen hafta CES Asus ilk 360Hz oyun monitörünü tanıttı , bu yüzden masaüstü ve mobil cihazlardaki yenileme hızı savaşları henüz bitmedi.

Değeri ne olursa olsun , Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro için sızdırılan özellikler , 90Hz OLED’in kullanılacağını gösteriyor, bu yüzden gelecek olanların bir ipucu olması pek mümkün değil. Aslında, bu premium Mi serisinde 90Hz sunan, 120Hz veya daha yüksek olan ilk telefon olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu